Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliai támogatást igényelhete...

Angliai támogatást igényelhetek itthonról szülés után?

Figyelt kérdés
Ha kint dolgozom egy éve, de terhesen hazajönnék (kb. a 2. hónapban) és itthon is szülném meg a babát akkor megigényelhetem az angol támogatásokat, vagy csak a magyar gyes-re vagyok jogosult?
2011. jún. 23. 23:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp hazajönnék, mert a férjem Magyarországon él, de azért nagyon nem mindegy, hogy a magyar 28 ezres gyest kapom, vagy többet.
2011. jún. 23. 23:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Mivel a gyereked Mo-on születik magyar állampolgár lesz és gondolom minimum az első fél évét is otthon fogja tölteni, akkor nem hinném, h megadják az itteni benefiteket. Azért ilyen dolgokat elég nehezen adnak meg nem brit állampolgároknak. Ismerősömnek 6 év főállású, bejelentett munka után még munkanélküli segélyt sem adtak, mikor a párja miatt másik városba kellett költözzenek és nem kapot munkát. Utána teherbe esett és még vmilyen juttatástól is elesett emiatt. Persze vmi munkaügyi központot megkérdezhetsz.
2011. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy megigenyelheted, de angliaban kell elintezni a papirokat.

En Irorszagban vagyok, es az egyik baratnom innenn ment haza. Amikor kiderult, hogy terhes, akkor kiiratta magat Sickpay-re, elintezte a formanyomtatvanyokat es hazament. Szulesig otthon kapta a sickpay-t es most kapja a maternity-t.

Union belul azt hiszem mindenhol igy van.


Bemasoltam a rad vonatkozo reszt:

[link]


If you go to live or visit abroad

Once you become entitled to or if you are already getting SMP and then go abroad, your employer must pay you SMP.


If you work outside the United Kingdom (UK) for a UK employer you may be able to get SMP if your employer pays NI contributions for you, or would pay if your earnings were high enough.


If you worked for a UK employer both in the European Economic Area (EEA) and the UK and actually worked in the UK in the 15th week before your expected week of childbirth you may get SMP even if your employer has not paid NI contributions for you.

2011. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, utánaolvasok.
2011. jún. 24. 00:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha jol ertelmezem felmondanal es ugy jonnel haza?

Mert akkor az a rossz hirem van, hogy tul sok minden nem jar.

Az egyetlen normalis osszeg, amit kint a baba miatt kaphatsz az a maternity pay, ez munkaviszony utan jar, viszont nem eleg az hozza, hogy szules elotti evben meglegyen a 26 het munkaviszonyod, hanem az is kell, hogy a munkaviszonyod is megmaradjon szulesig.

Viszont ha hazajossz, akkor nyilvan fel kell mondanod, mert ennyi szabadsagod nem lehet. Ott viszont a tappenzzel nem tudsz probalkozni, vagy a veszelyeztetett terhesseggel, mert csak akkor ir ki az orvos tappenzre, ha tenyleg baj van es akkor is harom hetente kell jarni ellenorzesre es amint jobban vagy egybol megszunik a tappenz. Jah meg persze olyan alacsony a tappenz osszege, hogy nagyon lecsokkentene a maternity pay-t is.

Pedig en ugy tudom, hogy csak a munkaviszonyhoz kotodo tamogatasok importalhatok. Kintrol mast nem igazan igenyelhetsz ugy, hogy nem elsz ott.

Amit esetleg megprobalhatsz:

hazajossz es villamgyorsan talalsz munkat itt. Mert akkor az itt ledolgozott idohoz hozza tudjak szamitani a kintit is es jogosult lehetsz tgyas-ra, gyedre.

A masik megoldas, hogy a kinti munkaviszonyod alapjan beregisztralsz itt a munkanelkulibe es probalod azt megigenyelni. Egyik baratnom csinalta ezt es megkapta, de ez meg tavaly volt, azota valtoztak a dolgok ha jol tudom.

Ha ezek nem jonnek ossze, akkor csak a magyar gyest-t es csaladi potlekot kaphatod.

