Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova kell jelezzek ,hogy...

Hova kell jelezzek ,hogy anyaotthonba szeretnék menni?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok. A párom megcsal, bánt érzelmileg szó szerint gyűlöl, mivel gyereke lesz tőlem. Még élné az életét, de legbelül meg tudja, hogy van egy apai kötelessége. Sokszor a fejemhez vágta, hogy nem szeret és csak a kicsi miatt van még velem. Bár sokszor mondta, hogy a kicsi se érdekli. Azt várta, hogy vetéljek el, hogy eltudjon hagyni. 5 hónapja kezdődött minden, miután munkahelyet váltott és megismerkedett valakivel. Hibáztatott, hogy nem lehet vele, mivel én itt vagyok és a baba.. nem szeretném, hogy a kicsire ez kihasson majd. 4 éve vagyunk együtt és ebből 2 éve próbálkozunk, hogy teherbe essek 2 szer megtörtént viszont sikertelenül. Most végre mondhatom, hogy minden rendben van a babával a mérések szerint egészséges kislány :)

A lényeg, hogy minden félretett pénzemet beleöltem a az ő saját ingatlanja felújítására. Sajnos a bankártyám kódját is tudta és vett le pluszba egy bizonyos összeget, amiről persze kaptam értesítést ő viszont nyomtalanul eltünt 2 napra. Nincs saját házam. Veszélyeztetett terhesként nem vesznek vissza a munkahelyemre. Anyámhoz nem mehetek vissza sajnos ezt bővebben nem fejteném ki, hogy miért. A lényeg, hogy anyaotthonba szeretnék menni és a párommal minden kapcsolatot megszüntetni. Hogyan kell kérvényt benyújtanom? Egyáltalán kell? Vagy elég ha jelzek a védőnöm felé? Meddig lakhatok ott majd a babával? Lesz saját szobánk? Elvihetem a baba cuccait is? (Babakocsi, babaágy, stb) Félek belevágni, de tudom, hogy ez így helyes.


2021. júl. 22. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Hu.. sajnálom azt amin át kell menned
2021. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőnek,családgondozónak kell szólni,vagy felhívod a közeledben lévő otthonokat van e hely.Minnél hamarabb intézkedj,mert sok helyen várólista van.A gyerek cuccait nyugodtan viheted.Azt,hogy meddig lehetsz,majd megmondják,ez szerintem minden helyen más.
2021. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Az anyaotthonban. De egy onallo alberlet jobb lenne.
2021. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem anyaotthonban,de egyedülálló anyukaként, lehetőséget kaptam egy családok átmeneti otthonába beköltözni a babámmal és itt az van,hogy legfeljebb 2 év itt elöltöltött idő után, önkormányzati lakást kap az ember automatikusan. Szerintem próbálkozz ilyen helyeken is
2021. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3-as a munkaviszonyt kérdeznék. Mit is válaszolhatnék?
2021. júl. 22. 12:25
 6/16 A kérdező kommentje:
#4-es köszönöm!
2021. júl. 22. 12:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt mindenhol kérdezik. Kapsz majd gyedet? Mert általában a jövedelem bizonyos százalékát elkérik a lakhatásra,emellett majd segítenek neked munkát találni, gyereket bölcsibe adni
2021. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Merre vagy helyileg? Szabolcs-Szatmar Beregben van ismeretsegem. (Sajnalom es le a kalappal a hatarozottsagod elott, nagyon ritka!)
2021. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Mit kellene válaszolni? Jelenleg terhes vagy, táppénzen, nem?
2021. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
És akkor most higye el mindenki, hogy 2 évig minta férj és apa volt?
2021. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!