Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lassan már Budapest csak...

Lassan már Budapest csak névlegesen marad Magyarország? A magyarok kisebbségbe fognak kerülni?

Figyelt kérdés

Budapest az egyre inkább már a kínaiak, törökök, négerek, arabok, ukránok és a turisták hazája. Ezek így összesen már többen vannak mint a magyarok. Én lassan már kisebbséginek érzem magam magyarként Budapest közepén, mivel már a mekiben is például sokszor angolul szólnak hozzám, aztán csodálkoznak, hogy magyar vagyok. Mindezt a "magyar fővárosban".

Igen ám, de ez a főváros már lassan csak névleges fővárosunk lesz? Valójában már nem a mi városunk?

Csak úgy mint London. Ott is abszolút kisebbségbe kerültek a britek, mindössze 20-22% brit él Londonban. Van egy manchesteri angol barátom, olyannyira barátom, hogy voltam is nála nyaralni kint, ő is mondta, hogy London az már csak névlegesen brit város, csak papíron a fővárosuk, egyébként már nem sok közük van a briteknek hozzá.

Így lesz ez Budapesttel és a magyarokkal is? Nagyon ebbe az irányba megy a folyamat, és egyre gyorsabban.


2019. aug. 12. 14:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Napi migránsozós nyavjgást hallottuk.
2019. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Londonban lakosság több mint fele brit. Budapesten meg 90%-a magyar. Szóval migránsozzatok az angol "barátoddal" együtt és rettegjetek
2019. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Alig több mint 20% rendelkezik brit felmenőkkel London lakosságának, ezt egy eredeti brit mondta, de te biztos jobban tudod ezt is nála.
2019. aug. 12. 14:49
 4/26 anonim ***** válasza:
8%

Én sem szeretem Budapestet nagyon sok a külföldi, meg liberális az emberek többsége, Debrecen ami még nagyon rossz ott is egyre több a külföldi.

A többi város még hagyján, az egyik megyeszékhelyen maradtam hogy ne kelljen rengeteg külföldit látnom.

2019. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

És mi ezzel a probléma? Ezt komolyan nem értem. Nem mindegy, hogy kik voltak az ott élőknek az ősei? Csak az élhet Budapesten, akinek magyar ősei voltak? És ha szerinted igen, akkor miért?

Nem teljesen mindegy, hogy kik élnek ott? Mi ebben a zavaró? Legalább nem mindig azt a savanyú, búbánatos magyar pofát kell bámulni állandóan.

A britek is örülhetnének inkább, mert a beltenyészet nem tett jót a fogaiknak.

2019. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mi ezzel a probléma? Az, hogy abszolút nem élvezek együtt élni ezzel a rengeteg ázsiaival, afrikaival. Nem beszélik a nyelvünket, nem úgy néznek ki mint mi, más a kultúrájuk, idegenek számunkra.

Tényleg ilyen perverz dolog lenne ha nem szeretek idegenekkel együtt élni, és igenis zavarnak?

2019. aug. 12. 14:55
 7/26 anonim ***** válasza:
26%

A nyelvet meg lehet tanulni, de szerintem a többség angolul tanul és/vagy tud, így lehet velük beszélgetni.

Pont úgy néznek ki, mint mi, csak más a színűk. Nem értem, hogy miben lennének mások?

Miben idegenek? Ha itt élnek, akkor mégis hogyan lehetnek idegenek? Ezt sem értem. És miben más a kultúrájuk? Mi az, ami miatt itt nem maradhat meg az a kultúra?


Egyébként nem perverz, hanem szimplán hülye szerintem. Az, hogy téged valaki a létezésével zavar a privát problémád és eléggé önző seggarc vagy miatta. De így legalább kölcsönös gondolom az érzés, mert te létezésed is zavarhatja őket.

2019. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ezt mar 10 eve is lehetett hallani es valoban ezt nem annyira szeretik a britek, de a bevandorlok annal inkabb beleertve sok ismerosomet is aki inkabb ott probalt szerencset. Amirol beszelsz bennem is felmerult, de szerintem a tobbseg turista, nyilvanvalo hogy sok bevandorlo is letelepedik, de inkabb csak a belvarosban igaz ez szerintem. A turista utvonalakon sok kulfoldi van, mert kedvelt hely a belvarosunk, en sok kulfoldit kedvelek nem az a kocsog kulfoldizos vagyok, ha en megyek nyaralni valahova se esne jol ha kineznenek es szerencsere nem is teszik. Ma szerintem a a berendezett belvarosunk a turizmusbol gyarapodik, a varbol vaci utcabol muzeumbol termeszetesen nem tiltjak ki oket. Meg vannak ilyen europai korutak, diakcsoportok jonnek egyegy hetet eltolteni mert van buli es meg igy is olcsobb nekik ahhoz kepest milyen arak vannak benn. Amugy megteveszthet hogy sok helyen millionyi kulfoldi van, de koztuk elvegyulnek a magyarok szerintem pl deak kornyeke egynegyed max a kulfolfi, olyan ritkan van hogy valakihez szolok calamiert es az nem magyar. De a 20-30 fos kirandulok 100aval vannak...:D
2019. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%
Orbán Viktor betelepít. Engem leginkáb az ukránjai aggasztanak akikkel lenyomja a magyar béreket. Ez hazaárulás.
2019. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
De ezek nem is akarnak megtanulni magyarul. Úgy érzik, hogy ez az ő hazájuk már. Ezek mind valódi szubkultúrát képeznek, azaz nem is akarnak beilleszkedni. Nem úgy mint a magyar kivándorlók, hogy szépen megtanulnak angolul, németül vagy egyéb nyelven és be akarnak illeszkedni a kinti társadalomba. Ezek nem.
2019. aug. 12. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!