Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le ennyien a...

Miért nézik le ennyien a védőnőket?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás elött álló lány vagyok.

Világéletembe olyan munkát szerettem volna ahol másoknak segithetek.Imádom a gyerekeket,az anyaságot pedig a világ legcsodálatosabb dolgának tartom.Régóta azon gondolkozom,hogy milyen jó lenne védőnőnek tanulni.

Érdekel az egészségügy,jó tanuló vagyok, másokra odafigyelő.Általába mindenkivel jól kijövök,nem szoktam bunkózni,pofátlan se vagyok (pl:ha barátnál vendégségbe vagyok,akkor se merek általába elfogadni egy csésze kávét se).Az ismertségi körömbe mindig is ilyen "tanácsadó barátnak" számitottam,valahogy mindig megbiztak bennem és hozzám fordulnak a bajaikkal.

Szóval érdekel ez a szakma és úgy gondolom jó is lennék benne.

Azonban ezt az oldalt olvasgatva,eléggé elkeseredtem.

Annyian szidják a védőnőket.Hogy hülyeségeket beszélnek,hogy sokan vannak akik kizárják őket,úgy csinálnak mintha nem lennének otthon stb.(Azt még megértem,hogy valaki azért nem kedveli a védőnőjét,mert hanyag,nem jár ki ,vagy pofátlan),dehogyha csak jót akar,meg segiteni és tanácsot adni ?!

Nyilván nem csak úgy mondja a dolgokat ...mert ilyen kedve van,hanem mert a főiskolán ezt tanulta,meg ért hozzá (ha nem értene nem lenne védőnői diplomája).Állitólag elég nehéz a főiskola,kemény a biológia,sokat kell tanulni,nemcsak úgy hozzá vágják az emberhez a diplomát.

És azért agyonfizetve sincs,szerintem ha valaki ennek szeretne tanulni,az azért teszi,mert tényleg szeretne segiteni.(legalábbis én ezért szeretnék).

De nem értem,hogy az emberek nagy része miért nézi le ennyire őket,meg miért tarták ilyen sokan feleslegesnek a hivatásukat?

(Mindenesetre nem tántoritott el,még mindig az szeretnék lenni,csak érdekelnek a vélemények.)

A válaszokat előre is köszönöm.További jó babázást! =)


2010. aug. 26. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

alapvetően imádom a védőnőmet.


de az átlag védőnővel egy baj van :


- nincs gyereke ezért nincs gyakorlati tapasztalata és vagy nem tud értélmes választ adni vagy a tankönyvet mondja fel.


-aki még életében nem nevelt gyereket az nem tudja hogy milyen ha valakinek úgy osztogatják a jó tanácsokat hogy tudja nem minden gyerek egyforma.


talán ezért.

2010. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom milyenek az otthoni vedonok.Egyet ismerek es tok jo fej csaj.En kulfoldon elek es mindig hivogatnom kell egy baratnomet aki szuleszno, hogy most mi lehet a baj, mit csinaljak a babaval.

A legfobb baj az, hogy otthon az anyukak nem is tudjak milyen jo dolguk van!!!

Az orvosi ellatassal ki van nyalva a fenekuk a haziorvos minden nap fogadja oket hetfotol pentekig amikor csak mennek es van egy vedonojuk akit ha felhivnak szivesen segit.A terhesseg alatt egyszer sem vizsgalt meg orvos.2 ultrahonagos vizsgalatom volt osszesen.

En 1 hetet varok egy haziorvosi vizsgalatig addigra vagy meggyogyul a gyerek a hazi praktikaimtol vagy olyan beteg, hogy mozdulni nem tud.

A vedonom nem volt azzal tisztaban, hogy a lanyok nem a huvelyukon keresztul pisilnek hanem a hugyvezeteken....stb

Tehat inkabb meg kellene becsulni az otthoni ellatast!!!

En szivesen fogadnalak vedononek!!

2010. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezen én is szoktam csodálkozni. Nagyon sok az "okos" anyuka, aki mindent jobban tud a védőnőnél (közben meg mondjuk innen szerzi a jó vagy a kevésbé jó információkat).

És persze az is igaz, hogy vannak védőnők, akik tapintatlanok, bejelentkezés nélkül mennek, és mindenbe belekötnek, ha kell ha nem.