2011. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A sickpayrol:

lehet, hogy az IReknel mashogy mukodik, en Londonban voltam. Konkretan reszleges mehlepenylevalasom volt a 12. heten es osszesen 4 hetre irt ki az orvos betegszabira. Ket hetente kellett kontrollra jarnom es amint a 16. heten kiadott a nogyogyasz egy olyan papirt, hogy a veromleny felszivodott, a placenta visszatapadt abban a pillanatban megszuntette a haziorvos a betegszabimat es mentem vissza dolgozni. Szoval ott ez a verzio egyaltalan nem mukodott volna.

Mondjuk nem is erte volna meg betegszabin lenni vegig, mert a maternity pay alapja az elmul harom havi jovedelem atlaga. Az elso hat hetben annak fizetik a 90%-at, majd azutan 33 hetig heti 120 font koruli osszeget, vagy a jovedelem atlaganak a 90%-at, ha az alacsonyabb.

Nem akarok hulyeseget mondani, de amikor betegszabin voltam, akkor en valami heti 100 font koruli osszeget kaptam, szoval annak a 90%-a nagyon-nagyon keves lett volna.

2011. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

En sem hiszem hogy kaphatnal barmit ha nem itt jarsz terhesgondozasra.(ugyanigy M.O.n ha nem ott jarsz terhesgondozasra akkor nem kapsz penzt)Amikor terhes voltam a midwife kozolte hogy gyozodjek meg mindig arrol h a sarga dosszieba be legyen irva minden a benefit-ek miatt.Az smp osszege pedig az elso 6hetben igen a fzud 90%-a utanna max heti 127font.

Bar amilyen megszoritasok vannak itt is kizart.De mielott hazamesz jarj utanna.

2011. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell itt szulnod de meg kell varnod amig 11 hettel vagy szules utan. Ez az ido amikor leghamarabb elmehetsz maternity leave-re. 25 hetes korod korul a vedono/szuleszno kiallit egy nyomtatvanyt amit elviszel a munkaltatodhoz es ok megkerdezik mikor szeretned kezdeni a gyest. 29 hetesen kezdheted a legkorabban. Ez a gyes jar 9 honapon keresztul + a szabadsagod ami kb 21-23 nap. Tehat 9 honapig kapsz 580 font korul havonta es utanna masfel honapig fizetest a szabadsagid utan. Ha nem josz vissza dolgozni a baba 1 eves kora korul akkor megszuntetik a munkahelyed de mivel te otthon vagy ez nem gond. A gyes mindenkinek jar aki itt dolgozott ezzel nincs gond de nem mehetsz el 2 honaposan gyesre igy nem tudom mi a megoldas? Nem tudnal itt maradni addig esetleg? Baratnom is ezt csinalja o oktoberben megy haza es megkapja gond nelkul, December vegen szuletik valamikor a pici. De csak igy tudta megoldani. Csaladi potlekot nem fogsz kapni mert ahoz itt kell szulni. A nyomtatvanyhoz kell az itteni cimed. Ez 80 font havonta a gyerek 16 eves koraig. Jar meg elso evbe 80 font koruli tax credit havonta de erre sem leszel jogosult ha nem itt szulsz. Masodik evbe ez lecsokken felere. Szerintem ha kivarod a 29 hetet akkor jar neked a gyes ha nem akkor az otthonit igenyeld mas valsztasod nincs. Ha itt szulsz akkor jar neked a 80 font csaladi potlek megha haza is messz egesz a gyerkoc 16 eves koraig. Kell a nyomtatvanyra az itteni cim es a korhaz ahol szultel ezert ha otthon szulsz ettol elesel. de ha itt szulsz akkor megkapod es automatikusan utaljak mindne honapba nem kerdeznek semmit. A tax credittol elesel akkor is ha itt szulsz mert azt ellenorzik eleg gyakran es visszaigazolast varnak rendszeresen, hogy itt elsz.
2011. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi elirtam az elso mondatot. 11 hettel szules elott lehet gyesre menni. :)
2011. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolso.El vagy tevedve."az elso evbe jar 80 font koruli tax credit".Ez nem jar alanyi jogon.Fizetes fuggo!!!!!!De meg akkor is elutasithat ha keves a kereseted.

Valtoztattak megszuntettek az egy eves korig jaro "element"-et.sztem azzal teveszted.

Egyebkent jarjon utanna.

2011. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!