Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan legyen lazább szülő?

Hogyan legyen lazább szülő?

Figyelt kérdés

26 évesen szültem, 10 hónapja. A férjem szerint mégis úgy viselkedem, mintha 70+ lennék, túlféltem a gyereket. A covid miatt sehova nem mentünk hónapokig, még a szüleink elől is elzárkóztunk miattam. A hozzátáplálással is túl óvatos vagyok. Más gyerek ilyenkor mindenhol megeszik szinte mindent. Én nem merném pl étteremben ottani étellel etetni, de még a sajátunkból is ritkán adok neki. Most már látszólag elengedtük a covidot, jövünk-megyünk, plázázunk, sőt 3 napos belföldi wellnesst is lefoglaltam, de legbelül folyamatosan feszengek, hogy mi lesz, ha pont ott kapjuk el a covidot, mi lesz ha beallergiázik stb. Tudom, hogy ez nem jó hozzáállás, mindenki lazább körülöttem és a gyereknek sem jó, ha túlféltem (nem bízom nagyszülőkre sem 1,5 óránál több időre). A covidról meg annyit, hogy én korábban elkaptam, FFP2-es maszkot hordva, úgy, hogy 2 helyre mozdultam ki, a kötelező gyerekvizsgálatokra. Körülöttem, akik jönnek-mennek a járvány elejétől kezdve mégsem voltak covidosak.


Hogyan legyen lazább? Nem akarok begyepesedett szülő lenni, főleg nem 27 évesen...



2021. júl. 23. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Sehogy. Te ilyen vagy, így érzed jól magad. Más miatt ne erőszakold meg magad mert felesleges.
2021. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
#1 ez nem így működik. a későbbiekben a gyerekre se lesz jó hatással, ha sehova nem mehet anyu nélkül.
2021. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
2. Pedig így működik. Nem lehet személyiségtípust váltani mert én úgy döntöttem.
2021. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez már az első lépés, hogy te is észrevetted. Apró lépésekben próbálj változtatni. Mindig csak egy kicsit. Menni fog! Csak gondolj arra, hogy a kicsinek kellenek az ingerek, meg kell az, hogy ellenállóbb legyen.

A covidra is reagálnék. Az, hogy elkapod vagy sem, az random. Tehát csinálhatsz bármit, vagy elkapod, vagy nem. Te elkaptad abban a szuper maszkban, én meg a férjemmel háltam, mert nem tudtuk, hogy covidos. Én nem kaptam el soha, mert pár hónappal később nézettem anitestet. Erre ne parázz rá! Moss kezet, egy két alapvető dolgot tarts be, de nem kell túlzásba esni. Nyugalom, fog ez változni. Csak egy picit lazulj el!

2021. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát az alaptermészetet teljesen biztosan nem lehet megváltoztatni, de gondolkodásmódot lehet befolyásolni szerintem.


4-es: Teljesen egyetértek, csak lelkileg nem tudom legyőzni. Jövünk-megyünk, sorra szervezem a programokat, maszkot sem viselek, ha velem van a baba (akkor már úgyis mindegy, ő ugyanazt a levegőt szívja). Tudom, hogy ha bezárkózva maradnánk, akkor a gyerek ha oviba kerülne kb hetente beteg lenne + lelkileg megrázná a késői szocializálódás. Így amikor nem vagyunk otthon, idegeneket lát olyan boldog, cukin mosolyog az emberekre, még a legbunkóbbaknak is integet (de sokan nem intenek szegénynek vissza).🙃 Tudom elméleti síkon mit kellene csináni, sőt a gyakorlatban is igyekszem úgy tenni, de lelkileg minden nap megerőszakolom magam, a félelem, az aggódás nem szűnik meg és ez zavar igazán. Terhesség előtt "nagy volt a szám". Mindig mondogattam, hogy a gyereket mindenhová vinni kell, kiskorától majd viszem nyaralni stb. A férjem külföldre ment volna, de nem mertem bevállalni. Lehet amúgy sokkal lazább lennék, ha ez a rohadt covid nem lenne, de lehet csak ezzel áltatom magam, mert attól adhatnék neki enni pl többször a saját kajánkból.