Ehhez a hivatáshoz azt gondolom kell a nagyfokú empátia és türelem (főleg az anyukákhoz). Fel kell ismerni a határait, persze elsősorban a baba érdekeit nézve.

Amibe nem muszáj, abba ne szóljon bele. Az enyém nem sok vizet zavar, elmondja amit el kell mondania, meghallgatom, de mivel 2. gyerek sok újat nem tud mondani.

Viszont ha nekem volt gondom, kérdésem, mindig nagyon készséges volt bármikor kerestem.


Szép hivatás valóban, ha van hozzá kedved, válaszd ezt (ja,és nem is biztos, hogy anyukákkal és babákkal fogsz majd foglalkozni, vannak védőnők, akik pl. a kamaszokkal jobban megtalálják a hangot.)

2010. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Na látod?!

Olyan szépen leírtad,hogy mik lennének az ideális védőnővel szemben az elvárások.Ezek sajnos a gyakorlatban nem mindíg és nem mindenhol vannak így.

Vannak védőnők akik nem most szerezték a diplomájukat úgymond a "kommunista korszak"-ban tanultakat szajkózzák.Vannak a frissen diplomázott védőnők,akik lelkesek,buzgók de tapasztalatuk nincsen.

Nehéz az arany középutat megtalálni.

Sajnos területileg illetékes védőnőkhöz vagyunk beosztva mi kismamák,így a választás lehetősége nem adatott meg.

Ki milyen védőnőt fog ki.Zsákbamacska sajnos.


De ahogy látom,belőled talpraesett,öntudatos,aranyos védőnéni lesz:))

Arra vigyázz,majd a rutin és a tapasztalat ne vegye el a kedved.

És ahogy írtad is a fizetés....


Még valami:talán az is közrejátszik a védőnőkkel szembeni ellenszenvben,hogy sok nagyon fiatalka,most jött ki az iskolapadból és nincs gyereke.Sokak azt gondolják,nehogy már egy gyermektelen fruska adjon nekem szoptatási és egyéb tanácsokat,nekem,akinek már van három gyermekem.


Sok sikert a tanulmányaidhoz és utána kitartást a szakmában!


egy három gyerkőcös és 35 hetes kismami.

2010. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekem személy szerint egy jó tanácsot sem adott,sőt inkább rosszat,én már nem is hívom,ha érdekel valami akkor a gyerekorvost keresem.

Azonkívül mindegyik ugyanzat a begyakorolt sablont mondja,szóval tapasztalat semmi.

2010. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Valóban gyönyörű hivatás a védőnőké. Csupán az a probléma, hogy a legtöbb kezdő védőnőnek nincs saját gyereke.így gyakorlati tanácsot nem tud adni. Emellett néha bizony ők sincsenek a szakma csúcsán, hiába is van diplomájuk... bizony nem ártana nekik se haladni a legújabb kutatási eredményekkel. A régen dolgozó védőnők meg sajnos nem tudnak haladni, sokan még mindig a 10-15 (néha még régebbi9 irányelvekkel tömik az anyukák fejét... Nekem 4 gyerekem van, a védőnőm 24 éves, gyereke nincs... Mikor kijött hozzánk, miután a picivel haza jöttünk, leült, megnézte a babát és ennyit mondott: "Tudok én neked valami újat mondani?".... Tudom, kell idő míg tapasztalatot szereznek, de jó lenne (és ez nem a védőnők kibája!), ha a képzés során nem az elméletre helyeznék a hangsúlyt (nem biztos, hogy az anatómia és a biológia elsajátítása lenne a legfontosabb), hanem a gyakorlati képzésre, amire sem idő sem lehetőség nincs...

Kívánom, hogy sikerüljön az elhatározásod és védőnő lehess!!! A mi rossz tapasztalataink ne tántorítsanak el, hanem épp ezek miatt igyekezz máshogyan csinálni, mint a most dolgozók :)))

2010. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Ne is hagyd magad eltántorítani, nagyon jó hozzáállással készülsz erre a pályára! De ne haragudj, hogy ezt írom, kicsit látszik a fiatal korod a soraidon. Ha ilyen lelkiismeretes és empatikus vagy, te magad is ki fogsz időnként akadni a kolléganőiden, mint ahogy minden szakmában van rengeteg ember, aki felkészületlen, vagy nem képzi tovább magát és a 30 évvel korábban tanultakat szajkózza, vagy simán csak bunkó.

