Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanulhat 3 nyelvet egy baba?

Tanulhat 3 nyelvet egy baba?

Figyelt kérdés
Török férjem van, gondolkozunk a gyerekvállaláson és foglalkoztat a kérdés, hogy hány nyelvet tanulhat meg egy baba a korai éveiben. Magyar és török adott lenne, de mivel mi főként angolul kommunikálunk szeretnénk ha a kicsi is megtanulna. Plusz ez később nagy hasznára is válhatna. Képes lenne megtanulni mindhármat? Vagy ez túl nagy teher neki és csak összezavarná? Előre is köszönöm az értelmes, segítő válaszokat.

2021. júl. 14. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Az unokaöcsém is hasonló helyzetben volt. Elsődlegesen angolul tanult meg beszélni, de érti a magyart és kicsit használja is (ha kunyerálni akar valamit:) és már beszél arabul. most 7 éves.
2021. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen szokványos a tiétekhez hasonló családban a háromnyelvűség a kicsik között is. Ameddig egyformán beszélitek vele mindhármat, a készsége is nagyjából egyenlő lesz velük.
2021. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is ilyen esetben ez a természetes, gond nincs belöle, az egyetlen "mellékhatás", hogy késöbb további nyelveket sokkal könnyebben fog megtanulni.

Olyan családokban, ahol a két szüölö anyanyelve más, de egy harmadik a közös nyelv, ott a gyerekek vagy mindet megtanulják, vagy csak a közvetítönyelvet, de így csak vesztene a gyerek.

A lényeg, hogy a nyelveket külön használjátok - te magyarul, a párod törökül beszéljen vele, ha egyedül vagytok vele, ha meg mindenki ott van, akkor angolul. Így nem keveri, mert helyzettöl függöen külön rögzül benne.

2021. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom 3 nyelvű, de a harmadik csak később jött az életében. Nálatok melyik a környezet nyelve? Mert általában az, és az anya nyelve lesz a fő, az apa nyelve meg sokszor elveszik. Óvódás, iskolás korban már csak következetességgel és nagy odafigyeléssel lehet megtartani 3 nyelvet, mert a gyerek mindig a könnyebbik utat választja. Ha az iskola, környezet nyelvén tud beszélni a szülőkkel, akkor egyre ritkábban fog a szülők nyelvén megszólalni. Nagy-nagy türelem kell hozzá, hogy fejleszd a szókincsét nap mint nap minden nyelven.
2021. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tud. Nálunk a családban is most van kialakulóban ez. Az a lényeg, hogy ti, a szülők mindig következetesen ugyanazt a nyelvet használjátok vele.(Ideális esetben az anyanyelveteket.) Meg annyi, hogy a többnyelvű gyerekek általában kicsit később kezdenek el beszélni, ettől ne ijedjetek meg. Illetve a legtöbb gyereknél van egy preferált nyelv, ami később változhat. Ha azt szeretnétek, hogy 3 nyelvű legyen, ne ugorjatok be ennek. Ha pl.nem akar megszólalni magyarul, akkor ne kezdj el vele angolul beszélni, nyugodtan beszélj továbbra is magyarul. Érti ő, csak nem akarja.
2021. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

En ovis koromban 2 nyelven beszeltem es a 3 ikat suliban tanultam. Egyiket otthon masikat, meg oviba.


Szerintem lehet, de ne egyszerre. 2 nyelven beszeljetek vele es picit varjatok a 3. Al.


Mondanam hogy az angollal mert azt elkezdik igyis ugyis tanulni suliba. De az a kozos nyelvetek a ferjeddel ezert igy megsem jo. Otthon angol, aztan ahol eppen eltek a masik, es a 3 picit varjon.

2021. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Kutatások szerint akár 6 nyelvet is meg tudnak tanulni ilyen kicsi korban :-) Eleinte keverni fogja, ide-oda váltogatni, de nem baj. Nem lesz semmi gond, ne aggódj. Teljesen szokványos felállás a tiétek.
2021. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem olyan családot, hogy az apuka olasz volt, az anyuka osztrák, mindketten a saját nyelvükön beszéltek a gyerekekkel, egymással viszont a gyerekek jelenlétében is angolul. Magyarországon éltek, és mire a gyerekek óvodába mentek, már négy nyelven tudtak folyékonyan beszélni.
2021. júl. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Én is hasonló tapasztalatokról hallottam, mint #4. A gyerek elment óvodába, rengeteg élmény, sok haver, adott nyelvű kommunikáció, otthon ezután nem nagyon szólalt meg, mert az otthon használt nyelven nem tudta az óvodai szókincset.

Ugyanakkor, mintha valaki egyszer mesélte volna a svájci szisztémet, amit vissza se tudok adni, de szemlátomást kevesen halnak bele idegi alapon.

2021. júl. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Jó, hogy említed a svájci szisztémát, az ugyanis úgy müködik, hogy az óvodákba az óvonök közt van, aki német, olasz, francia nyelvü és csak úgy beszél a gyerekekkel, azaz ott alapból három nyelvet tanulnak meg, mire iskolába kerülnek, mindegyiket tökéletesen, anyanyelvi szinten és tökéletes kiejtéssel beszélik.

Ehhez nég hozzájön, hogy sok családban a szülök anyanyelve nem ezek közöl valamelyik, tehát a gyerek sokszor még egy vagy két másik nyelvet is megtanul a családban.

A gyerekeknek semmi, de semmi hátránya nincs belöle, csak jobb pozicióból indulnak

2021. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!