Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itthon miért nem gyakori?

Itthon miért nem gyakori?

Figyelt kérdés

Külföldön látom olvasom hogy egyes családokban van 5 - 6 vagy annál is több gyerek. És fiatalok kB 1-1,5 év van a gyerekek között. Itthon miért vállalnak kevés gyereket? Ha valakinek már 3nal több van annyian lenezik hogy minek..... De ott vajon ez a normális?

Nem provokálni akarok, csak szimplán érdekel. Nekem is van 4gyerekem és nem vagyunk elzárkózva hogy legyen még.



2021. aug. 5. 18:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön hol? Afrika, India? Vagy USA, UK? Nehéz így válaszolni.

De gondolom, az utóbbira gondolsz. Azért azt nézd meg, hogy mondjuk az USA-ban egy középosztálybeli családban, ha van 4-5 gyerek, a feleség tuti nem dolgozik, és az apa fizetése elég ennyi emberre. Itthon a nagy átlag még 1-2 gyerek mellett sem engedheti meg magának az egykeresős csaladmodellt, vagy ahol sok gyerek van, plusz nem dolgozó anya, ők az esetek többségében nyomorognak. Viszont 4-5 gyereket szinte képtelenség úgy nevelni, hogy mindkét szülő főállásban dolgozik. Csak egy olyan apróság, mint a mosás is sokkal több időt tesz ki, mint egy 3-4 tagú családban, pedig ott se kevés a mosni való.

Nem beszélve arról, hogy nem minden nő szeretne parkolópályán lenni 40 éves koráig, vagy még tovább, amíg a gyerekei kicsik (és ha az USA-t megnezed, ott, ahol a nő is dolgozik, nem is nagyon van 1-2 gyereknél több).

2021. aug. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
8%

Mert itt rosszak a fizetések. Nem tehetik meg azt az emberek, hogy egy 180 ezres meg egy 250 ezres fizetessél rendelkező pár bevállal 5-6 pulyát, mert nem tudják eltartani őket.

Ráadásul az emberek nagyrésze elsajátította a gondolkodás művészetét. Felismerték, hogy döngölt padlóra szülni nem jó buli, és a gyereknek se jó buli, hogyha putris házban nevelik fel, és mindig az idősebb testvérei ruháit hordja.


Most hogyha kettő ember megkeresi a 430 ezer forintot, akkor ki lehet számolni, hogy mi marad. Semmi. Mert beiskolázásra is egyszerre 6x15 füzet kell. 6 db 12-es színes ceruza kell. Ha csak a színes ceruzákat számoljuk, és tegyük fel nem az ócska sz4rt akarod megvenni a gyereknek, ami ráadásul nem is fog olyan szépen, akkor bizony egy csomag ceruza belekerül 699-799 forintba, ami 4200-4700 forint körül mozog. És még mindig csak színes ceruzákról beszéltünk. Hol vannak a tolltartók? Hol vannak a radírok? Hol vannak a tornazsákok? Hol vannak a ruhák? Hol vannak a hajgumik? Hol vannak a hajcsatok? Hol vannak a játékok?

2021. aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
Itt is ha hiszitek ha nem rengeteg család van ahol de, megteheti a nő hogy otthon legyen. Én egy 18. kerületi cegnel vagyok HR-es, kb 20 manager van a cégnél, mindegyik fizetese brutto 1 millió ami nettóban 670e ft, plusz korlátlan benzinkártya van nekik, mozgóbér teljesítmény függően, szép kártya havi 30e van. Szóval kb 800e nettónyit hazavisznek. Egyik sem orvos, egyik sem ügyvéd, a 20ból 1 az IT-s, nem programozók, nem vállalkozók, stb egy egyszerű gazdasági diplomás nyelvet beszélő férfiak. Majdnem mindnek van gyerek. Ennyiből is igenis meglehet normálisan élni, és még tényleg nem említettem a fenti vállalkozó, orvos stb réteget, csak az egyszerűbb embereket nézzük. Az én férjem belföldi teherautó sofőr, általában csak a reptér és a környező cégek közt jár, 450 nettó körül megkeres, ha nincs rakás hitel még amúgy ebből is ki lehet jönni 1-2 gyerekkel. Többel lehet nem az tény. De persze itt a borsodi 150 ezres fizetes a mérvadó gyakorin tudom..
2021. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Ja és a környéken van csak vagy 60 ilyen cég, elhihetitek hogy mindenhol ennyit keresnek a managerek, egyszerű irodások meg 300-450 nettó körül.
2021. aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%

#13

Sajnos nem az az átlagfizetés, amit te írsz.

És azért nem csak a 800ezres fizetés és a 8 általános létezik....

Ma Magyarországon jó keresetnek számít (nem Pest) a 300ezer forint. De ez nem elég arra, hogy eltarts 4 gyereket és egy asszonyt.


De amúgy szerintem az is közrejátszik abban, hogy nem szülnek 4-5 gyereket az emberek, hogy mi lesz váláskor?

