Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ételek önállósodni vágyó...

Ételek önállósodni vágyó másfél évesnek?

Figyelt kérdés
Már magától akar enni. Ami nagyon jó csak pl egy joghurtnak a fele mellé megy. Babakaját nagyom szépen megeszi, de nem akarok mindig azt adni neki. Tippek?
2021. márc. 29. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Másfél évesnek babakaja? 🤔

Adj a kezébe kekszet, répát, almát, sőt a kenyeret is már eltudja majszolni

2021. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen babakaja mondjuk ebédre. 🤦🤦Tudod van ám 12+os is. Nem pép.

Keksz, alma... Stb oké de ebédre nem adhatom.

Nem azt mondtam, hogy csak babakaját kap amúgy sem. Azt tudja ügyesen megenni egyedül kanállal. Meg tejbegrízt, tésztát pl. Mert ez lenne a lényeg, hogy kanállal, villával lehessen enni.

2021. márc. 29. 15:05
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Joghurtot, levest, teljesen folyós főzeléket nem kap egyedül. Egyébként mindent kap, amit mi eszünk. Általában egyik kezében a kanál, másikkal meg eszik 😅 A borsófőzeléket is így, vagy ma reggel pl zabkását.
2021. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Hát segíts neki. Az én lányom 10 hónapos kora óta maga akar enni... Neki egy kanál, nekem egy kanál. Mostanra jutott el oda, hogy nem veri le a tányért, hanem szépen eszik belőle kanállal, aztán utána játszik vele, ha üres. Ilyet, hogy joghurt én nem adok a kezébe, nem akarok annyit takarítani azért. De mindent kézzel eszik amit csak tud... Keksz, tészta, alma, banán... Ebédre meg amit mi eszünk. Általában kanállal, villával, de van hogy kézzel, amikor olyan. Amikor nem neki való van, akkor ő is üvegeset kap, abból az 1-3 éves korig lévőket, tésztás.

13 hónapos.


Én nem értem amúgy, hogy itt mi a kérdés :D

2021. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Semmi baja nem lesz, ha kézzel is belenyúl. Majd megtanulja.
2021. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem értitek. NEM kézzel akar enni. Kanállal. Csak a fele nem jut el a szájáig sok ételből. És nem az zavar, hogy maszatos lesz. Szeretnék neki olyat adni, amivel van sikerélménye lesz.
2021. márc. 29. 15:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi ezen a bonyolult. Add neki azt, amit Ti esztek. A tészta ételeket könnyen szúrható tésztával pl penne. Miket szoktál főzni, hogy ez ennyire bonyolult?
2021. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Engedd egyedül enni. Így tanulja meg
2021. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7 pl ma karfiol leves volt (fele az ölébe ment) és csirke (nem eszi meg) krumplival (na abból evett kézzel, a baj a kanalas kajákkal van)

8 Engedem egyedül enni. Hol írtam hogy nem?

2021. márc. 29. 15:33
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Zabpehely+alma+fahej+kicsi viz, ebbol ragados massza lesz, ezt a 16 honaposom tudja kanalazni is maganak.


En csirkecombot szoktam sutni tepsis krumplival, mindkettot lehet villaval enni, bar eseket max en szurom fel neki a villara, o inkabb kezzel eszi.

2021. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!