Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ez? Miért őrülnek...

Miért van ez? Miért őrülnek meg ennyien az anyaságtól?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kérdésemért, nem áll szándékomban senkit megbántani, de beelegeltem.

31 hetes kismama vagyok, és már majdnem fél éve napi szinten olvasom az oldal gyerekvállalás témakörét, hogy tájékozódjak.

És őszintén kezdek megrémülni.

B@sszus, hát ide elméletileg értelmes, felnőtt emberek járnak, és mégis azt kell látnom nap nap után, hogy ezek az állítólag értelmes, felnőtt anyák gyakorlatilag "üvöltve" vitatkoznak oldalakon keresztül például olyan volumenű kérdéseken, hogy a gyerek előtt a fikát fikának, takonynak, orrváladéknak, vagy cicakakának kell-e hívni. (Megtörtént eset!)

Arról nem is beszélve, hogy ha császárral szültél, nem vagy anya, ha nem tudsz/akarsz/próbálsz szoptatni, szar anya vagy, és ha netalántán, esetleg elkövetsz egy olyan horderejű bűntényt, hogy a terhesség alatt három méternél jobban megközelítesz egy bekapcsolt mikrót, akkor a gyereked aberrált, értelmi fogyatékos, érzelmileg visszamaradott idióta lesz. Ha meg véletlenül az előírtnál egy héttel hamarabb a kezébe nyomsz egy kiflicsücsköt, annak következményeiről ne is beszéljünk...

Jézusom, asszonyok, hát mi van veletek?!

Nem akarok olyanokkal jönni, hogy mi is felnőttünk kacsalábon forgó pihenőszék nélkül, és egyebek, de csak azért ledegradálni, lehülyézni, vagy másik éghajlatra küldeni egy vadidegent, mert nem egyezik a véleményünk néhány dologban...

Komolyan mondom, nem azért kezdtem rettegni az anyaság fogalmától, mert attól tartok, hogy nem tudom majd, miként kezeljem a gyerekem, hanem mert félek, hogy én is ilyenné válok.

Mi ennek az oka? Mi az, ami ennyire megváltoztatja a nők gondolkodását és életfelfogását a gyermekük születése után? Mert már bocsánat, de kötve hiszem, hogy mondjuk 5-10 évvel ezelőtt bárkinek is eszébe jutott volna, hogy X év múlva a fika gyermek előtti megnevezésén fog vitatkozni. Sőt, ha megjósolták volna neki, szerintem körberöhögte volna az illetőt. És mégis.


Tényleg elnézést, de kiakadtam. Mint írtam: nem állt szándékomban senkit megbántani. Akinek nem inge, az természetesen nem veszi magára, ugyebár.


/31 hetes, első gyermekét váró kismama/


2011. szept. 3. 18:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Kihagytad a cumi-nemcumi témát, ahol szintén ölre lehet menni. :-)

Amúgy igazad van, néha szánalmas.

2011. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%
na, ezért olvasok kizárólag egyetlen babás oldalt, mert nekem is herótom van a fentiektől, és ezért is kerülöm a kismamák társalgását. Pl. ha nem tudom álmomból felkeltve, hány kiló és cm volt a gyerekem ekkor és ekkor, meg miket játszott, csak lesnek. Vagy ha a gyerek nem szuper és nem cirkuszi mutatvány (mert mondjuk 2 évesen nem szaval meg ilyesmi) akkor lesajnálnak, hogy biztos én csinálok rosszul valamit, vagy a gyerek fogyatékos. Volt, hogy megkérdezték, mi a baja a 16 hósnak, mert furán ment. Mondtam, hogy semmi, járni tanul.
2011. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
45%

Már aki megőrül! :)

Én nem egyébként.De itt tényleg nagyon sok elvetemült anya van.De ők előtte is azok voltak szerintem.Ezeket rendszeresen kiosztom, így pontoznak is lefelé! :) De nem nagyon érint meg.

Most nem ebbe a témakörbe, hanem másikba, valaki rendszeresen azzal szórakozik, hogy valami fingással kapcsolatos, meg büfögős témát dob fel.Borzasztó milyen patáliát csinálnak ott!

De tudod ez a mai világ csinálja ezt.Az anyákból is droidot csinál, már aki engedi.Könyvek, média minden az okosságokat sugározza.Azt, hogy mi a jó a gyereknek, ezáltal az anyukák agyát kikapcsolják.Bio kaja, korai hozzátáplálás ezt ne, azt ne...na széép.

Én lányom 8 hónapos, 4 hónaposan már hozzátápláltam, most már eszi a húslevest velünk.Na bumm.Imádja!!!Hagytam e sírni?Hát persze, más különben még mindig leszakadna a karom a súlya alatt, és nem tudnám meg csinálni a gulyás levest anélkül, hogy ne foglalná le magát!