Igazából a férfi és a nő is megszívja de rendesen ha 4-5 gyerek mellett kell válni. Anyukának meg kell élnie a semmiből (gyerektartás összege maximalizálva van, és ennyi gyerek mellett esetleg 10 év otthonlét után milyen munkát fog találni?) Nem is beszélve a nyugdíjról, ami neki nem lesz, 3-400 ezer forintos fizuból meg nem jön ki 6-7 ember eltartása és egy teljes nyugdíjra való félrerakás.

Apuka hiába dolgozott, termetett meg mindent, ugrik a lakás amit összerakott, mert nem a nő fog elköltözni 5 gyerekkel.

Szóval apuka mehet albérletbe és a fizetésének egy nagy része mehet a gyerekekhez amíg a legkisebb eléri a 18-21 éves kort.

Ez mellett új életet kezdeni nem egyszerű, új kis asszonykát találni... 400ezer ft-os fizunál marad kb 150ezer a végére..

Ilyen esetben meg tudom érteni ha a szülők azt mondják h a gyerekek miatt nem válnak el. Kb. ez a kisebbik rossz.

Szóval ha valaki lepotyogtat ennyi gyereket, válás csak akkor jöhet szóba ha nagyon nagyon nagy a baj.


És tegyük hozzá, hogy egyszerűen nem elégít ki minden nőt, hogy 10+ évig pelenkát cseréljen, kisautókat pakoljon, mosson, főzzön, takarítson, nézze a négy falat meg a gyerekeit.

2021. aug. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
66%

Nem írtam hogy ez az átlag. Azt írtam hogy itt is rengeteg van, ahol megtehetik hogy a nő otthon legyen, és nem csak az orvos-ügyvéd-vállalkozó típusúcsaládokban.

Ugyanúgy, ahogy külföldön is van rengeteg család ahol meg nem tehetik meg. Németországban is vannak pl raktáros, segédmunkás, éttermi dolgozó, gyári munkás stb emberek akik fizetése kb a minimálbér 550-600e ft. Ottani albérletárak mellett éhenhalásra elég ez.

Ez a szomorú valóság. Uncsi ez a Magyarország szidás, nem ország függő a megélhetés.

2021. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%

#16 és itt mennyit keres egy raktáros? És mennyi az albérlet? Láttad, hogy az elmúlt években hol tart az ingatlan piac? És a fizetések vajon követték ezt? Kíváncsiságból mi megnéztük, hogy amennyiért itt Bp-n egy normális (vagyis nem romos) kertesházat veszek, több nyugati országban is hasonlót vagy még nagyobbat kapni...

Itt is a sok hitel, csok stb. miatt van ennyi embernek ingatlanja. De valójában félig meddig az övék, mert a banki hitel 20 évig nem kevés.


Uncsi Magyarország szidása, csak sajnos nem alaptalan. Tudom, máshol még ennyi sincs, csak ez nem vigasz.

2021. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
27%

Csak hogy itt sokkal gyakoribb azért hogy van saját ingatlan, örökölt stb. Hiába mondod , sokkal több embernek van.

Fényévekkel nagyobb a saját tulajdonú ingatlanok száma, mint Nyugaton.

Ha hiteles is akkor is. Az legalább előbb utóbb letelik, míg az albérlet soha , aztán nyugdíjkor meg gáz lesz, nem véletlen jön sok német nyugdíjas ide élni.

Nem alaptalan, de itt is élnek jól nagyon sokan, ott is élnek rosszul nagyon sokan, ennyi.

Most mivel jobb hogy keres ott egy raktáros 550-600 ezret és 400nál kezdődik egy normális lakás bérleti díja ha nem valami elmaradott vidéken van, vagy hogy keres itt 250-300 ezret mert már egy raktáros is keres annyit, és mondjuk 80 ezer a hiteltörlesztője vagy 100 az albérlet. Arányaiban ugyanott van.

2021. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
63%
18.! Nem mindenhol a lakástulajdon a fontos. Itt a régi rendszerből maradt meg ez a felfogás, mert a lakás volt az egyetlen vagyon.
2021. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
35%

De anyagi szempontból fontos, itt erről volt szó.....

Hiába keres valaki 1 milliót Angliában, ha 600 ezer az albérlet ha nem valami isten háta mögötti faluban él. Nem jobban él az aki itt keres 350et de van egy saját lakása pl akár örökölt akár máshonnan? Dehogynem..legalábbis nagyjából ugyanazon a szinten van.

Ezt kellene felfogni hogy országtól függetlenül egyéni dolog ki hogy él , ez van..ha ezt nem érted akkor hagyjuk. Mint írtam a férjem keres 450 körül, én 400-at, lakáshitelünk 46 ezer ft még 3 évig.

Tehát nagyjából lakhatás után 800 ezrünk marad megélhetésre.

Nekünk hova érné meg menni külföldre? Sehova..nem vagyunk magasan képzettek, hol lenne ennél több pénzünk? Elárulok kb sehol..ez van.

De azt is megértem hogy van olyan élethelyzet akinek megéri külföldre menni.

2021. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!