2021. júl. 23. 09:49
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Lelki részére válaszolnék, mert ha már tettekben megy, az egy jó dolog.

A felismerés is megvan, ezzel kezdődik minden.

Nem tudom, hogy már az adott szituációban is felismered-e, hogy túlfélted, vagy csak utólag.

Ha utólag, akkor nap végén gondold át ezeket, ha már az adott helyzetben, akkor próbáld meg ott és akkor.

Gondold át, hogy igazából mi az konkrétan, amitől félsz, vagy félted a gyereket. (Pl allergia az ételre)

Mennyire reális a félelmed (valóban adsz neki olyan ételt, amit eddig még nem evett, vagy családban volt már rá reakció? Vagy alapból allergén?)

Ha mégis megtörténne, mi az, amit tehetsz? (Orvoshoz viszed, vagy ügyeletre, vagy enyhe reakciónál csak konzultálsz a dokival, stb.)

Valóban szükséges megakadályozni a dolgot? (Ha már kiderült, hogy allergiás, és nyilván nem eheti)


Ha minden eshetőségre felkészülsz, könnyebb lesz, hidd el. Időbe telik, nem könnyű, de megéri.

2021. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanazt akartam írni, mint a #6-os. Nagyon jól beszél. Fontos, hogy azonosítsd, konkrétan mitől félsz. Mert azzal lehet dolgozni. Ha csak úgy általában félsz, az csak megbénít. Aztán mérd fel, mennyire reális, gondold át, hogy fogod megoldani, ha bekövetkezik. Az, hogy már átestél a covidon, kifejezetten jó. Egyrészt, mert az ismeretlen, mindig ijesztőbb, másrészt, már tudod, a te szervezeted, hogy reagál, sőt eleve előny, hogy ismeri. Tudom, vannak rémhírek, hogy az elsőt könnyebben viselte, na, de a második...Ja, az elenyésző kivétel. Miért pont arra koncentrálsz? Milliószor nagyobb esélyed van arra, ha egyáltalán elkapod még egyszer, úgy suhan át rajtad, hogy észre se veszed.
2021. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ezt nagyon tulgondoljátok. Egy ilyen kicsi babára semmilyen hatással nem lesz a covid miatti bezárkózás, mert nem fog rá emlékezni. Az én kislányom 2 és fél éves volt, amikor bejött a covid, most 4 éves, nem járt oviba, mert én beteg vagyok, nem kaphattam el és nem szorong, nem fél más gyerekektől, semmi gondja nincsen, megértette miért ültünk itthon, mert elmondtam neki, unalmas volt, de semmi más hatása nincsen, túl kicsi ahhoz, hogy komolyabb hatása legyen ennek. Egy kisiskolásnál már nem így lenne.

Hogyan legyél lazább? Nem tudom. De túlzásba azért nem kell esni, 10 hónapos az kisbaba, nem kell étterembe vinni, és azzal sincs semmi ha csak másfél órát vigyázhat rá a nagyszülő, én wellnessre se vinném, mert úgysem lehet élvezni ekkora gyerekkel. 1 éves korától jártunk ringatóra és játszótérre.

2021. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Bocsi tök más dolog,de egyik barátnőm jut eszembe ,aki iszonyat hypochonder. Mindig azt mondja : Tudooooom,DE..

Mégsem teszi azt amiről tudja,hogy nem lehet rosszabb annál, amit tesz

2021. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az szerintem nem baj,hogy nem vagy laza, csak ne legyél túl engedékeny a gyerekkel majd ha növekszik. Mert egy gyereknek kell tudni mihez igazodni, kell tudnia, hol a határ, mit szabad, mit nem. Egyre több olyan szülőt látok villamoson, buszokon, akik egyszerűen nem mernek nemet mondani a saját gyereküknek.
2021. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!