Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek van segítségük,...

Akiknek van segítségük, azoknak ez miért olyan természetes?

Figyelt kérdés

Korábban olvastam itt, hogy "aki akarja az meg tudja oldani", szóval ne vigye az anyuka magával a gyereket. Ezzel részben egyetértek, hogy meg kell tudni oldani, de vannak olyan helyzetek, amikor nem lehet. Akinek van segítsége, az könnyen dobálózik azzal, hogy majd a nagyszülő vigyáz rá addig.

Nekünk nincs segítségünk. A szüleink sajnos nem élnek, a férjem testvére külföldön él. 2 gyerekünk van, férjemmel ketten oldunk meg mindent.

A barátaink dolgoznak, a szomszédaink szintén és egyébként se terhelném őket azzal, hogy itt van 2 gyerek légyszi vigyázzatok rájuk.

A 2. gyereknél úgy oldottuk meg a terhesgondozást, hogy magánorvoshoz mentem, aki délután 6 után fogadott. Az ultrahangokat és a vérvételeket is magánúton csináltattuk meg. Viszont vannak, akiknek nincs pénze magánorvosra/vizsgálatokra. A férjnek pedig nincs ennyi szabadsága/csúsztatása. Persze tudom, az ilyen ne vállaljon gyereket...

Azzal is tisztában vagyok, hogy a kórházakban ez a szabály, hogy nem mehet be gyerek. A témától függetlenül mondhatnám a boltot, a postát, a bankot vagy bármely hivatalos helyet.

Szóval a kérdésem az, hogy aki le tudja "passzolni" a gyereke(ke)t a nagyszülőkhöz, annak miért kell beszólnia annak, akinek sajnos nincs ilyen lehetősége?


2021. júl. 10. 12:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
54%

13!

Nem vetted észre, csak te lovagolsz ezen a témán?


Nézzük a mi esetünket.

Anyósom gyűlölöm. Anyámékkal 5 éve nem beszélek. Nagyszüleink meghaltak. Testvéreim 12-14 évesek, ferjem tesói 17 (félreértés elkerülése végett én 28, ferjem 30 éves). Más rokonunk nincs.

Akkor kire is számitsak?!


Masrészről nem azért szültem, hogy ide oda passzolgassam a gyerekem. Magamnak szültem, nem anyámnak, vagy bárki másnak.


Én pénzt gyerekfelügyeletre mindaddig nem fogok adni, amíg meg tudom/tudunk vele oldani mindent.


Akkor mi is a probléma?!


Nem neked kell az én gyerekem pesztrálni, sen most, sem 10 év mulva...

Azert vagyunk ketten a férjemmel, hogy ketten megoldjuk.


Nem értem, ebben mi nem tudatos. Előre átgondoltuk, ha hiszed ha nem....


Szanalmas amúgy ez a hozzáállásod, csak szólok

2021. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
12%

"Nézzük a mi esetünket.

Anyósom gyűlölöm. Anyámékkal 5 éve nem beszélek. Nagyszüleink meghaltak. Testvéreim 12-14 évesek, ferjem tesói 17 (félreértés elkerülése végett én 28, ferjem 30 éves). Más rokonunk nincs.

Akkor kire is számitsak?!"


Még mindig nem a rokonság a segítség szinonimája. A bébiszitter is segítség.


"Én pénzt gyerekfelügyeletre mindaddig nem fogok adni, amíg meg tudom/tudunk vele oldani mindent.Akkor mi is a probléma?!"


Gyengébbek kedvéért a probléma nem akkor van, ah meg tudod oldani, hanem akkor, ha nem.


"Szanalmas amúgy ez a hozzáállásod, csak szólok"


Pontosan mi, az hogy megoldom? A kérdés árról a félreértésről meg sokak fixa ideájáról szól, hoyg a segítség az a nagyszülő, meg a család. Hát nem. Te megoldód, akkor van segítséged. Egyértelmű, nem?


Amúgy mindig iylen arrogans vagy?

2021. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!