Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen érzés a szülőknek,...

Milyen érzés a szülőknek, hogy irányíhatjátok a gyereket?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy azok a tinik akik későn érnek meg és még meg kell mondani nekik mit szabad és mit nem. Esetleg engedélyt kérnek a dolgokért...


Ezek milyen érzést váltanak ki a szülőkből?



2021. júl. 10. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Bocs, de hogy jön ide az autizmus?
2021. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Kva fárasztó.
2021. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is fárasztó, nem vagyok sem egy szigorú sem egy kontrollmániás alkat, felőlem azt csinálnának amit akarnak, csak sajnos vannak veszélyes dolgok a világban amiktől nekem kell őket megvédenem.
2021. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem mutatom, de félelmet érzek. Félek, hogy hogyan fog boldogulni az életben. Most még itt vagyok és segítek amiben csak tudok, próbálom érthetőbbé tenni az életet számára és a szívem megszakad, mikor látom, hogy sokszor milyen egyszerű dolgokon fennakad.

Azt már látjuk, hogy valószínűleg folyamatos támogatásra lesz szüksége és csak remélni tudom, hogy megismer egy kedves lányt, aki a társaként ezt megteszi érte, neki.

Nagyon nehéz ez mindenkinek. Próbálom megtalálni az egyensúlyt, hogy ne rátelepedjek, hanem segítsek.

Nálunk közben a férjemről is kiderült, hogy ő is aspergeres. Így még kettejük kommunikációját is segítenem kell, mert néha tényleg nem értil meg egymást. Sokszor attól félek, hogy nem vagyok elég a feladathoz és miattam esetleg nem tud olyan fiatalemberré válni, amilyenné megérdemelné, hogy váljon. :(

Nagyon büszke vagyok rá, mert hatalmas utat tett már meg. Rengeteget tanult, gyakorolt olyan dolgokat amiket másnak nem kell, mert a világ legtermészetesebb dolga, például megkülönböztetni, hogy valaki boldog vagy szomorú. Neki mindennel meg kell küzdeni és ennek ellenére nem veszíti el a kitartását.

2021. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát még itt nem tartok, de én ezt a dirigálós részt már az első évben sem bírtam, szerintem aki nem ez a típus, az minél előbb szabadulna ettől a szereptől. Kicsit örülök neki, mert kipróbáltam valami mást, és már kicsit ez is beépült a személyiségembe, de nem rajongok az ötletért, hogy ez még 10 évig így legyen.. A lányom auti, de már most 7 évesen önállóságra törekszik, illetve már kicsinek is arra törekedett, hatalmas tervei közé tartozik, hogy megszökjön és felnőtt nélkül kalandozhasson.. de azért engedélyt kér, hogy kimehet e mosdóba:)(ami cuki, de az agyamra megy).


De ismerek olyat, aki az 50 éves gyereke életét is örömmel megszabná, beosztaná az idejét és döntene helyette, meg biztos van egy átmenet is.. az emberek sokfélék, nem kell ilyesmin aggódni, nem ez a legrosszabb része senki életének:)

2021. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lustább megoldás, elkényeztetni, és mindentől óvni. Van egy haverom, pont ugyan ez, és egy nagyonb ujj vágás miatt már egyből világ vége. Amúgy bocs hogy kitértem a témától, csak ezt fontosnak éreztem kitérni tőle. Egy gyereket normálisan felnevelni nehéz, egy normális szülő nem használja ki hatalmát.
2021. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!