Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek van segítségük,...

Akiknek van segítségük, azoknak ez miért olyan természetes?

Figyelt kérdés

Korábban olvastam itt, hogy "aki akarja az meg tudja oldani", szóval ne vigye az anyuka magával a gyereket. Ezzel részben egyetértek, hogy meg kell tudni oldani, de vannak olyan helyzetek, amikor nem lehet. Akinek van segítsége, az könnyen dobálózik azzal, hogy majd a nagyszülő vigyáz rá addig.

Nekünk nincs segítségünk. A szüleink sajnos nem élnek, a férjem testvére külföldön él. 2 gyerekünk van, férjemmel ketten oldunk meg mindent.

A barátaink dolgoznak, a szomszédaink szintén és egyébként se terhelném őket azzal, hogy itt van 2 gyerek légyszi vigyázzatok rájuk.

A 2. gyereknél úgy oldottuk meg a terhesgondozást, hogy magánorvoshoz mentem, aki délután 6 után fogadott. Az ultrahangokat és a vérvételeket is magánúton csináltattuk meg. Viszont vannak, akiknek nincs pénze magánorvosra/vizsgálatokra. A férjnek pedig nincs ennyi szabadsága/csúsztatása. Persze tudom, az ilyen ne vállaljon gyereket...

Azzal is tisztában vagyok, hogy a kórházakban ez a szabály, hogy nem mehet be gyerek. A témától függetlenül mondhatnám a boltot, a postát, a bankot vagy bármely hivatalos helyet.

Szóval a kérdésem az, hogy aki le tudja "passzolni" a gyereke(ke)t a nagyszülőkhöz, annak miért kell beszólnia annak, akinek sajnos nincs ilyen lehetősége?


2021. júl. 10. 12:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Csak szólok, a segítség szónak nem a nagyszülő a szinonimája. A segítség azt jelenti, megoldom. Egyedülálló anya voltam nulla családdal. Bébiszitter volt a megoldás. Neked is lehet. Valóban csak akarni kell.
2021. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Egyébiránt boltba, postára, bankba viheted a gyereket. Más kérdés, hogy ezeket többnyire el lehet intézni online is.
2021. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Mint írtam megoldottuk.

Csak egy példa: anyuka fennhangon mondja a játszótéren, hogy "nem normális, aki COVID idején boltba viszi a gyereket". Erre megkérdeztem tőle, hogy ő mégis mit csinál? erre a válasz, hogy átviszi az anyukájához. Na igen, akkor én nem vagyok normális, csak azért, mert én már sajnos nem vihetem át az anyukámhoz? Az ilyen mit tanácsolna, hívjak bébiszittert minden boltba menetel előtt? Ugyebár volt olyan idő, amikor 7-kor zárt a bolt, apuka már nem ért oda időben. Hétvégén ment bevásárolni, de volt olyan, hogy le kellett szaladnom valamiért hétközben.

2021. júl. 10. 13:09
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Egyedülálló vagyok én is,meg KELL oldanom. Ha törik ha szakad. Akik meg beszólnak ,nem érdekelnek
2021. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülők is dolgoznak.

Szerintem a mai Magyarországon kevés nagyszülő nyugdíjas. Pedig 29 évesen szültem az elsőt, és 38 évesen a harmadikat, tehát nem vagyok fiatal anyuka, mégsem tudok a nagyszülőre számítani.


Az egyetlen járható út a bébiszitter. Kisvárosban élünk, itt nincs olyan sok hirdetett szitter, mint nagyobb városokban, viszont van szívesség alapú. Pl. vigyáz a gyerekekre, vagy épp viszi/hozza őket az intézményig, táborig, cserébe ha megyünk bevásárló körútra a közeli városba, bevisszük, így nem kell tömegközlekedést igénybe venni. Étterembe, strandra is jön velünk, mi mindent fizetünk, és nem terheljük le ott, hogy csak velünk legyen.

Persze van, hogy inkább pénzt kér, akkor azt kap.

2021. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Fuu de hányszor kaptam meg ezt én is...


Van egy 2 éves fiunk, úton a tesó.

Anyóst gyűlölöm, rá egy plüssmacit nem bíznék.

Anyámékkal nam tartom a kapcsolatot. Más rokon nincs.

Itt a faluba 2 éve lakunk, nem bíznám senkire a gyereket.


1 barátnőm van, akivel elvan, de ő kb folyamat dolgozik, vagy van más dolga, nem tudom sokszor "bevetni". Kb a 2 év alatt 3x volt rá példa.


Férjem reggel6tól 3ig dolgozik, utana estig maszekol.


Én szó szerint mindent a gyerekkel oldok meg az első perctől. Bank, bolt, posta... mindent.


Most, hogy terhesgondozasra járok, nálunk is úgy van, hogy este megyek, mire férjem hazaér. Vervételre, védőnőhöz is viszem magammal.


Nekek ez sosem jelentett problémát, de írtó sokan megszóltak miatta, hogy "na mi van, össze vagy nőve a gyerekkel?!" Vagy "na ezért nem kellett volna gyerek, mert nem tudod lepasszolni"...


Nem is akarom. Majd ha elmegy oviba, a kicsi bölcsibe, majd akkor lesz szabad életem. Addig élvezem, hogy velem van(nak).

2021. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
10%
A példádra: igaza van. Erre valo az online rendelés és a menüterv. Vagy ha nincs lehetőség az online rendelésre, akkor a héti egyszeri bevásárlás. Nem, nem kell leszaladni semmiért. Azt használod, ami van. Ha szépen eltervezed 7-8 napra a menüt, átnézed a teljes háztartást, mire van szükség, elég hetente vásárolni és nem lesz olyan, hogy el kell szaladni valamiért.
2021. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem amit írsz.

3 gyerekem van.

Elég nagy szervezést kíván bármi olyat intéznem ahova a gyerekeket nem vihetem.

Nálunk sitter sem vállalta annó az 5 éves és a totyogó ikrek felügyeletét.

(Igazából megértem)

Volt h a munkahrlyemről telefonáltak h szaladjak már be aláírni pár papírt.

Mikor közöltem h ez nem úgy megy, még fel volt háborodva a hres hogy hogy nem lehet ilyet megoldani.

Mondtam h meglehet, de nem úgy h 20 perc múlva ott vok

2021. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
Mindenben teljesen általános jelenség, hogy amibe az ember beleszületett, ami mindig is az élete része volt, azt természetesnek veszi és nehezen tudja felfogni, hogy nem mindenkinek adatott meg ugyanez.
2021. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

9!


Ugyan fejtsd már ezt ki nekem! Pl én egy átlag családba születtem, ahol anyu, apu dolgozott. Pár évig a nagyszülőkkel éltünk, majd külön, aztán a szüleim elváltak. Nálunk családi segítség volt. Amikor én szültem, egyedülálló anya voltam és nem volt család körulottem, aki segitett volna. Bebiszitetrem volt a kezdetektol. A vilagon semmi osszefugges nincs aközött, amibe beleszülettem, még aközött, ahigy én oldottam meg.

2021. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!