Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, akik szoptatós képet...

Szülők, akik szoptatós képet tesznek ki a közösségi oldalakra: miért kell kitenni azt, hogy szoptatjátok a babátokat, gyerekeiteket? Örülnétek neki, ha ilyen képek lennének rólatok a neten?

Figyelt kérdés

Tudtommal a nyilvános szoptatás azért van, hogy amikor elmentek otthonról, akkor meg tudjátok szoptatni diszkréten (!) a babát, mivel nincs minden sarkon baba-mama szoba.

De miért kell kirakni közösségi oldalra? Miért létszükséglet egy ilyet kirakni?


Oké, természetes dolog, de a szex, a hgyozás, szrás is természetes dolog, mégse rakjuk ki instára vagy fb-ra.


Miért kell egy ilyen fotót kirakni?


2021. máj. 5. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Mert most ez a divat, ahogy a terhes fotók meg látványos gender reveal és társai. Instamamik powa.
2021. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Ez is az élet része. Szerintem ha az ember nem esik túlzásba, nem baj, ha nemcsak a tökéletes, tiptop képeket tesz ki.
2021. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként kinek mi..szimpla etetés.ahol nem látszik semmi lényeges, hisz akkor törlik.

Nekem a gyerekeimről sincs kinn, de ez az én döntésem

2021. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Ugyan nem raktam ki sehiva ilyen kepet, de keszult rólunk szoptatos fotó. Ami teljesen veletlen volt egyebkent, de a kisfiam annyira édesen nézett ram kozben, hogy megorokitettuk. De olyan szogbol,hogy nem latszik a mellembol kb semmi, szóval siman kirakhattam volna a vilaghalora akartam volna.

Szerintem ez mindenkinek a sajat dontese, ugyanolyan mintha bikinis kepet raknál fel vagy olyat ahol a fel melledet kiraktad. Valakit nem zavar, meg mutogatni akarja, akkor tessek. Van ismerosom, aki rakott ki szoptatos kepet, nem erzem, hogy gaz, nagyon szep foto, ő szerette volna megmutatni masoknak is, azért kirakta.

Egyebkent ha belegondolsz mas feltolti magárol a videot, mikozben szexel, szóval akkor azt is lehetne kerdezni, hogy ezt miert?

2021. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, de ez számomra már az a foka a magamutogatásnak amit sosem fogok megérteni. Azt külön nevetségesnek találom, amikor odaírják a kép alá, hogy ez milyen meghitt anya és baba között. Ja, borzasztóan meghitt ha valaki körbefotóz miközben eszel (sokszor nyilvános helyen) és a fejed felett feltölti a képet instára. Álszentség a javából.
2021. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem vannak olyan ismerőseim ks, akik a szülőszobáról jelentkeztek be/raktak fel képet ilyen bekómált fejjel... Szerintem az übereli a szoptatós képeket 😂
2021. máj. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
6 tudok jobbat. Apuka tett fel olyan képet ahol vágja a köldökzsinórt. Kép szélén meg anyu véres alfele bevillan
2021. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Rólam van fent olyan kép, amin épp szoptatok, de igazából nem ezt akartuk lefotozni, csak épp nyaraltunk, mentünk az esti sétánkra, megálltunk vacsora gyanánt egy falatozónál, és a férjem erről akart képeket csinálni, a 9 éves nagyobbik fiunkrol is csinált fotót, én is őróla, utána éhes lett a 6 hónapos kisebbik gyerekünk, szoptattam, közben készült a kép. Szeretem azt a képet, nekem kedves emlék, akkor nyaraltunk először négyesben. Egyébként azt a képet sokszor megmutatom, amikor azzal érvelnek a nyilvános szoptatás ellen, hogy nem akarják más "érés csöcsét" nézni, mert tortenetesen a mi esetunkben csak a tartasbol lehet megtippelni, hogy mi van, amúgy semmi nem látszik, pedig nem burkában szoptattam, és sose borítottam be a gyereket se valami lepellel.


De amúgy meg én szoktam látni kimondottan szép, esztétikus szoptatós képeket, nekem ez szép látvány, de nyilván mindenkinek más az ízlése.

2021. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsére én ilyennel nem találkoztam és valahol szomorúnak is találom, hogy valakinek annyi önbecsülése sincs, hogy ezt diszkréten kezelje. Attól, hogy szült valaki, még maradhat nő és ahogy előtte sem volt nyilvános a melle, úgy utána sem kellene annak lennie. Nem beszélve arról, hogy ha annyira meghitt, akkor pont, hogy egy világhálón van a legkevesebb keresnivalója. Véleményem szerint a szoptatás egyedül a babára és a szülőkre tartozik, mindenki más csak közönség.
2021. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, gusztustalan. Ez nem tartozik senkire, csak az anyára a babára és max mondjuk meg 1-2 közeli csaladtagra, ha az anyának úgy jó. De őszintén. Kvra nem vagyok kiváncsi arra, hogy más hogy tomi a mellet a gyereke szajaba. A szoptatasban semmi szép vagy meghitt nincsen ha kirakatba csináljak. Ok az más ha menet közben gyorsan meg kell etetni a babát, nem zavar, de ez a “reklám” amivel magukat akarjak fényezni 🤦🏼‍♂️. Amúgy azért csináljak, mert ez az egyetlen amit képesek felmutatni mint jó anyasaguk szimbólumát és varjak a szivecsket meg a dícséretet hogy ők aztan rohadt nagy dolgot vittek véghez (pedig nem).


Nekem az is kérdés, hogy amikor a gyerekek jogairól beszélünk, akkor arra nem gondol senki, hogy ez fent marad a neten?! Tegyetek már fel a kezeteket, ki örülne ha a főnökötök olyan képet nézegetne, ahol anyád melle lóg a szadbol...

2021. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!