Imádom azokat a kérdéseket, hogy "mikor szokik le a kézben alvásról?", és hasonlókat..Na az enyém rám sem szokott...bibibi!!! :)

2011. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

"Volt, hogy megkérdezték, mi a baja a 16 hósnak, mert furán ment. Mondtam, hogy semmi, járni tanul."


Istenem... na igen, pontosan erről beszélek. Bár engem nem annyira a "szuperbabák szupermamái" irritálnak - őket valahogy le lehet sz@rni, mert lerí, hogy csak villogni akarnak. De például a fika-nem fika téma csapkodta nálam a biztosítékot rendesen, főleg, mert ha jól emlékszem valami 4 oldalon keresztül ment a csata rajta. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy olyan emberek válaszait olvasom, akiknek egy gyermek nevelésének felelőssége nyugszik a vállukon.


Kedves első: valóban :) Ha nem adsz cumit a gyerekednek, akkor szívtelen vagy, ha adsz neki, akkor meg biztos csak azért tömöd a szájába, hogy elhallgattasd vele.

Bár akkor ennyivel már megemlíthető a kendő-nem kendő, bébikomp, kenguru és társai témakör is.

Könyörgöm, hát nem mindegy, hogy más miként neveli a gyerekét? A lényeg, hogy ember lesz belőle, akár így, akár úgy!

És tényleg nem akarom elhinni, hogy csak és kizárólag azért lesz a gyerekem 3-as átlagú az iskolában, mert mielőtt megszületett, nem bio-mosóporral mostam ki a számára vásárolt rugdalózókat...

2011. szept. 3. 19:17
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A fikás kérdést be tudnád esetleg linkelni? Ma még alig nevettem (:

2011. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 3. Válaszadó!


A Téged csak 79 %-ra pontoztak le eddig,de én folyamatosan ingadozom a 72-71 közt.

Szomorú,ha valaki nem tudja elfogadni azt,hogy a másik máshogy gondolkodik! Ha mindenki olyan lenne mint én,akkor nem lenne itt probléma,meg le nézés,meg pontozgatás :-D


Sajnos sokan nem az ösztöneikre hallgatnak,meg a józan paraszti eszükre,hanem a média által elhintett dolgokat veszik figyelembe,és azt gondolják,hogy akkor lesz igazán "szuper" a gyerek,akkor fogja sokra vinni az életben! Pedig ha ezek az un.'anyukák' tudnák,hogy az ösztönök azok amikre hallgatni kell,és nem a média,a reklámok,a könyvek...

Ha én el tudom fogadni-mint anno szoptatós anyuka- hogy vannak akik nem szoptatnak,és vannak akik a cumit igen is a gyerek szájába teszik -én nem tettem- és vannak akik a szobatisztaságot valamikor 3 éves kor előtt pár hónappal kezdik el,és sokan bio kaját adnak,vagy csak 1,5 évesen adnak először olyan dolgokat,amit én már fél évesen adtam a gyerekeimnek... és még sorolhatnám! Akkor más miért köt bele abba,amit én csinálok? Vagy hogy nem veszek meg mindent amit feleslegesnek tartok-na ebben is volt vita pár anyukával,aki csak 1 gyereket vállalt,többet nem,hogy annak az egynek mindent meg tudjon adni! Míg én most várom a harmadikat,és nincs aranykanállal etetve,és ezüst bölcsőbe ringatva egyik sem. Borzasztó amit itt sokan levágnak hisztit! Mert amit sokan csinálnak,azt csak hisztinek lehet nevezni!



Boldog babavárást és egészséges kisbabát Neked Kedves Kérdező!!


Üdv:2gyerkőcös,38hkm.

2011. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: örömmel ;) Sikerült megtalálnom, és én tévedtem. 12 oldalnyi válasz van rá, bár nem mind vita.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. szept. 3. 19:44
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb vitám a "szeretkezhetünk e a 6 hét lejárta előtt" tipusú kérdésnél volt! Hű!!! Hiába,mindenki okos akar lenni! :-D
2011. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a taknyos kérdésben egyértelmű,hogy a kérdező volt a bunkó!Egy válaszadót simán leoltott mikor az csak válaszolt.Tipikusan az a kérdező szerintem, aki csak a neki tetsző válaszok miatt tesz fel kérdést..

Mondjuk tényleg durva volt az a komment, amit írt...vicc

2011. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Kedves 2 gyerkőcös,38 hetes kismama! :)


Látod éppen erről szól a fáma. Annyira mókásak sokszor az emberek. Tipikus fogyasztói társadalom. Fogyasztja, amit az arcába tolnak, mértéktelenül, és sajnos néha ész nélkül. És még örül is neki, hogy ő milyen szuper.

De néha elgondolkodom, hogy vajon milyen gyerekek fognak így felnőni?


Most néztem: rossz orrváladékos kérdést linkeltem be, ez nem az, amit anno olvastam, bár ahogy elnézem, hasonlóan vitatkozós. :)

2011. szept. 3. 19:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!