Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itthon miért nem gyakori?

Itthon miért nem gyakori?

Figyelt kérdés

Külföldön látom olvasom hogy egyes családokban van 5 - 6 vagy annál is több gyerek. És fiatalok kB 1-1,5 év van a gyerekek között. Itthon miért vállalnak kevés gyereket? Ha valakinek már 3nal több van annyian lenezik hogy minek..... De ott vajon ez a normális?

Nem provokálni akarok, csak szimplán érdekel. Nekem is van 4gyerekem és nem vagyunk elzárkózva hogy legyen még.



2021. aug. 5. 18:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
A pénzért csinálják főleg, ott is a tanulatlan rétegnek van sok.
2021. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Mert sokan megtehetik, vagy az ellenkezője, putrisak és szaporodnak.

Az utóbbit nem kell kivesézzem milyen népség, általában white trash, irish traveller, bevándorló etc.


Előbbinél nem csodálkozom.

Volt egy munkatársam, aki egyik nap tök vidáman sasolta a telefonját, kérdeztem mi az öröm tárgya? Mutatta az üzit, hogy mennyi lett az ahavi fizuja a vőlegényének. Hát lehidaltam. Ilyen fizuk mellett nem csodálom hogy bevállalnak X gyereket.

2021. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

Mert sok helyen elég, ha csak apuka dolgozik, anyuka háztartásbeli. És így is jobban élnek, mint a magyar átlag. Vagy van pénz babysitterre, sok 4 órás munkalehetőség van...

Ez a szomorú valóság.

2021. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Ahol mi éltünk külföldön (skót nagyváros) kizárólag a muszlim bevándorlóknak és a helyi alsó rétegnek volt sok gyereke. Én is ismertem olyat, ahol 5 gyerek volt, és a legidősebb is csak 6 éves, hát olyanok is voltak.
2021. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Itthon is van ilyen, külföldön is leginkább az istenhívőknek van rengeteg gyereke, itthon is menj be egy vallásos iskolába és egyből minden osztályban találsz olyan gyereket akinek 4,5,6+ testvére van, a hugom ilyen suliba járt, a csúcstartó családnak mind a 8 (!) évfolyamon volt gyereke, összesen 12.
2021. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

#3 hát nagyon ritka..

Babysitter is azert van sok helyen mert az ovi olyan drága h meg se tudják fizetni.

Én Angliaban eltem 20+ évig, 2 gyereket neveltem ott, kis korkülönbséggel születtek, a 2 gyereknek nem akarok hazudni de kb 700-800 ezer ft körüli font lett volna az ovi, hát hidd el akkor a teljes állásos keresetem nem volt annyi, még most se lenne!!! Ezért nem dolgoztam. Gyes 9 hónapig járt az elsőre, a másodikra 0! A családi pótlék is nevetséges összeg, alig több mint a magyar..

A férjem 1.3 millió körül keresett IT diplomával, de nem jöttünk ki jól,mert az albérlet elvitte a felét, rezsi, kaja, ruha.. Alig marad valami. Ha hiszed ha nem itthon jobban meg lehet sokszor élni hiába a siránkozás.

2021. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Gyere Borsodba, itt gyakori.
2021. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
A fejlett országokban kevés gyerek születik. Németo-ban pl, 1,2 a ráta. Még annyi sem lenne, ha a török népességnek nem volna 3-5 gyereke. Az emberek individuálisabbak, mint régen, de felvilágosultabbak is. A nők ma már tanulnak felsőoktatásban vagy dolgoznak, egyre későbbi életkorra tevődik ki az első gyerek megszületése, amit sokszor nem követi a második.
2021. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Több országban éltem már, és én is azt láttam, hogy nem a tanult, jó egzisztenciával rendelkező szülőknek van sok gyereke. Ahol most élek itt is inkább az iskolázatlan, vagy vallálos családokban van 3-nál több gyerek.
2021. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
39%

Hát én nekem azért nem lesz 5 gyerekem, mert annak előbb kellett volna nekiállni.

Huszonévesen egyetlen porcikám se kívánta az anyaságot.

Egyetemen tanultam, buliztam, zenéltem, haveroknál töltöttem szinte minden hétvégét nyáron, ezerrel pörögtem.

Még 30 évesen is csak a korom miatt lettem terhes. De így nyáron baromira hiányzik a bulizás, kertipartizás, kocsmázás, bortúrázás, fesztiválozás, koncertezés, bandázás...

Szerintem akinek mindez nincs meg vagy nem vágyik rá, az szül korán.

Én egynél több gyereket nem akarok, mert egy gyerek mellett még kb 10%-ban vissza-vissza kaphatok valamit a régi dolgokból (pl. elmehetek a férjemmel 1-2 napra fesztiválozni, 5 gyereket senki nem fog felvigyázni két napig, vagy csökkentett módban, de megoldható a zenélés, na 3-4 gyerek mellett kivitelezhetetlen).

2021. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!