Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy különböztetik meg a...

Hogy különböztetik meg a szülők, rokonok, barátok, a környezet, hogyha a szülők a saját nevüket adják a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kis/nagy, vagy másképp becézik.
2021. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Két ilyen példa van, az egyiknél Ági és kis Ági, a másik családnál Laci és Lacika. Ritka hülye dolognak tartom amúgy, főleg ha mondjuk sokáig él a szülő, akkor majd 30 évesen is -ka lesz a gyerek neve mögött, független attól hogy esetleg már ő is szülő lesz? 🤔
2021. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
A családban van, ahol az apuka már maga is az apja után lett László, az apja Laci, ő Lackó, a kisfia meg Lackóka. Elég röhejes...
2021. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Anyukám sógornőjénél még mindig az a szokás, hogy a szülőről nevezik el a gyereket.


Nagynéném Tünde, unokatesóm Tündike, unokatesóm gyereke KisTündike.

Nagyapám ÖregLaci, nagybátyám NagyLaci, unokatesóm KisLaci, unokatesóm gyereke KisLacika.

De van Sityu-KisSityu, és Tomi-Tomi Dzsunior (😂) páros is.

2021. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk Attila, Atti és Attika van.
2021. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Eltérő becézés. Semmi rosszat nem látok benne. Szerintem alapvetően szép szokás, ha valakinek van affinitása hozzá. Kár őket kir*högni. Magánügy.
2021. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
A papa az papa, az uram a Berti, a fiunk a Bertike😁
2021. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nevelőapám Attila. Atinak hívjuk

Öcsém is Attila. Ő Atu/Nyatu, barátnőjének Attila.

A fia is Attila, őt Atikának hívjuk.

Kisebbik öcsém Roland Attila, ő az első nevét használja, Roli.

2021. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

KisJutka-NagyJutka.

ÖregDodi-NagyDodi-KisDodi-Józsika

Ferkó-Feruska (itt már erősen érezni az izzadságszagot... )

És kicsit off, de a kedvencem, a férjemék családneve Nagy, és van egy unokatesója, akinek ugyanaz a keresztneve, mint nekem, de én vagyok az idősebb. 1000 dolláros kérdés, hogy amikor apósom óbégat a Nagyjuliskának, akkor vajon melyikünkre gondol? Sztem ő maga sem tudja 3:)

2021. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagypapa Imre, apuka Imi, kisfiú Imike, Imrus. De van második neve is, vki így hívja.
2021. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!