Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiút vagy kislányt szeretné...

Kisfiút vagy kislányt szeretnétek vagy szerettetek volna , miért?

Figyelt kérdés

2021. júl. 14. 13:26
A kérdező szavazást indított:
Kisfiút aranyosabbak
Kislányt aranyosabbak
Kisfiút kevesebb gond és aggodalom felnőtt korban
29 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Kislányt, de nem azért mert aranyosabb. Nőként úgy érzem, hogy jobban tudok azonosulni a lányos anya szereppel. A férjem is kislányt elsősorban, mert ő meg ilyen kenyérre kenhető apa kicsi hercegnője típus. Kislányunk lett. :)

Természetesen a kisfiúnak épp úgy örülnénk, és egyébként is több gyereket szeretnénk.

2021. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre fiút. Bejött.

Masodikra is fiút, nem jött be.

En is lány létemre traktorokkal, autókkal jászottam, sosem volt pörgős szoknyám, magassarkúm, stb... nem tudom elképzelni, hogy lányom legyen. Még van durván 10 hetem ráhangolódni 😅

2021. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Jaj! Milyen kérdés ez? Aki az egyik nemet preferálja, többnyire az se azért, mert "aranyosabbak." Mindenkinek a saját gyereke lesz a "legaranyosabb", ha fiú, ha lány.
2021. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg fura a megfogalmazás.


Kislányt szerettem volna mert lányos anyukának képzeltem magam mindig.

Kisfiam lett és ezer kislányra se cserélném.

Ha lesz második, nincs preferenciám, sőt elgobsolkodtam azon, hogy meglepi legyen, ha lesz, de nem biztos, hogy lesz, még nem döntöttük el.

2021. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem több vetélés után teljesen mindegy volt, hogy mi lesz. Klisé duma, de tényleg az volt a lényeg, hogy megmaradjon és egészséges legyen, a többi nem érdekelt. Pár hét múlva fog megszületni a fiam.
2021. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Lányt akartunk, lány lett szerencsére. Okos, ügyesen és gyorsan fejlődő kislányom van. Van akarata, önálló és rettentő gyorsan tanul, érik meg mindenre. Kedvence játéka pedig a kismotor és a barkácskészlet. Másodszorra is lányt szerettem volna, fiú lett. Szeretem, de nagyon más. Erőteljesebben hisztizik, lassabban érik, önállótlan, teljesen rám van tapadva. Saját környezetemben is ezt tapasztalom, hogy a fiúk sokkal lassabbak a fejlődésben, hisztisebbek, agresszívabbak, tudom hogy vannak kivételek, bár én még egyet sem láttam. Miből gondolod, hogy felnőttként a fiú kevesebb gond és aggodalom?
2021. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon kislányt szerettünk volna mindketten, de kisfiú lett. Természetesen imádjuk, szerintem normális ember nemtől függetlenül szeretni fogja a gyerekét akkor is, ha jobban vágyott valamelyikre.


Én inkább csak attól tartok, hogy ha a második gyerek is fiú lesz, akkor ott lesz bennem örökre egy hiány érzet:/

2021. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Kislányt szerettem volna, mindig lányos anyának képzeltem magam. Fiam lett, imádom, jó természetű, aránylag nyugis (már 9 éves, azért már vannak harcok) gyerek. a második baba lány lett, ő most 10 hónapos, hát ő nagyon más temperamentum. Akaratos, sokkal aktívabb, mint a fiam volt, emellett persze egy kis tündér, nagyon cuki is tud lenni, igazi lány :)
2021. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Kizárólag fiút akartam, mert a lányok hisztisek, akaratosak stb.

Első lány, 2. fiú.

A lány iszonyat hisztis és akaratos, a fiút alig lehet észrevenni...

2021. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Én kislányra vágyom. Nem tudom miért, de egész életemben csak kislányt tudtam elképzelni magamnak.

Apukájának mindegy, hogy mi (bár szerintem ő inkább fiút akarna, mint lányt), anyukám lányt akar, apukám pedig megjósolta, hogy lány lesz :D - de lehet, hogy csak azért, mert van már egy fiú unokája :)


Amúgy én úgy vagyok vele, hogy a természete sokkal de sokkal fontosabb, minthogy fiú vagy lány.

Unokahúgom kislány, na hát ő igazi több emberes gyermek. Nagyon nehéz vele.

Keresztfiam viszont mint egy tündér, amikor fel van pörögve és "nem lehet bírni vele" állapotban van, gyakorlatilag akkor viselkedik úgy, mint egy átlagos gyerek :D

Úgyhogy ha választhatok egy nyugis, kedves fiúbaba és egy kibírhatatlan, nemalvó, fejünk tetején pörgő lány között, egyértelműen fiút akarok :D

2021. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!