Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan akadt ki rám a párom?

Jogosan akadt ki rám a párom?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babát, és minden héten veszek egy két apróságot. Viszonylag jól állunk anyagilag, de azért próbálunk spórolni. Legutóbb kicsit többet vásároltam mint ahogy azt megbeszéltük. Vettem egy drágább babakocsit és több apró kelengyét ami azért drágább volt és nem biztos hogy kelleni fog.


Párom mérges volt. A saját pénzemet költöttem el, nem pedig az övét vagy a közösen félretett pénzt. Igen, tényleg sok olyan dolgot vettem ami lehet hogy haszontalan, de jónak láttam ha van

Jogosan borult ki?


2021. aug. 6. 22:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Te örültél volna fordított esetben?
2021. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Jogosan. Egy drágább babakocsi többszázezer forint manapság. Ilyen kiadásokat akkor is egyeztetünk, ha megvan bőven a rávaló.
2021. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem jogosan, hogyha külön kasszán vagytok, es a saját pénzed költötted.
2021. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Beviz Elek ***** válasza:
42%

Mi az hogy a te pénzed? Együtt éltek, közös a gyerek, hogy lehet saját pénzed? A hűtőben is meg van a saját kajád? Nálunk minden közös függetlenül hogy ki kapta a munkájáért, ki számláján pihen, 5ezret sem költünk el megbeszélés nélkül pedig lenne miből.


A mi hozzáállásunk alapján teljesen jogos ha mérges de biztos vannak másféle háztartások is. Egyébként a babakocsit sokan nem lakják le és olcsón kaphatsz szép állapotú használtat is, semmi baja nem lesz tőle a gyerekednek. Ha más nem is, legalább az első lehetne használt mert megvan az esélye hogy nem válik be és néhány hónap múlva a kis tapasztalattal a hátad mögött másmilyet vennél.

2021. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
43%
Biztos lebasztam volna. Nehogy már megmondja, mire költöm azt a pénzt, amit én kerestem és nem "kenyérre", közös dolgokra kell. Főleg hogy az ő gyerekére költötted.
2021. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Külön kasszán vagyunk egyelőre mivel még nem vagyunk házasok. Az ő keresetebol én nem látok semmit vissza, felesbe veszünk mindent ami kell és a számlákat is felesben fizetjük.
2021. aug. 6. 22:36
 7/30 anonim ***** válasza:
69%
Én ezt nem tűrném. Ha jónak látok valamit, megveszem. Főleg a gyereknek. Nagyobb beruházások esetén, nyilván közösen döntünk, de főleg ő. Nem látok rá arra, hogy pl melyik fűnyíró márka a jobb, vesszük, amit ő mond, vagy azt a kőművest fogadjuk fel, amelyik szerinte jól és jó áron dolgozik. De a hétköznapi "apróságokban" meg én döntök, mert azt meg én tudom jobban. Gyerekeknek és magunknak bármennyire ruhát vehetek pl, és sosem szól érte. Pedig 3x annyit keres, mint én.
2021. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ, mit vettél konkrétan...
2021. aug. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
56%

Bármikor jöhet egy váratlan kiadás. Ha jön egy ilyen és te elköltötted baromságokra a pénzt, mindent neki kell állni.

Amúgy attól hogy nem vagytok házasok, lehet közös kassza. Nem is értem egyesek hogy tudnak úgy együtt élni, hogy külön pénzeznek

2021. aug. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

Mi teljesen jól élünk hogy külön kaszánk van ,mert mások költési fontossági sorrend .


Amúgy ha nagyon morog mond meg neki saját pénzedböl veted

De olyat ami nem fog kelleni ne vegyél felesleges ,vagy csak ha tényleg szükséges .

2021. aug. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!