Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szeretnék...

Mit tegyek, ha szeretnék gyereket, de félek a gyerekneveléstől és a szülés következményeitől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék gyereket, és úgy hiszem, megérettem az anyaságra. De van pár dolog, ami hátráltat ebben.


- Félek, hogy anya testem lesz. Instán is ki van mindig rakva, hogy milyenné válik a test szülés után és be kell hogy valljam én undorítónak találom. Én nem akarok egy ilyen elcs.eszett testet magamnak. Meg lógó melleket.

- Félek, hogy megszűnik az eddigi életem.


- Félek, hogy ha megszületik a gyerekem, akkor nem tudok neki majd mindent megadni, félek attól, hogy rossz anyja leszek.

- Félek attól, hogy megszűnik majd az eddigi életem

- Félek attól, hogy folyamatosan bömbölni fog, majd hisztizni, végül lázadni.

- Félek attól, hogy beteg gyereket szülök.

- Félek attól, hogy lány lesz, és így emiatt menstruálnia kell, ami az egész életét megnehezíti majd. Félek, hogy emiatt olyan kínos helyzetekbe kerül, mint én. Félek, hogy önértékelési problémái lesznek a sok társadalmi nyomás miatt, amit ma a nőkre és a lányokra nehezedik.

- Félek, hogy bántani fogják.

- Félek, hogy nem lesznek barátai, olyan antiszociális lesz, mint az anyja.

- Félek, hogy olyan egészségügyi problémái lesznek, mint az anyjának (pajzsmirigy, PCOS, endometriózis, lúdtalp, bütyök, kalapácsujj, stb.)

- Félek, hogy nem lesz szép, hanem csúnya lesz, emiatt folytonos céltáblává válik.

- Félek, hogy nem lesz sikeres.

- Félek, hogy olyan befásult lesz, és olyan céltalan élete lesz, mint az emberek jónéhány százalékának.

- Félek, hogy kihasználják majd.

- Félek, hogy


2020. jún. 14. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Amitől félsz, reális, megtörténhet.

Akkor vállalj gyereket, amikor minden, amit felsoroltál, kevésbé lesz fontos, mint az, hogy megöleld azt a kisbabát.


Én a harmadikra vágyom, és a listádból jöhetne akár mindegyik, akkor is vállalnám. Szerintem ez a fokmérője annak, hogy igazán megértél-e rá.


Ami ellen lehet tenni, az ellen tesz az ember, sportol, tanul, fejlődik, gyerek mellett is lehet. De ha szétreped a bőröm, lóg a mellem, változik az életem... na bumm. Nem hiszem, hogy lenne olyan, amit ne adnék meg érte.

2020. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Te egy darabig még ne vállalj gyereket. Sőt, lehetőleg soha!

Egy gyereknek sincs szüksége arra, hogy az anyja belenevelje a paráit.

2020. jún. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Te még abszolút nem vagy érett az anyaságra.
2020. jún. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem se vállalj még gyereket. Ezek közül elég sok meg fog történni.
2020. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Még mindig jobb, hogy teljesen reálisan látod, hogy ezek a dolgok megtörténhetnek mint aki hatalmas álomvilágban él és csak azt látja, hogy jujj de édesek a babukák, azonnal kell egy. Szerintem úgy van értelme a gyerekvállalásnak ha ezekkel tisztában vagy, ha valamilyen szinten készülsz arra, hogy ilyen rossz is lehet a gyerekvállalás. Sokkal jobb mint utólag csalódni és belebetegedni, hogy nem ezt vártad.

Viszont én ez alapján amit leírtál egyáltalán nem gondolom, hogy te gyereket akarsz. Amivel semmi baj nincsen, nem kell mindenkinek gyereket vállalnia, sőt. Mindenképpen gondolkozz el a valódi motivációkon amik miatt akarod a gyereket. Mert könnyen lehet, hogy nem egészséges a motiváció ami mögötte van és nem is gyereket akarsz hanem valami egészen mást. Aminek egy részét persze, meg tudja adni a gyerek is de vannak rá más módok is amikkel nem kockáztatod egy kis élet jövőjét.

2020. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Csak egy kérdésem van. Akkor pontosan mit jelent neked az, hogy "gyereket akarsz"? Kb semmit nem akarsz, ami vele jár, inkább vegyél egy babát a játékboltban, de komolyan.

"Félek attól, hogy lány lesz, és így emiatt menstruálnia kell, ami az egész életét megnehezíti majd" ez külön wtf. Tehát neked a saját női mivoltoddal is problémád van. Inkább azt rakd helyre először.

2020. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
A félelmeid nagy részét kiküszöbölheted, ha örökbe fogadsz egy kisgyereket. Nem kell szülnöd, nem változik meg a tested, ha már két év körüli kisgyereket (kisfiút) fogadsz örökbe, látni fogod, hogy milyen a természete, stb. nem veszel zsákbamacskát. Viszont az addigi életed mindenképpen megszűnik, és a hisztit/lázadást sem lehet előre látni, kiküszöbölni, maximum megpróbálhatsz jó neveléssel tenni ellene. De a leírásodból inkább az tűnik ki, hogy még nem annyira vágysz gyerekre, úgyhogy inkább jegeld egy ideig a témát.
2020. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%
Vágj bele és útközben megoldasz minden felmerülő gondot, ezt csak így lehet, nem kell agyalni.
2020. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!