Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor keletkeznek az első...

Mikor keletkeznek az első emlékek? 2,5 évesen más gyereke is emlékszik a másfél évesen történtekre?

Figyelt kérdés
Egy hétig nyaraltunk tavaly, kerek egy év elteltével mentünk vissza. Gyerekünk emlékszik, hogy mi hol volt. Először azt hittük, csak ráhibázott, utána már teszteltük, és több dolgot is megmutatott helyesen.

2021. júl. 7. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom emlékezett. Pont 1,5 volt mikor a tengernél nyaraltunk.

Rá egy évre kérdezte h mikor megyünk megint, mert ott ezt és ezt evett, és etette a babát (barátnőmék 10 hósát)

Most lesz 6 éves. Még mindig emlékszik rá, de már kopnak az emlékek. Sokminden szerintem csak a fényképek miatt van a fejében

2021. júl. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem 1-2 dologra rácsoságy pelenkás koromból :) Rövid emlékek csak.
2021. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek neki nem visszanézhető emlékek, vagy amit emlegettünk volna, mert főképp útvonalak, plusz egy-két gyakorlati dolog. Úgy olvastam, hogy az első emlékek kb. 2,5 évesen maradnak meg hosszú távon, amik nagyon halványak még. Az, hogy most emlékszik az egy évvel ezelőttire, az meglepett.
2021. júl. 7. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy olvastam, hogy kb. 6 éves korig megmaradnak a kisgyerekkori emlékek utána törlődnek. Az én lányom is emlékszik rengeteg dologra másfél, 2 éves korából.
2021. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4éves fiam is nagyon sok mindenre emlékszik. Néha megkérdezi, hogy emlékszel, amikor ezt meg ezt csináltuk...?

A múltkor megkérdezte, hogy mikor volt az, amikor vattacukrot evett és nem ízlett neki. Több, mint két éve, azóta sem találkozott vattacukorral. Mi meg csak úgy nézünk az apjával.


De nekem is van rácsos ágyas emlékem, minden azért nem törlôdik 🙂

2021. júl. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vallom, hogy a maradandó emlékek úgy maradnak meg, ha többször felidézzük. Egy gyerek szerintem ritkán gondol vissza magától emlékekre, például tavalyi nyaralás vagy hasonlók. Kivéve ha a család sokat beszélget egymással.

Nekem bölcsödés emlékeim vannak legkorábbról, az olyan 2 éves kor.

A fiam annak idején 2-3 évesen 1-1,5 éves körüli dolgokat fel tudott idézni,de ezek ilyen nagyon speciális dolgok voltak, például elmentünk valahova, ahol rég voltunk és emlékezett hogy mi hol van, melyik játékot kell keresnie stb.

2021. júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit olvastál - a 2,5 éves kor - azokra az emlékekre vonatkozik, amit felnőtt korában is képes felidézni valaki. Tehát ha következő alkalommal csak 20 éves korában mentetek volna arra a helyre, már semmire nem emlékezne.
2021. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Akit érdekel, azoknak javaslom, Alfred Adlertől az első emlékek fejez elolvasását az "Életünk értelme" című könyvében.


Akit érdekel a téma, azzal szívesen beszélgetek róla :)

2021. dec. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!