Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon kettős érzéseim vannak a terhességgel kapcsolatban és sokszor úgy érzem, hogy én még egyáltalán nem is akarok kisbabát?

Figyelt kérdés

A férjemmel 24 és 25 évesek vagyunk, szeptembertől kezdenénk "próbálkozni". Már megvolt az eü. checkup, elkezdtem szedni a szokásos vitaminjaim mellé a Femibion 0-t is.


Viszont azt érzem, hogy a férjem sokkal jobban akarja azt, hogy kisbabánk legyen... Én sokszor úgy vagyok vele, hogy sokkal jobban izgat az, hogy milyen legyen a babaszoba, vagy hogy milyen stílusú ruhái legyenek, mint maga az anyaság, a mindennapok majd. Barátnőim babái, kisgyerekei is nagyon cukik, egészen amíg el nem kezdenek sírni, vagy hisztizni, nekem ott 2-3 perc után elég, mert rám jön a fejfájás és a "hallgattassa már el" érzés. De közben meg örömmel vigyázom rájuk, most is nálunk volt az egyik barátnőm 2 éves kislánya egész múlt héten és jól elvoltunk (bár igaz, hogy a tegnapi és a mai napot végigaludtam, de még így is hullafáradt vagyok).


Szóval szeretnék gyereket, de közben mégis azt érzem, hogy jobb lenne várni 2-3 évet. Hiszen a teljes életünk megváltozik majd, és ki tudja, hogy mennyire lesz "jó babánk", mennyire tudjuk mellette folytatni a jelenlegi életünket. Igazából az ismeretlentől is tartok, mert pl. mióta megtudtam, hogy lehet előre megbeszélten a császármetszést választani, a szüléstől egyáltalán nem tartok. Vagy mondták, hogy lehet itthonra is venni babaszívhang figyelőt, ez is megnyugtatott. De azt pl. senki sem tudja garantálni, hogy nem lesz egy 24 órából 15-öt átüvöltő gyerekünk, vagy hogy a szülés utáni napok gördülékenyek lesznek és pozitív dologként élem át már az első napokat is...



2021. júl. 12. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a férjednek, hogy te még várnál pár évet…
2021. júl. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
24 voltam mikor terhes lettem, én mindig is korán akartam szülni. Ahogy telt az idő, minden nap eszembe jutott, hogy oké itt van egy baba de tényleg akarom én ezt? Készen àllok gyereket nevelni? És nem mindig volt pozitív a válasz. Most 4hónapos a baba, kijutott a hasfájásból és az első 3hónapot kb végigordította. De amikor éppen nyugodt, mosolyog hát azt az érzést nem lehet leírni. Hidd el teljesen más valaki babájával foglalkozni meg a sajátoddal. Az hogy milyen baba lesz.. azt se garantálja senki hogy hangja nem lesz soha
2021. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezek az érzések miatt vagyok 31 évesen terhes.

Férjem 25 évesen már gyártotta volna az elsőt, de butaság lett volna, mert semmilyen szinten nem voltam még kész.

Számomra ez az az időszak, amikor tényleg tudok a terhességre, anyaságra koncentrálni és teljesen fel vagyok készülve a lemondásokra.

Én 10 éve rock zenekarban játszok, úgyhogy nekem aztán kijutott a bulizásból rendesen, nem is baj ha leállok a pörgéssel.

Nem érzem h kihagytam volna bármit, lemaradtam volna bármiről. A gyerekvállalás nem vesz el tőlem semmit.

2021. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem éli meg pozitívként az első napokat. Azt se tudod merre állsz arccal, mindenki jön a tanácsaival, meg hogy szoptatsz-e, közben belőled 9 hónapnyi hormon ürül kifelé (baby blue) és szoptatás közben húzódik össze a méhed, a gyereked nem érti, hogy mi van és valószínűleg nem eszik-alszik. A kéretlen tanácsok még csak totál összezavarnak.


A jelenlegi életeteket úgy ahogy van max a párod tudja ugyanúgy folytatni, tőled sokkal több lemondással fog járni a helyzet.


Biztos, hogy lesznek üvöltős időszakai (pl fogyás), meg nem alvó időszakai. És az anyákat is rájön 2-3 perc után a "hallgass már el" érzés, csak erről nem "illik" beszélni, mert akkor szaranya vagy.

