Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lemondhat egy biológiai apa...

Lemondhat egy biológiai apa az apaságról, ha nincs örökbefogadó apa?

Figyelt kérdés
Teherbe estem, a párom semmiképpen nem akarja megtartani a babát. Én 25, ő pedig 29 éves. Én meg szeretném tartani. Ha most nem akarja a gyereket a későbbiekben van e bármikor lehetősége, joga arra, hogy mondjuk 10,12, vagy akárhány év után felbukkanjon az életünkben és láthatást követeljen? Mit lehet ez ellen tenni? Van lehetősége most aláírni valamiféle lemondó nyilatkozatot, ha én semmit nem igénylek tőle, sem anyagilag, sem másként?

2014. ápr. 22. 22:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%

A gyereknek van joga az apjához. Ahogy ahhoz is, hogy családban nőjön fel.

Eltudod egyedül tartani? Milyen életet szánsz neki?

Ezeken is gondolkodj el, mielőtt a megszülés mellett döntesz.

2014. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, el tudom tartani, remek munkám van, megtakarításaim, jó gyedet kapnék, anyagi gondjaink jelenleg nincsenek. Nem gondolom, hogy azért kellene elvetetnek egy elviekben stabil párkapcsolatban fogant gyereket, mert az apukának ez kényelmetlen.
2014. ápr. 22. 22:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem ír alá apaságit, te beirathatsz egy fiktív apát (általában anyai nagyapa neve, de a saját nevedre is anyakönyvezheted). Később csak perrel és DND teszttel tudná esetleg igazolni, hogy övé a gyerek.
2014. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Igen lehet iratni egy lemondo nyilatkozatot ha az apa is bele egyezik,amiben az allhat hogy te nem kersz gyerektartast o pedig lemond a kicsirol,ezt 18 eves koraig irhatjatok meg mivel onnantol mar nagykoru lesz a gyereked es igy az apja es o sajat maga is felkeresheti az apjat.
2014. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
66%

Előre bocsátom, hogy nem vagyok jogász, csak elgondolkodtam a laikus eszemmel, lehet, hogy hasznavehető, amit kihoztam.

A párod a férjed is, vagy csak a barátod? Ha nem a férjed, és nem tesz apasági nyilatkozatot, akkor úgyse kerül nevére a gyerek, apa ismeretlen, csak az anya kerül majd be az anyakönyvbe. Azt el tudom képzelni, hogy elmentek együtt egy ügyvédhez, előtte köttök egy megállapodást, hogy a gyerekkel kapcsolatban egymással szemben semmiféle jogaitok és kötelezettségetek nincs, kétirányúan. Ebbe le lehet fektetni, hogy te nem kérsz gyerektartást, ő pedig nem akar sem gyámságot, se láthatást, akkor sem, ha későbbiekben bebizonyosodik, hogy ő az apa. És ezt az okiratot ellenjegyeztetitek és/vagy letétbe helyezitek az ügyvédnél. Ez szerintem elég biztosíték lenne a jövőre nézve, mert ha később apuka felébredne, apasági tesztet kérne, akkor sem tehet már semmit. Remélem, egyáltalán lehetséges egy ilyen nyilatkozattétel, de ezt már tényleg jogásszal kellene megbeszélned. Kívánom a legjobbakat, baromi nehéz döntés lehetett, kitartást kívánok!

2014. ápr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Igen perrel igazolhatja aztan de ha o biztos benne hogy ove a gyerek akkor nem muszaly kernie DNS tesztet,ha az anya azt fogja allitani hogy nem az ove es ezert lesz a DNS akkor az anyanak fog kelleni kifezetnie,mivel az apanak lesz igaza. Ha azt akarod beken hagyjon akkor ezt a lemondo nyilatkozatot kell minel hamarrebb megirni mivel ha csak az apasagit nem irja ala attol meg kesobb felbukkanhat.
2014. ápr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Letezik ilyen mivel en ugyanigy vagyok csak az en lanyom 3 eves es a biologiai apjat ki szeretnenk torulni mindenhonnan mivel nem torodik a gyerekevel szuletese ota es nem is fizeti amit kell. Kapott 1 honapot hogy eldontse gyerek es kifzuet mindent(kb olyan 300 000 ft),vagy birosag es lemond a gyerekrol,most csak varunk es meglassuk hogyan tovabb. Az en helyzetem nehezebb,te a papirozassal konnyebb helyzetben vagy,drukkolok hogy mi den jol menjen.
2014. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha még meg sem született tehát még nem került a nevére és házasok sem vagytok, akkor nem kell semmiféle lemondó nyilatkozat. Szüléskor nem lesz szépen bediktálva, nem lesz apasági nyilatkozat, a gyerek a te nevedre kerül aztán majd lesz szépen fiktív apa bejegyezve. Annyi mintha egy egyéjszakás kalandból fogant volna akinek a nevét se tudod...

Így semmi kötelezettsége nem lesz, de jogai sem, megy a dolgára.


Ha most viszont a nevére veszi, akkor lesznek jogai és kötelezettségei is. Pl. útlevelet se csináltathatsz a gyereknek egyedül, mert kell hozzá apuci személyesen, meg mindenféle ügyintézéshez kérhetik apuci hozzájárulását. Joga lenne a gyereket látogatni, de nem erőszak a disznótor, ha nem akar akkor évekig nem keres.

Kötelessége lenne gyerektartást fizetni, de ha te nem pereled be, akkor senki nem fogja tőle levonni. Az én volt férjem is köteles lenne a bírósági határozat alapján gyerektartást fizetni, de mivel nem kértem letiltást a kettőnk közötti megállapodás alapján nem is fizet semmit (hosszú történet hogy miért egyeztünk meg így).



Úgyhogy én azt mondanám, hogy ha nem folytatjátok, ő is élné az életét nélküled és te meg a gyerekkel, nem kell a gyerektartás, akkor hagyd a fenébe, menjen és élje az életét, te meg legalább nem vagy hozzákötve, hogy ha valamit kell a gyereknek intézni legyen az külföldre költözés, iskolai beíratás, útlevéligénylés, bármi. Így ha évek múlva felbukkan, akkor addigra lehet, hogy lesz párod aki a nevére veszi a gyereked és akkor pattoghat ahogy akar, neki nem osztanak lapot....

2014. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs ilyen. Amennyiben apai elismero nyilatkozatot tesz -vagy o a ferjed- o szerepel apaként. Lemondani nem tud a gyerekrol csak akkor, ha örökbe adja.
2014. ápr. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

" Letezik ilyen mivel en ugyanigy vagyok csak az en lanyom 3 eves es a biologiai apjat ki szeretnenk torulni mindenhonnan mivel nem torodik a gyerekevel szuletese ota es nem is fizeti amit kell. Kapott 1 honapot hogy eldontse gyerek es kifzuet mindent(kb olyan 300 000 ft),vagy birosag es lemond a gyerekrol,most csak varunk es meglassuk hogyan tovabb. Az en helyzetem nehezebb,te a papirozassal konnyebb helyzetben vagy,drukkolok hogy mi den jol menjen."


"Igen lehet iratni egy lemondo nyilatkozatot ha az apa is bele egyezik,amiben az allhat hogy te nem kersz gyerektartast o pedig lemond a kicsirol,ezt 18 eves koraig irhatjatok meg mivel onnantol mar nagykoru lesz a gyereked es igy az apja es o sajat maga is felkeresheti az apjat."


Ez a ket valaszado honnan vette ezeket az egetverő baromságokat??.?

2014. ápr. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!