Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért csak a kisebbsé...

Manapság miért csak a kisebbségbe tartozók vállalnak családot Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szinte minden fiataltól azt lehet hallani (már ha van párja), hogy addig nem vállalnak gyereket, amíg meg nem tudják teremteni a kellő anyagi hátteret hozzá. Ez így rendben is van. De miért csak a kisebbségiek használják ki a rendszer adta lehetőségeket ilyen esetben? A legtöbben azt csinálják, hogy szülnek 4-5 gyereket, ami után havonta 350-400 ezer Forintot kapnak. (Most adtuk el a nagyszüleim házát, egy gazda cigány férfi vette meg, és az ő ügyvédje mondta, hogy náluk a faluban minden cigány család 3-4 féle támogatásból él, amit ő intéz ott szinte mindenkinek, amik együttes összege van ahol 400 ezer Forint körüli, attól függően, hogy dolgoztak-e a szülők előtte. Ha egy percet sem, akkor is 300 ezer körül kapnak.) Aztán ha a legnagyobb lány a családban betölti a 16-ot, akkor ő is elkezdi a gyerekek gyártását. Van olyan család, ahol már 4 generáció lakik így egy lakásban. Ha a rezsit levonjuk, akkor ilyen esetben több pénzük marad fejenként, mint egy átlag fizetésért dolgozó átlag embernek. Ezt miért nem használják ki a magyarok, ha már egyszer ilyen a törvényrendszer? Vagy a "várok míg lesz pénzem" csak egy kifogás, és még akkor is ezt fogják sokan mondani, mikor már milliós fizetésük lesz?

2021. aug. 7. 23:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Mert nem szeretnék ha a 16 éves gyerekük gyerekcsinalasra kellené adni a fejét, hogy eltartsa a csaladot?Vagy mert élni is szeretnének, kettesben gyerek előtt? Nem akarnak vállalni 4-5 gyereket meg pénzért sem vagy főleg azért nem?

Amúgy te elhiszed hogy minden roma származású megkapja a 300-400ezret, mert én nem.

2021. aug. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

De mi jár nekik? Nem értem.. Családi pótlék van csak ami kb 4 gyereknél is csak 64000 ft, meg esetleg még ha van 1-2 gyerek aki 3 év alatti akk még 25000 gyes/gyerek.

100.000nél többet 4 gyerek esetén se nagyon kap. És ha kisebbségi is azért azt a 4 gyereket ha gáz dolgokkal is de azért el kell látni, kaja stb.


Nem kell elhinni mindent.


Amúgy én nem tudom hol élsz de felénk minden ismerősöm nem c. kategória szüli az elsőt másodikat, 22-24 éves korosztály is. Vagy terhes épp.

Oké én jó környéken élek, Vecsés-kertváros.

Minden barátnőm, ismerősöm, kollegám felesége, stb terhes, akármerre megyek terhes nőket látok, nem c-k.

Nekem is van egy 3 éves fiam és 27 vagyok sem.


De az hogy valaki amúgy vár azzal sincs semmi gond, ez a módja, hogy akkor szülünk ha van miből felnevelni.

2021. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Max a csp jár alanyi jogon, meg talán a gyes. Most azt én akárhogy számolom, 5 gyerek mellett is 80+25 ezer.


Nem tudom, hogy mire fel kapnak 400 ezer forintot. Plusz ha akkora biznisz lenne a babagyártás, akkor lehet, hogy mindenki nyakra főre szaporodna. De szerintem az iskolázott ember utána tud számolni, hogy a valós Magyarországon a gyerekre fordítandó kiadás jóval több, mint amit támogatások formájában megkaphat. Innentől pedig mérlegel. Az, hogy lakatosék a putriba leszülnek tízet, annak nincs köze a csphez, akkor is ennyi kölyök lenne, ha nem kapnának pénzt, mert szimplán lesz.rják és nem tudják, hogy kell védekezni.

2021. aug. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Gyermekvedelmi kedvezmény, ápolási díj (mert valamelyik gyereknek kb mindig van vmi baja, hogy kiharcoljak), ovoda/iskolakezdesi támogatás, lakásfenntartasi tamogatas stb.
2021. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

"A legtöbben azt csinálják, hogy szülnek 4-5 gyereket, ami után havonta 350-400 ezer Forintot kapnak"


Még ha igaz is lenne, de ez lófütty. 4-5 gyerek +2 szülő 3-400 ezer forintra az igencsak a csóró kategória.

Ennyi pénzből max.2 gyereket lehet alacsony-átlag színvonalon felnevelni.

2021. aug. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

A kisebbség mindig is több okból vállalt további gyerekeket és nem azért mert jaj de szerettek volna nagy családot.


- buta,tanulatlan, hogy védekezzen.

- nincs miből védekezni, pedig nekik jóval nagyobb támogatás jár pl a spirálra.

- vallás, mert amit az isten "Ád" el kell fogadni.

- pénzbeli juttatások.


Nos a pénzbeli juttatás pedig sosem elég, hogy tisztességesen felneveljék a gyerekeket.

Teljesen mindegy, hogy csóró magyar család vagy kisebbség ahol van 4-5-6 - 10 gyerek. Ugyan az a szitu. Cigire, piára hülyeségre van pénz. Normálisan etetni öltöztetni a gyereket, ne adj isten külön órára sportra vinni,nimcs miből.

Ismerek magyar családot 15 gyerekkel. A legidősebbet a nagyszülő meg az állam nevelte. A gyerekek az oviba iskolában esznek normális ételt oda haza alig kapnak, az anya csak potyogtatni tud, dolgozni nem akar. Szegény gyerekeknek olyan durva cigi szaguk van, nem csak a ruhának a bőrük már beitta. Semmivel sem különbek a putris cigányoknál.


A romáknál amúgy is az a hagyomány, (már amelyik tartja még) hogy a lányok nem tanulnak tovább, nem dolgoznak, ők szülnek háztartást vezetnek kiszolgálják az úrukat.

Gáz akkor van mikor Dezső meghal, azt az asszonynak se szakmája se évei semmilyen tapasztalata, pénze, csak a gyerekek..


Moat olyan világot élünk ahol örül mindenki ha van munkahelye ami még stabil is.

Régen 40 évvel ezelőtt nem kellett félni ha elvesztetted a munkád, másnap harmadnap már volt másik. Sőt aki nem dolgozott, az veszélyes munkakerülő volt és le is csukhatták érte.

Ma nincs meg az az anyagi biztonság ami még a szüleink idejében, a mostani szülők nehezebben tudják támogatni a fiatalokat ház vásárlásban. Emelkednek a nyugdij korhatárok is,az életszínvonal is csak a mínőség nem.

2021. aug. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Mert a kissebbség buta primitív.Lesz@rja hogy miből neveli fel a gyerekét,max.beadja valahova.Azon kívül kapnak egy csomó segélyt.
2021. aug. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
Olyan szociális ellátásokat kapnak amiről földi halandó még nem is hallott,így én simán el tudom képzelni, hogy összejön a 300-400 ezer
2021. aug. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Nekem nem sok, három cigány család ismerősöm van, egy, két gyerekkel.

Viszont gombamód szaporodnak a csokos, babavárós értelmiségiek... (Vagy magukat annak gondolók)

2021. aug. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

A legtöbben azt csinálják, hogy szülnek 4-5 gyereket, ami után havonta 350-400 ezer Forintot kapnak


Hát persze.

2021. aug. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!