Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis miért vannak ilyen...

Mégis miért vannak ilyen lusta szülők, akik nem törődnek azzal sem, hogy mit csinál a gyerek, amikor már komoly következményei lehetnek a gyerek szeszélyeinek?

Figyelt kérdés
Például 8 tantárgyi bukás, 20+ igazolatlan óra, beírások, szaktanárik, eltanácsolás, védelembe vétel, és belengetik azt is, hogy akár kirúghatják a gyereket.
2021. márc. 31. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Mert egy kamasz helyett senki nem tud iskolába járni, tanulni, és a legtöbb esetben hiába büntetik, az sem ér semmit.

A kamaszkorra az a jellemző ugyanis, hogy a gyerek NEM a szülők értékrendjét veszi alapul, hanem éppen ez ELLEN lázad. És ez ellen NEM VÉD semmiféle korábbi nevelés, csak a g<erek alaptermészetétől meg a környezetétől, haveroktól függ, mennyire lesz problémás eset.

2021. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%

Pontosan. Mi hárman vagyunk tesók. Ugyanazok a szülők neveltek mindhármunkat, ugyanazon elvek és értékrend szerint. A legidősebb nővérem a mintagyerek, mindig kitűnő tanuló volt, 2 nyelvvizsga, orvosi egyetem, kis lightos bulizgatások voltak, de mindig időre otthon, soha nem volt rá panasz. Most 34 éves, orvos, folyamatosan dolgozik, és minden szabadidejében továbbképzi magát, vagy nyelvet tanul hobbiból... A középső ennek a szöges ellentéte, lázadó, üvöltött itthon az eminem meg a marilyn manson, iskola helyett a parkban cigizés meg piázás fényes nappal, öngyilkossági kísérletek, 1 hónap a pszichiátrián, egyik suliból a másikba, érettségi nem lett, majd kiment külföldre kb. 10 éve, azóta kb. 5ször volt itthon, utoljára 3 éve, és akkor hallottunk róla utoljára. Annyit tudunk róla, hogy él. Anyánkkal sem hajlandó beszélni, akinek persze a szíve majd megszakad, mert fogalma sincs, hogy mit rontott el, és senki nem tudja, hogy a nővéremnek tulajdonképpen mi velünk a baja. Én meg legkisebbként lettem az arany középút. :D tanulni sajnos én sem szerettem, de azért leérettségiztem, és utána elvégztem egy fsz-t, igaz a 2 éves szakot, 3 év alatt. Én is sokat lógtam a gimiből. Egyszer buktam kémiából félévkor. Cigiztem, bulizgattam is, meg sokat hazudtam anyának, de amúgy jó volt mindig a kapcsolatunk, én voltam a tipikus "kis csintalan picike" a családban, aki időnként feszegette a határokat, de belehaltam volna, ha komolyan fájdalmat okozok anyámnak. És azért felnőtt koromra benőtt a fejem lágya. Szóval ahányan vagyunk, annyifélék lettünk.

A mai világban meg aztán pláne, az internet, a tiktok, a snapchat meg ezek a sz.rok nevelik a gyerekeket, ezek az adják sajnos az értékrendet, nem a szülő. Szülő legyen a talpán, aki ebben a világban az árral szemben tudja nevelni a gyerekét.

2021. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!