Ja azt kihagytam, hogy akármit csinálsz, valaki szerint úgyis szarul csinálod.


Szóval ez 2-3év múlva sem lesz habos torta/könnyebb. És soha nem lesz olyan rózsaszín, mint ahogy leírják.


Ülj le a férjeddel és beszéljétek át a félelmeidet és hozzatok közösen döntést. Azt jó ha tudod, hogy a legtöbb nőben terhesség közben is felmerül a "biztos kell ez nekem?/én erre nem állok készen!" érzés.


25 éves vagyok, 2. babánkat várjuk és még mindig van olyan, hogy azt érzem, hogy nem állok rá készen. Aztán megrázom magam, vagy a férjem térít észhez, hogy anyaként bármire képes vagyok.

Viszont a mai napig padlóra tud küldeni, mikor beleokoskodnak mindenbe, meg kijelentik, hogy azért nem tudtam szoptatni, mert nem akartam eléggé. 😟

2021. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogzás akart lenni, nem fogyás.
2021. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen lettem anya. Most 2,5 a lányom. Vártam volna még vele,de ott volt, hogy a férjem akkor már 40 volt. Így bele vágtunk. Igazából utána alig vártam, hogy megszülessen,de egyre inkább úgy érzem, hogy megbántam. Szülés utáni depresszióm lett. Nem magát a gyereket bántam meg,hanem azt,ami vele jár. Kezdek önző módon viselkedni és úgy érzem, hogy elb*sztam a fiatal koromat. A férjem remek apa csak valahogy én nem illek a képbe. Múlt héten 2 év után elsőnek elmentem házibuliba és azóta még inkább az van bennem, hogy ez mennyire hiányzik. Nyugodtan le tudtam ülni, beszélgetni felnőtt emberekkel. Végre nem a meghagyott kakaót és gyümölcslevet ittam...Ja és senki sem ült az ölembe a wc-n. Nem kellett 10x abba hagynom az evést.Na meg az utazások. Egy nap kigondoltuk, hogy másnap lemegyünk Görögországba és csak úgy elindultunk...na ilyen már nincs. Úgy érzem, hogy teljesen kiégtem. A férjem nagyon sokat segít,de sajnos nem vagyok anyának való. Valószínűleg válás lesz a vége, hiába áll mellettem és hiába szeretjük egymást. Nem hiányzik a gyereknek, hogy türelmetlen legyek vele és, hogy azt érezze, hogy teher,mert akkor inkább leszek hétvégi anyuka és 1000%-ban rákoncentrálok majd. Mielőtt bárki is elítélne szeretem a gyerekemet. Mellette voltam mindig. Ha beteg volt,ha sírt,ha elesett,ha szüksége volt rám. Mindig megkapta a figyelmet és azt is mondták már, hogy annyira jól csinálom,mert olyan kis kedves,okos, empatikus gyerek. Na ebből én nem érzékelek semmit. Mármint, hogy olyan jól csinálnám. Azt bánom igazából, hogy nem fogjuk együtt leélni az életünket a férjemmel,mert,ha megszakadok is, akkor sem bírom már ezt tovább,és inkább egy hétvégi anyuka,mint egy türelmetlen idegbeteg.
2021. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanezért vártam 30 éves koromig. Van több ingatlanunk, megtakarítások, elbuliztuk az időt, amíg akartuk, állatunk is van (hogy hátha annál már nem kell majd több), meg úgy egyébként kipróbáltunk férjemmel mindent, amit így egyedül volt jó. És mikor már egy éve azt éreztük, hogy milyen jó lenne egy kisgyerek ide, a hétköznapokba is, hogy mennyi mindent szeretnénk neki tanítani, megmutatni, csak akkor vágtunk bele. Engem nem a ruhái motiváltak, hanem, hogy tényleg legyen valaki kettőnkből, akinek mi mutathatjuk meg a világot a mi szemszögünkből. Nem élem meg lemondásnak, hogy nem tudunk majd elugrani ide-oda, nálunk ez a korszak már véget ért. Egyedül az alváshiánytól félek.


Szerintem nem baj, ha még várni akarsz. Fiatalok vagytok, nálatok még pár év bőven belefér.

