Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött, a férj nevére vett...

Újszülött, a férj nevére vett babáról kiderül, hogy más a biológiai apa - mit tehet és mi a kötelessége a férjnek?

Figyelt kérdés

A vércsoport alapján egyértelmű, hogy nem lehetek én az édesapa. Mindemellett a gyermek a nevemet viseli és házasságban született:

- Amennyiben elválunk, a gyermek névrevétele kötelez-e bármilyen gyermeket érintő, havi szintű támogatásra?

- Kérhetem-e, hogy a vezetéknevemet ne viselje a gyermek?

- Az apaság elismerését meg kell-e tennie a biológiai apának?


Most döbbentem rá a tényekre - nyilván ügyvédet kell keresni. Mindemellett, ha van releváns tapasztalat vagy tanács, kérlek osszátok meg. (Hiába volt a szerelem - legalábbis részemről - a bizalom elszállt és bármennyire APA akartam lenni, a saját gyermekemet szeretném felnevelni - ha egyszer lesz saját.)



2021. júl. 8. 23:49
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
73%

Úristen, ha te egy darab infóból azonnal válásra gondolsz, SOHA NEM BÍZTÁL meg a feleségedben.

Lehet, nem is jól tudod a saját vércsoportodat. Vagy a feleségedét. Vagy a gyerekét cseszték el.


A nejed helyében tuti hozzád se szólnék egy darabig, még a feltételezés is sértő.

Te súlyos önbizalomhiányban szenvedhetsz, ha ennyire nem bízol meg abban a nőben, akit feleségül vettél, és gyereket szült neked.

2021. júl. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
43%
21-es, azért van ennek az éremnek másik oldala is. Ha ui. a feleség lelkiismerete tiszta, akkor együttműködik a helyzet tisztázásában. Legyen szó vércsoport vizsgálatról, DNS-vizsgálatról vagy bármi másról. Ha megsértődik, hisztizik, az csak erősíti a gyanút.
2021. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
74%

Anyám szerint A-s vércsoportú vagyok, mert a kórházban azt írták a kartonomra mikor megszülettem. Nőveremnél ugyanez. Mindketten véradáskor tudtuk meg, hogy 0 vércsoportúak vagyunk.

Érdekes, hogy mindketten apánkét örököltük, pedig elméletben az A a domináns (75%) és a 0 a recesszív (25%).


Amúgy Kérdező, nem éreznéd nagyon nagyon szánalmasan magad, ha kiderülne, hogy a TE gyereked és a kórházban cseréltek el vérmintát, vagy meg se nézték csak valamit ráírtak mint nálunk?

2021. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
95%
Ha engem gyanúsítana meg a férjem, egyből belemennék a dns tesztbe, csak hogy ezzel bizonyítsam az igazam. De utána már nem lenne ugyanolyan a kapcsolatunk. Akit szeretek, meghazudtol, nem bízik bennem. Hát köszi! Ez összetörne. Nagyot csalódnék. De az biztos, hogy nem ellenkeznék a teszt ellen, mert nincs miért.
2021. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
94%

A feleségeddel beszélj.

Ha a férjem ezzel a sztorival állna elém, tuti infarktust kapnék, hogy elcserélték a gyerekemet.😂


De érdekes, hogy néztek vércsoportot. Állítólag évek óta nem nézik. 2 gyerekem 2 különböző városban és így különböző kórházban született és egyiknek sem nézték.

2021. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
96%

#22: Azért ez nem ennyire egyszerű, nagyon nem mindegy a tálalás.

Ha nekem a szülés után a férjem úgy tálalt volna egy ilyen szintű, hogy azonnal feltételezi, nem az övé a gyerek, az a házasság végét jelentette volna. Együttműködő lettem volna, a lelkiismeretem tiszta, de örökre rányomta volna a házasságunkra a bélyegét, hogy nem a tesztben keresi a hibát, hanem bennem nem bízik meg.

Ha viszont arra kérdez rá, biztos, hogy ez-e az én vércsoportom, emiatt, akkor egy másik válaszolóhoz hasonlóan én lettem volna az, aki ragaszkodik az új vércsoport meghatározás okhoz, pont amiatt, mert biztos voltam magamban, és attól féltem volna, elcserélték a gyereket.

Azért azt ne felejtsük el, hogy sok esetben szülés után a nő érzékeny pszichésen.

2021. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
92%
👀 Csak várok a kérdező következő kommentjére.
2021. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a Kérdező nem is igazán akarta szegény gyereket és így próbál szabadulni a szituációból.
2021. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
71%
#28 azt írta, hogy szeretett volna apa lenni.
2021. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
63%
#29 és egyből eldobná mert tuti biztos nem az övé 😂
2021. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!