Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jöhet egy komplex kérdés...

Jöhet egy komplex kérdés GYES, GYED ügyben?

Figyelt kérdés

aug. 15én lejárt a gyedem. Szeptembertől mennék vissza dolgozni, de 46 nap szabim van (bölcsibe szoktatás miatt ez jól is jön). Milyen variációk lehetnek ezekkel a szabinapokkal? Köteles vagyok egyben (még ebben az évben kivenni) vagy lehet részleteiben is?

Március elején születik meg a kistesó. A könyvelő kérdezte, hogy lemondok-e a gyesről vagy nem? Valami olyasmit is mondott, hogy ha dolgozok és gyest is igényelek, akkor csak úgy lehet, hogy gyes és minimálbér. Igaz ez? 6 órában dolgoznék, kb 80-90.000 lenne a nettó fizum.

A kérdés második része: hogyan számolják majd a tgyást és gyedet a második gyermekre, ha 5 vagy 6 hónapot fogok dolgozni?


2010. aug. 26. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz!Bármennyi lehet a fizetésed a gyes mellett!Nehogy lemond!Pláne,ha lemondod,ki is rughat,mert semmi nem véd a szabi kiadása után(ill.téged igen,a második baba),de a Gyes igen,a gyerek 3 éves koráig.A Gyes-t nem is ők intézik,hanem te az Államkincstáron keresztül.Ilyen formán közük sincs hozzá.

Én úgy tudom,hogy ebben az évben kell kivenni a szabit és rögtön ki kell adják,de van ahol rugalmasak és meg lehet beszélni velük,hogy mondjuk 2 részlet legyen.

A második részre nem tudok biztosat,így nem is válaszolnék.

Ja,ugyanannyi bért kell fizessen(kivéve,ha emeltek közben,mert akkor annyit)mint ahogy szülni mentél.természetesen ha előtte 8 órában dolgoztál,akkor arányosan a 6 órára.

2010. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!