Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamenőleg be tudom fizetni...

Visszamenőleg be tudom fizetni az elmaradt tb tartozásaim? Ha igen ezt hol tudom intézni? Szeretnénk a párommal felvenni a babavaro hitelt idővel a csokot illetve a csedet stb megoldható ez így mind ha téritem az elmaradt időszakot?

Figyelt kérdés
2021. jún. 30. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

TB fizetés visszamenőleg: [link]


CSED-hez dolgoznod kell (365 nap), illetve szükséges, hogy a szüléskor is legyen munkahelyed.

2021. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a Nav-hoz és ott kiszámolják neked, hogy mennyi az elmaradás. Csak szólok, hogy egy összegben kell befizetni. A csedhez munkaviszony kell...2 éven belül 365 nap ha jól tudom. Ha az nincs meg akkor csak gyest fogsz kapni. Babaváróhoz az egyik félnek meg kell legyen a 3 év folyamatos biztosítotti jogviszony. Gondolom ez neked nincs meg...a csok-hoz 180 nap jogviszonyt kérnek az egyik félnek legalább.
2021. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A babaváróhoz is dolgoznod kell én úgy tudom, nem elég ha csak fizeted a tb-t magad után.
2021. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Bocsánat, hogy kifakadok de szeretem az ilyen, nem dolgozok, nem fizetem a tb-t magam után, de kell(ene) a babaváró hitel, a csok, a csed meg a gyed stb... hiába majd 500.000 Ft a havi bevételünk az én maximalis gyedemet alig veszik számításba, a férjem fizetése meg arra volt elég, hogy a legrosszabb minősítést kapjuk a banktól hitel felvételkor pedig hosszú évek óta folyamatos bejelentett munkaviszonya van mindkettőnknek. Erre idejössz te, hogy nem fizeted a tb-t, nem dolgozol de mindent szeretnél. Eszem megáll. Tegyél be valamit a közösbe, hogy aztán tudjál kivenni.
2021. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek a válaszára a covid miatt szűnt meg a munkahelyem és azóta már van nem tudom honnan szedted ezt hogy nem dolgozom.
2021. jún. 30. 12:01
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Babaváróhoz nem megoldás az utólagos tb visszafizetés. Ha nincs munkahelyed és nem vagy bejelentett munkanélküli akkor nincs jogviszonyod még akkor sem ha magadnak fizeted időben és nem utólag. Azt hiszem 3 hónap kihagyásod lehet. De ha a párodnak megvan a 3 év az is elég. Nem kell mindkettőtöknek. Legalább is 1 éve még így volt. Kormányablaknál kell az igazolást kérni.
2021. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
6! 30 nap megszakítás lehet, nem 3 hónap.
2021. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

A magad itan befizetett tb egyikbe sem szamít bele. Se babaváró, se csok, se csed/gyed...

Ezekhez mind a munkaviszonyból szarmazót veszik csak figyelembe...


Ennek ellenére ki kell fizetned a munkanélkül töltött időre a tb-d...



De igen, ha ferjednek megvan, elég a babaváróhoz és a csokhoz az egyikőtöké is.


És emellett totál egyetértek a 4essel. Elöbb tegyél be valamit, mielött kiveszed.... nem mentseg a covid, az idő alatt elmehettél volna pl munkanélkülire 3 hónapra...

2021. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7- nek Oks Bocsi akkor rosszul emlékeztem 😅 régen volt és azóta nem foglalkoztam vele.
2021. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!