Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött, a férj nevére vett...

Újszülött, a férj nevére vett babáról kiderül, hogy más a biológiai apa - mit tehet és mi a kötelessége a férjnek?

Figyelt kérdés

A vércsoport alapján egyértelmű, hogy nem lehetek én az édesapa. Mindemellett a gyermek a nevemet viseli és házasságban született:

- Amennyiben elválunk, a gyermek névrevétele kötelez-e bármilyen gyermeket érintő, havi szintű támogatásra?

- Kérhetem-e, hogy a vezetéknevemet ne viselje a gyermek?

- Az apaság elismerését meg kell-e tennie a biológiai apának?


Most döbbentem rá a tényekre - nyilván ügyvédet kell keresni. Mindemellett, ha van releváns tapasztalat vagy tanács, kérlek osszátok meg. (Hiába volt a szerelem - legalábbis részemről - a bizalom elszállt és bármennyire APA akartam lenni, a saját gyermekemet szeretném felnevelni - ha egyszer lesz saját.)



2021. júl. 8. 23:49
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
98%
Elméletben ha nem te vetted őt a nevedre hanem azért vagy hivatalosan az apa mert házasságban voltál az anyjával a születéskor akkor válás esetén ha akarod megtámadhatod az apaság vélelmét, de ezt egy ügyvéd jobban elmondaná szerintem.
2021. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
86%

Miért gondolod, hogy vércsoport alapján nem te vagy az apa?

Utána olvastál a vércsoport öröklésnek? Ne legyen legyél ennyire hülye. Apasági DNS teszt kell.

[link]

2021. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
98%

Hát vércsoport alapján én sem vagyok az apám lánya, de az a durva, hogy ez alapján nem én vagyok a fiam anyja 🤷‍♀️🤦‍♀️


Egyébként válásnál kérni kell az apaság vélelmének a megdöntését. Ez általában egy DNS tesztet takar.

2021. júl. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

A vércsoport miatt egyértelmű hogy nem én lehetek az apa (Én "A"; az édesanya "0" - ezért lepett meg a "B" a gyermek esetében.)


A téma érzékeny - bármilyen inputot, javaslatot szívesen veszek. Az apasági teszt alap, hogy meg kell csináltatnom. :(

2021. júl. 9. 00:06
 5/49 anonim ***** válasza:
98%

Biztos, hogy a gyerek B-s? A középső fiam kartonjára ráírták, hogy AB. Mondtam, hogy ez marhára nem jó, mert nálunk én vagyok A, a férjem O. A csecsemős közölte, hogy "Nem tökmindegy, ha vért kell kapnia az ujjszülöttnek mindig O adunk!" Nos, nem én lettem a kedvence, mert nem tágítottam, végül mégegyszer megnézték és A.

Hogy őszinte legyek, nálam meg sem fordult az apaság problémája, csak az, hogy nehogy rossz vért kapjon ha kell neki. (Végül nem kellett!)

2021. júl. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem te vagy a vér szerinti apa (apasági teszttel bizonyítva), akkor

a) válás esetén nem kell tartásdíjat fizetned;

b) a vezetéknévvel nem tudom, mi a helyzet;

c) a biológiai apával neked nincs dolgod. A biológiai apát a feleséged megkeresheti, ha akarja, hogy gyerektartásért legyen kit pumpolnia helyetted. De ha ő se tudja ki az, vagy merre keresse, akkor ismeretlen marad az apa, és anyuka gyerektartás nélkül neveli fel a gyereket.

2021. júl. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
93%

Semmi másban nem gondolkoznék csak az apasági teszten. Ha az anyuka nehezményezi akkor már van alapja a félelmednek hiszen ha tudja h tuti te vagy akkor még kézen fogva vele is megyek.


A többi már az ügyvéd dolga

2021. júl. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
87%
Kérheted hogy vegyék le a nevedről, majd megkapja a biológiai apa, vagy az édesanya vezetéknevét.
2021. júl. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal ügyvéd. Anyukát kérdezd meg mi erről a véleménye. Mindenképpen ügyvéd, vagy együtt vagy külön anyukával, attól függően hogy egy szinte kizárható babaelcserélés vagy megcsalás történt-e.
2021. júl. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
A levett vérmintát is elcserélhették, szóval mindenképp legalább meg kellene ismételni, vagy rendes DNS tesztet csináltatni mielôbb.
2021. júl. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!