Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíítség? Merjek kockáztatni...

Kiara0213 kérdése:

Segíítség? Merjek kockáztatni vagy ne?

Figyelt kérdés

Férjemmel élek és 1 éves kislányommal.....Mióta kiderült hogy terhes vagyok, azóta köztünk nem úgy működnek a dolgok ahogy az kellene...A férjem folyamatosan terrorizál. Nagyon sokszor megver szinte minden nap. Isten lássa lelkem soha nem bántottam meg semmivel, tehát nem érdemlem meg hogy megüssön. És ami a legszomorúbb az 1 éves kislányom ezt sikonyálva nézi végig. A lányunkal nem is törődik, hanem haza jön és vagy velem veszekszik vagy elmegy otthonról.

Nem tudom mit tegyek. Mikor elszertnék menni nem enged el. De nem is mernék, mert azt mondta ha elhagyom megöl.

Mit tehetnék? Egyszer már haza költöztem ameddig a szüleimmel egy faluban éltem. Akkor is megvert a kistesóm elött. Tényleg nem merek mit csinálni mert nem szeretnék a lányom nélkül élni. Ez az egyetlen ok amiért nem lettem öngyilkos. 37 ezer ft-ból élnék egyedül, esetleg anya otthonban. Ő Meg szülői házban 62 ezerrel...De ha el merném mondani hogy bánt, és a saját lányára azt mondja hogy nyomorék (ha nem akar elaludni) enyém lehetne a lányom, és nem bánthatna többé? Segítsenek kérem....Nem bírom sokáig...



2017. febr. 26. 00:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%

Elég komoly a dolog... Szerintem el kell hagynod, nincs értelme tovább maradni. Jogod van ahhoz, hogy a saját életedet éld, és ha a saját gyerekéről is így beszél, nem érdemli meg hogy vele maradjatok. Esetleg tudnál másik városba költözni a kislánnyal együtt? Okosan kellene megszervezni. Bérelj egy másik városba lakást, és mikor nincs otthon, elköltöztök.

Alakítsd ki az életed a kislányoddal, ne engedd hogy egy ilyen vad állat mindent elrontson... Sok sikert, szorítok! ☺

2017. febr. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
de ne úgy menj el h előre bejelented. mikor nincs otthon akkor menj
2017. febr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg szolhatsz az apádnak vagy a családodnak hogy segítsenek elmenni
2017. febr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, de 37 ezerből nem nagyon tudnák albérletet fizetni....Aki meg segítene olyan nincs apukámat rég nem láttam, anyukámnak meg van 5 gyereke rajtam kívül....Ezért nem mennék hozzájuk....Anya otthon meg..?? Félek hogy ezért nem kapnám meg a lányomat
2017. febr. 26. 01:15
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit keress a neten, vannak mindenféle segélyvonalak, amit fel tudsz hívni. Ők is biztos adnak tippeket, de ha ügyes vagy, akkor meg tudod úgy szervezni a szökésed otthonról, hogy ne tudja hol vagy. Ha rendszeresen ver, akkor menj el a háziorvosodtól és szerezz látleletet. Ez később bizonyíték lehet a kezedben, hogy vert.


Amúgy meg ne akkor akarj elmenni, amikor otthon van, hanem amikor nincs. Szervezz meg előre mindent, hogy hova mennétek és ha elmegy mondjuk dolgozni, akkor addig szökjetek el a kislánnyal.

2017. febr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Kértem most nem rég segítséget a családsegítősünktől hogy amikor nem lesz otthon a férjem hívjon fel,és segítsen nekem... Ha idősebb lenne a lányom könyebb lenne mert tudnák dolgozni... Elég nehéz lenne kijátszani hogy ne legyen otthon senki mert az anyósomékkal élünk.
2017. febr. 26. 01:18
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Többen élnek anyaotthonban a gyerekkel és tőlük sem vették el, csak azt kell tudni erről, hogy ideiglenes. Nem maradhattok örökre, szóval pl azt kell végiggondolni, hogy tudnál-e munkát találni, vagy a kislány tudna-e bölcsibe menni.
2017. febr. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
1 évig elvileg lakható...utána esetleg kaphatok házat, de azt is fizetni kell minimális árban.... albérletben.....Ki gondoltam én hogy hogyan tovább de....tulságosan félek....
2017. febr. 26. 01:20
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod is visszatart? Gondolom ő nem olyan erős és nem lóg a nyakadon egész nap. Amúgy nincs sok időre szükséged. A legfontosabbakat elég gyorsan össze lehet dobálni. Ha a fejedben (esetleg egy cetlin) kész a lista, akkor egy óra alatt össze lehet pakolni az alap dolgaitokat. Ha nem segít senki, akkor nem is tudsz 2-3 nagy táskánál többet elvinni egyszerre.
2017. febr. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%

- Meglépni a pasitól,

- ideiglenesen (max 1 hónap) hazamenni anyádhoz és ezalatt

a gyereket napközben otthagyni anyádnál (ahol 5 gyerek van, plusz egy már nem oszt, nem szoroz)

- munkát és bölcsődét keresni

- amikor ez a kettő megvan, lakhatást keresni

- és addig is nagyon vigyázni, hogy be ne sikeredjen egy újabb gyerek, amikor rád mászik.


(Bár én inkább anyaotthonba mennék)

2017. febr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!