Egyébként én is kedvelem a védőnőnket, de hallottam már olyan védőnőről, akinek nem fogadnám meg a tanácsát. Például hat hetes gyerek anyukájának, akinek mellesleg rengeteg teje van, mondta, hogy adjon tápszert esténként, hogy átludja az éjszakát.(Lehet, már egy hét múlva magától is átaludta volna) Ez pár hetes történtet, a mama megfogadta. Ilyenek is vannak. Nem gonoszaág, csak elavult nézetek, butuskaság, semmi beleérzés.

2010. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a védőnőnket. Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az én védőnőm még fiatal. A többségnek azokkal a védőnőkkel van gondja, akik már vagy 40 éve a pályán vannak és nem haladnak a korral. Még ma is ugyanazokat a dolgokat oktatják a kismamáknak, amiket ezelőtt 40 évvel, holott ma már sokmindenről kiderült, hogy nem jó úgy, ahogy akkoriban gondolták. Sok védőnő azt is elfelejti, hogy nem mindenható. Van egy ismerősöm, ahol a védőnő át akarta rendezni az egész gyerekszobát, kidobálta a szekrénybe összehajtogatott babaruhákat, mert a nadrágok nem lehetnek egy oszlopban a pólókkal, stb. Szóval olyan szinten próbált beleavatkozni a család életébe, amihez szerintem már nincsen köze. Ha te nem ilyen védőnő leszel, akkor szerintem semmi baj nem lesz, szeretni fognak a kismamáid.
2010. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

nem sértegetni akarlak, de nekem herótom van a védőnőktől. egyrészt sokuknak nincsen tapasztalata, ez még nem is lenne baj. de akiket én ismerek, azok csak darálják a tankönyvet, hogy mit lehet és mit nem, ezt hogy kell, azt hogy kell, akkoris, ha nincs szükségem tanácsra. az én kirendelt védőnőm állandóan a nyakamra járt, szó szerint ellenőrzött. mit csinált a gyerek, mit evett, mennyit aludt. az idegeimre ment. olyanokat megcsinált, hogy ellenőrizte a szekrényét, hogy van-e elég ruha meg megvan-e minden szükséges dolog. egyszerűen az idegeimre ment, ráadásul haszontalan tanácsokkal bombázott. magam is eüs vagyok, el tudok látni egy babát. több ismerősömtől is ez a tapasztalatom. 3.babájukat nevelő nőket oktat ki, hogy mit hogyan kell, milyen rosszul csinál mindent(nem jól fogja és társai).

én nem nézem le, elhiszem, hogy sokaknak kell a támogatása, nekem speciel nem. én aztán végül jelentettem, hogy nem igénylek védőnői szolgáltatást.

valószínűleg nem mindegyikőjük ilyen. csináld jól és nem fognak lenézni.

2010. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Nekem nincs semmi bajom a védőnőkkel, az enyémmel sem, nagyon aranyos és segítőkész. Csak nálam picit más a szitu, én mindent magánorvosoknál oldok meg. És csak akkor szeretném majid kizárni, ha pont influenza járvány van. Mert nem fogok bemenni olyan helyre, ahol tömegével köhögő influenzás emberek ülnek orvosra várva. És ő is olyan helyen dolgozik, ha bármi van, elkapja, nem tud még róla, és eljön hozzánk, továbbadja. Semmi gondom nincs vele, tényleg! Csak nekem nem ad pluszt személy szerint. Tanácsot kapok bőven, a családomban sok az orvos, a frissen szült anyuka, stb. És nem kevés pénzt adok ki a magán terhesgondzásra, ahol bármikor ad tanácsot a nőgyógyászom és a belgyógyász, és ügyelet is van bármikor.

Talán a nőgyógyász és a belgyógyász is tud elegendő tanáccsal szolgálni, nem hiába végzték el azt az orvosi egyetemet, és nekik is van ugyanúgy tapasztalatuk bőven.

Egyébként szerintem csak Mo.-on van védőnő, ha tévedek, akkor elnézést, és ez nagyon jó amúgy, ha szükség van rá. És sokszor van rá szükség, főleg a baba érkezésekor jól jön a segítsége. Persze, más kérdés, ha valakihez jár házhoz a gyerekorvos.

Ez egy hasznos szakma, és szerintem, ne tántoritson el a sok negatív vélemény. Biztos lehetsz benne, hogy nagyon sok embernek fogsz segíteni és ez a lényeg!

2010. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!