Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelhetek önkormányzati...

Igényelhetek önkormányzati lakást? Hogyan? Hol? Megérné nekem egyáltalán?

Figyelt kérdés

Részemről ebben a témában se kép,se hang,mert:

-Hogyan?->Fogalmam sincs,hova kell menni,kit kell keresni ez ügyben...

-Hol?->A VII.ker.-be vagyok bejelentve a kisfiammal,de valaki azt mondta,bárhol igényelhetek...Ez így van?

-Megérné?->Most albérletben lakunk,egy szobában (kisfiam,édesapám és én,ráadásul a VIII.ker.-ben,ahonnan már nagyon szeretnénk szabadulni),ez így kényelmetlen is és drága is.Szeretnék legalább egy 1,5 szobás lakást,de ezt egyáltalán figyelembe veszik?

Köszönöm,hogy válaszoltok!Ha szükség van még valami infóra,ahhoz,hogy segíteni tudjatok,szóljatok!☺


2010. aug. 26. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az önkormányzat lakásügyekkel foglalkozó osztályára. Ott van nagyobb esélyed, ahová be vagytok jelentve. Kitöltesz egy kérelmet, megindoklod benne, hogy miért szeretnél önkormányzati lakást (kicsi a mostani, nem tudjátok fizetni, dohos, a gyerek asztmás, árt neki stb.) és vársz. Nálunk (egy budapesti kerület)akik kérelmet adnak be, átlagban 1-1,5 évet várnak, hogy kapjanak önkormányzati lakást. Az idő függ az önkormányzat birtokában lévő lakások számától, igénylők számától is.
2010. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azt is írd bele, hogy milyet szeretnél, de nem vedd készpénznek, hogy meg is kapod.
2010. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Önkormányzat, lakásosztály. De ne nagyon számíts rá. Én két éve igényeltem, de még csak listára sem vettek fel, mondván, hogy nem szorulok rá eléggé, mert van munkahelyem (onnan mentem GYED-re). Hiába minimálbér, hiába voltam GYED-en éppen, hiába egyedülálló vagyok gyerektartás nélkül, hiába hiába hiába. Mondták, hogy amúgy sincs elég lakás, most kb. azoknak adtak, akik '97-ben adtak be igénylést. Na mondom jólvan, király... Pedig én akkor egy egyszobás lakással is beértem volna. Most inkább bérelek egy másfél szobás panel lakást, jó ez nekem.

Mint megtudtam, az alattam lévő lakásban évek óta senki nem lakott, az önkormányzat tulajdona amúgy, most adták oda valakinek, hát nem tudom, hogy ők mennyire lehetnek rászorulók, mert láttam, amikor költöztek, két autójuk van, és nem épp csóró bútoraik. Nem leselkedtem, csak pont láttam, ahogy költöztek. De hát gondolom ők biztos jobban rászorultak, mint én.

2010. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!