Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan akadt ki rám kisgyerek...

Lencsibaba0121 kérdése:

Jogosan akadt ki rám kisgyerekes ismerősöm?

Figyelt kérdés

Onnan kezdeném, hogy valahogy mindig is borsózott a hátam attól, ha egy anyuka hirtelen elkezdett mindent a gyerekével csinálni. Értem itt ezalatt a bekakáltunk, szopcsizunk és egyéb hasonló tevékenységeket. Hasonlóan állok a hány fogatok van, tudtok-e már ezt meg ezt jellegű kérdésekhez is. Itt mondanám el, hogy nekem is van gyerekem, most 18 hónapos.

Egyik ismerősömmel összefutottam, ismerjük egymást régről, tudjuk milyen stílusa van a másiknak. Neki is most van pici gyereke. NAgy hévvel kérdezgetett, hogy hány fogatok van, tudtok-e már járni és egyebek, amire egy ideig válaszolgattam, de aztán elszakadt a cérnám! Megkérdezte, hogy szobatiszták vagyunk-e.... én meg erre nagy viccesen visszaszóltam, hogy a gyerek még nem, de nekem szerencsére már sikerült azzá válnom! Erre furin nézett, de csak feltette a következő kérdést, hogy és szopcsizunk-e még? Erre rávágtam neki, hogy a gyerek már nem, de én alkalom adtán még a férjemet részesítem benne! Erre közölte, hogy milyen buknó vagyok és ott hagyott! Értem én, hogy sokan ennyire együtt élnek a gyerekkel, na de nem lehet elfogadni, hogy van akinek ez nagyon nem jön be? Ti is így kiakadtatok volna?


2015. jan. 13. 10:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Nos a sok "humoros" beszólás helyett mondhattad volna, hogy nem szeretsz többes számban beszélni (mellesleg én sem, de ettől még nem viselkedek így). Igen, bunkó voltál.
2015. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Közeli ismerősnek, barátnak én is ilyen válaszokat szoktam adni az ehhez hasonló kérdésekre :)

Sokan kérdeznek és beszélnek így otthon is, mások előtt is.

Azért ennyire ne borulj ki ettől, a barátnőd nem érti a viccet :)


Mondjuk ha egy mondaton belül hallom a szopcsiztok-tejciztek-kaksikáztok kifejezéseket, attól nekem is ketté áll a fülem :D

2015. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Hat szerintem o sem azon akadt ki hogy neked nem tetszett a megfogalmazasa. :D Mert lenyegeben nem is azt mondtad neki, hogy figyelj ne igy fogalmazz, mert nem jol hangzik, hanem kozolted vele, hogy lepippantod a ferjedet neha, ami ok, de ne kozold mar massal. Egyeblent sztem vicces voltal, de neki erzekeny teruletet erintettel. :D
2015. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Alapvetően egyet értek veled. Nekem sem tetszik az ilyen stílus, de én biztos megtartottam volna magamnak a véleményem.
2015. jan. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon régi kapcsolat a miénk, többek között a nemi életünkről is beszéltünk már jópárszor. Azt is tudja, hogy nem bírom ezt a többesszámban élést.... ezért nem is értem, hogy mi a fene ütött bele, hogy így felrántotta magát.....
2015. jan. 13. 10:18
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

Ès azt nem lehet elfogadni, hogy ez valakinek bejön?


Egyébként ez teljesen normális addig amíg a baba telejsen fögg az anyától. Mert a szoptatásben nem egy ember vesz részt, hanem kettö. Ès szinte 80%ban az anyától fögg, hogy meddig szoptat, vagy tud-e szoptatni?


A szobatisztaság és igazábol minden tevékenységet az anya és a baba ebben a kroban 100%ban együtt élnek meg, így teljesen helyesen teszik fel a kérdést többes számban.


Pl elmész a 10 éves gyerekeddel állatkertbe, majd otthon megkérdezik: -voltatok az állatkertben? Láttátok a majmokat?

Hogy miért teszik fel a kérdést többes számban? Mert többen voltatok, mert ugyan azt az élményt többen éltétek meg.


Ez a többe számba beszélés 1,5 éves kor körül telejsen eltünik, így bird ki ezt, és ha valakit nem kedvelsz ne állj vele szóba, ha valaki meg a barátod akkor fogadd el ezt.

2015. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A véleményemet meg azért nem tartottam meg magamnak, mert elvileg barátok lennénk vagy mi a szösz.... ha már neki sem mondhatom ki amit gondolok, akkor kinek?
2015. jan. 13. 10:20
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem azert, de lehet csak epp nem humoros kedveben kaptad el. Rossz napja volt es ennyi. Nem biztos, hogy verig sertodott. Vard ki a veget! Sztem nem nagy ugy.
2015. jan. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem voltál bunkó, inkább jófej, vicces. Ha választanom kéne inkább veled baratkoznék, nem a szopcsizós anyukával.

Én se tudom megállni nevetés nélkül az ilyen kérdéseket, hogy szopiztok még, bekakiltok, meg hány fogatok van...

2015. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
6-os. Mint ahogy írtam, értem, hogy valakinek ez bejön. De azért aközött, hogy láttátok-e a majmokat, meg hogy bakakáltatok-e , szerintem óriási különbség van. A majmot látta anya is, de nem hiszem, hogy bekakkintott a gyerekkel együtt! Én nem ítélkeztem a fenti írásommal, csak nem értem, hogy ha két ember ismeri egymást, tudják a másik humorát és temperamentumát, akkor miért sértődött meg? Én nem változtam semmit.... lehet ő változott? Vagy még a hormonok lennének?
2015. jan. 13. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!