Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül álló vagyok, de...

Egyedül álló vagyok, de nagyon szeretnék már kisbabát, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
34 éves nő vagyok, túl egy pár csalódáson. Az utolsó kapcsolatomnak lassan két éve vége, és nem is vágyom újra. Viszont. Nagyon szeretnék már egy kisbabát. A körülményeim adottak, szerencsére megélhetési problémáim sincsenek, tudnék vállalni egy babát. A kérdés csak az, hogy hogyan? Kitől? Milyen módon? Milyen lehetőségei vannak egy egyedülálló, középkorú nőnek, aki természetes úton szeretne gyermeket? (Van valaki, akivel egy ideje találkozgatok, de nem szeretnék tőle semmi komolyabbat. Viszont átverni sem tudnám, hogy "titokban" teherbe esek.) Volt már valaki hasonló cipőben? Tippek? Tanácsok? Ötletek?
2010. aug. 27. 12:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
hát elég szomorú, hogy ilyen önző vagy. A gyereknek nagyon jó lesz apa nélkül felnőni
2010. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Spermabank?
2010. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

semmi más lehetőséged nincs, mint "felcsináltatni" magadat:( Vagy ha van valami kedves fiú barátod hasonló problémával, szépen megegyeztek egy közös gyerekben:))

elsőnek meg azt üzenem, hogy bárcsak te is megtudnád, milyen nehéz manapság egy ÉRTELMES nőnek párt találnia.... nagyon gyenge a faszi felhozatal....

2010. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Igazán csak úgy lehetne babád, ha megmondod a pasinak. De nem sok férfi megy bele az ilyenbe, hogy csak "termékenyítésre" (Bocsi) Ott van még a spermabank, mint lehetőség.
2010. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Miért lennék önző? A gyereknek jobb lenne szerinted egy olyan családban, ahol nincs szeretet? Nem hinném. Nem hinném, hogy egy gyereknek azért lesz boldog a gyerekkora, mert két szülővel él... Azért mert nem élne velünk az apja, még lenne előtte férfi minta, az öcsém két házra lakik tőlünk. Egyrészt. Másrészt pedig nem azt mondtam, hogy soha nem akarok magam mellé senkit. De köszönöm a megjegyzésed, tényleg sokat segítettél :(
2010. aug. 27. 12:14
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Pont erről vitáztunk a múltkor a családban. Volt aki azt mondta, hogy "egyedülállónak ne legyen gyereke", volt aki azt "miért ne?". Én vallom a köztes utat. Csak azért, mert valaki egyedülálló, lehet kiváló szülő. Viszont a termékeny évek hamar elszállnak, így ha az ember lánya nem talál társat, az anyai ösztönök viszont felélednek, akkor éljen magányosan és ne is adjon lehetőséget magának és egy gyermeknek a megszületésre? Szerintem, ez így nem fair! És még mindig jobb, ha így apa nélkül vállalnál gyermeket, minthogy egy eleve halálraítélt kapcsolatba szülj, ahol a gyermek rosszabb esetben a szülei marakodását látja. Nem tudom, hogy lehetséges-e egyedülállóként mesterséges megtermékenyítéssel teherbe esni? Illetve fordulhatsz-e Magyarországon spermabankokhoz? Bevallom, én ebben nem vagyok jártas, de remélem, azért tudtam segíteni.
2010. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy a Terry Black hogy a túróba csinálta?

Egyébként a gyerekotthonok tele vannak, menj be oda és érdeklődj (azt nem írtad, hogy saját legyen-e).

2010. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"a nénikédet pontozd le te majom."


Nem tudom, ez kinek szólt, de én még nem pontoztam le soha senkit.


Viszont az értelmi szintedhez és a hozzá állásodhoz gratulálok...

2010. aug. 27. 12:19
 9/17 A kérdező kommentje:

12.17 - köszönöm szépen :)

12.18 - saját babát szeretnék...

2010. aug. 27. 12:22
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Örökbefogadáson nem gondolkodtál? Idegen, egyéjszakástól nem mernék bevállalni egy terhességet, nem tudhatod, hogy milyen betegségei (öröklődő) vannak. Megértelek, hogy nehéz normális férfit találni, de hidd el, ők is ugyanezt mondják. Nekem 32 éves a bátyám és évek óta nincs senkije, pedig nem egy csúnya/buta férfi és még csak túl nagy elvárásai sincsenek. A te korodban már az évekig együtt járásra, meg eljegyzésre stb. ilyenekre nincs túl sok idő szerintem, lehet ha céltudatosan keresnél magadnak férfit, megtalálnád. Hidd el, sokan vágynak már családra ők is.
2010. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!