2021. júl. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 én nagyon sajnállak téged és nagyon csodálom a bátorságodat, hogy ki mered ezt mondani. A kérdezőnek is legyen tanulság a te példád, hogy nem szabad megszülni egy gyereket, ha nem érzed magad késznek rá, legalább annyira, hogy 2-3 évre tudd vállalni h kiesel a körforgásból.

#3 vagyok, én is úgy lettem terhes, hogy az volt bennem, hogy ha az orvos tudomány ott tartana, én 40 éves korom előtt nem szülnék. De biológiai okok miatt muszáj és 31 évesen ezt már el tudom fogadni, de 5 évvel ezelőtt még nagy bajok lettek volna ha teherbe esek. A nyár miatt még ìgy is nehéz, hisz ma valószínűleg a tegnapi buli miatt émelyegnék nem a terhességtől, meg 3 napja a haveroknál csöveznék.

Én nagyon bulizós, bandázós vagyok, elég fura ezt alkohol nélkül, hisz mindig én voltam aki buli másnapján egy pálinkával tette helyre a vérnyomását 😆 És még nekem is kellemetlen érzés belegondolni, hogy soha többé nem lesz már semmi ugyanaz.

Úgyhogy egy gyereket nagyon meg kell gondolni, pontosabban azt ami vele jár és csak akkor szabad vállalni, ha elég érettnek érzed magad hozzá. Ez van akinél 22 évesen és van akinél 35 évesen jön el.

2021. júl. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os, és szerintem ez a mai kor hülyesége, hogy áldozd fel magad az anyaság oltárán, nehogy elmenj felnőtt társaságba, mert a gyerek "sérül", stb. Nagyszüleim simán elmentek majdnem minden szombaton színházba vagy valami táncolós helyre (akkor még voltak ilyenek), a gyereket meg "lepasszolták" annak, aki épp ráért. Nyilván nem pár hetes babát, hanem akkor mikor már nem csak szopott. Ma meg azt látom, hogy gyerek nélkül sehova még óvodás korában sem. Persze, hogy megkergül a szülő.


Kérdező, én még várnék ezzel. Nem tudom, hány éve vagytok házasok, de kifejezetten jó, ha adtok egymásnak elég időt, csak kettesben. Ennyi idősen én még kiélvezném, hogy utazhatok, van időnk egymásra, nem beszélve, hogy egzisztenciálisan sem ártana megalapozni a dolgokat. Persze nem tudom, ezzel hogy álltok. Én magamból indulok ki: ennyi idősen pályakezdő voltam, nem jó fizetéssel.

2021. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-essel teljesen egyetértek.

Sokan azt hiszik / úgy csinálják hogy gyerek=2-3 évig semmi kimozdulás.

Pedig szerintem az simán elfogadható ha havi egyszer kettesben a pároddal kimozdultok és addig nagyszülő / bébiszitter vigyáz a gyerekre.( a 'magának szülte' emberek kíméljenek, annak a kb havi 1 napnak jó esetben a nagyszülő is örül) vagy több időközönként mindegy..

És azon az 1 napon kívül is a gyerekkel is lehet programokra menni pl barátokkal. Egy kerti sütögetésnek mondjuk mi az akadálya? A gyerek ott is el tud aludni pl babakocsiban vagy bent egy szobában vagy simán csak ahol éri ha elfáradt. Ugyanígy egy kirándulás, egy városi kiruccanás bármi..

Én nem vagyok híve annak hogy na gyerek van akkor mindenhonnan legkésőbb este 8-kor haza kell indulni mert aludni kell.. ha épp egy városban sétálunk mondjuk este 11-kor és fáradt akkor elalszik a babakocsiban.

Arról ne is beszéljünk hogy a gyereknek is jót tesz ha jár programokra, szocializálódik és megtanulja közben hogy hol mit lehet stb. és attól a havi mondjuk 1-2 naptól semmi baja nem lesz, sőt..

Nyilván nem egy 2 hetes babáról beszélek, de mondjuk egy 4-5 hónapossal már simán mehetnek ezek szerintem.


Kicsit hosszú lett de ezt csak azért írtam le hogy ne csak azt lássa a kérdező hogy akkor onnan az életének vége és ki se mozdulhat évekig.

Persze attól még ha úgy érzed nem állsz készen akkor beszéljétek meg a férjeddel hogy inkább még egy kicsit várnál.

2021. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!