Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtt vagy utána...

Szülés előtt vagy utána adassam be a második Pfizert?

Figyelt kérdés
2021. júl. 29. 12:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
25 hetes vagyok most.
2021. júl. 29. 12:53
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném a dokit, hogy mit javasol.
2021. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Most azt, hogy szülés előtt. 3 hónapja azt, hogy szülés után.
2021. júl. 29. 12:58
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem is jobban ért hozzá egy orvos, mint itt bárki.


Nekünk konkrétan a gyerekvállalási projektre azt mondta a doki, hogy függesszük fel a 2. oltás + 2 hónapig.

2021. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Itt saját tapasztalatokat tudtok írni, amiket jó olvasni. Ebben az összevisszaságban nehéz megbízni az orvosokban.
2021. júl. 29. 13:00
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Svájcban élek. Júniusig nem lehetett oltatni a kismamákat, utána viszont egyértelmű volt hogy mindkét oltást meg kell kapni lehetőleg terhesség alatt. Júliusban kaptam a másodikat 28 hetesen, igaz én modernát kaptam. Májusban kijött egy 30ezer terhes nőt vizsgáló amerikai tanulmány. Én ebben bízok, de megértem hogy nehéz döntés.
2021. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 hetesen kaptam az elsőt, 29 hetesen a másodikat. 7 hetesen voltam igazoltan beteg.

Mindenki mást mondott. A háziorvos csak annyit, hogy a covidos megbetegedés után 3 hónappal adassam be. A védőnő és egy szülésznő barátnőm azt, hogy ne adassam be szülés előtt, mert védett vagyok, csak szülés után oltassak. A nődokim először azt mondta, hogy egyet vegyek fel, utána pedig azt, hogy mindkét oltást vegyem fel, főleg mert beteg voltam már és legyengítette a szervezetem. Másik nődokit kérdeztem ezzel kapcsolatban, ő azt mondta, hogy ne féljek, nem fog ártani semmit az oltás, így ő javasolja mindkettő beadatását. Alaposan átgondoltam és mivel sajnos nagyon rossz állapotban voltam, amikor elkaptam így beadattam. Nagyon nehezen tudnék ellátni olyan betegen egy 2,5 éves gyereket és egy újszülöttet.

2021. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Tapasztalatot szeretnél? Egy terhest ismerek. Ő beadatta terhesen a másodikat is. Legjobb barátnőm. Nagyon rosszul viselte. Kb.1 héttel később meg ijesztő, "májhoz hasonlító darabok" hullottak belőle vérzéssel. Sürgősségin erős gyulladást állapítottak meg. Persze "nem az oltástól van". A baba állítólag azóta is jól van, de köszi, én azért ennyire nem vagyok bátor.

Neked kell eldönteni, mindenki fog mondani pro és kontra mindenfélét.

2021. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a kérdező nem azt kérdezte beadassa-e egyáltalán, hanem hogy mikor. Nekem pl semmi bajom nem volt és a környezetemben lévő más kismamáknak sem, de nem vonom kétségbe, hogy másnak igen. Viszont közeli ismerősöm a harmadik trimeszterben kapta el és császár, szeparáció lett belőle, mai napig nagyon megviseli. Tudtam, hogy ezt nem akarom.
2021. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a 2 beadattam terhesen. Az elsőnél csak fájt a helye a masodiknál semmi bajom nem volt. De voltak ismerős ők, barátok akik velem együtt kapták az elsőt(nem terhesek) akiknek minden bajuk volt. Sok kismama van most az ismeretségi körömben akik beadatták a 2 és semmi bajuk sincs. Van aki egyet csak mert későn 34hetesen kapta és van aki nem adattal be mert félt. 1 van köztük aki covidos volt ő nem mert oltakozni, a babának semmi baja de ő kórházban is volt.
2021. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!