Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 38 évesen első kisbabát...

38 évesen első kisbabát vállalni késő?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször kapom meg a fiatalabb, már elkelt barátaimtól, hogy kezdek "kifutni" az időből. 34 éves vagyok egyébként, fél éve szakítottam, most kezdek el újból ismerkedni, randikra járni. Egyrészt a pandémia miatt nem szívesen ismerkedtem, másrészt nem voltam kész a csalódás után rá.


Reális esetben, hacsak nem valami hatalmas csoda jön és felpörögnek a dolgok, szerintem nem fogok 37 - 38 éves korom előtt szülni. Vagyis, nem AKAROK ennél korábban, mert biztos hátteret akarok a gyerekemnek, normális apát, szeretetet. Alaposan meg akarom ismerni azt, akivel családot alapítok.


De amikor ezt kimondom, megkapom a kommenteket barátoktól, ismerősöktől, a "Társadalomról" nem is beszélve, hogy 35 után szülni szentségtörés, mert mekkora rizikó, különben is nénike leszek majd a gyerekem szalagavatóján, stb, és hogy be kell "gyorsítanom" a párkereséssel is, ha nem akarok "lemaradni".


Nekem sajnos ez így sikerült. Sok kudarc meg rosszul sikerült kapcsolat után újra kell kezdenem, és valóban, van bennem szorongás amiatt, hogy "elkéstem" a házassággal, gyerekvállalással.


Azt látom, hogy "itthon" tényleg valami istengyalázás, ha valaki a harmincas évei vége felé szül, de külföldön meg teljesen elfogadott, ha valakinek "így sikerül", vagy a karrierje miatt, vagy mert simán csak "később" találja meg az igazit.


Van olyan régi szaktársam, akinek 3 vetélés után 40 évesen sikerült, és van olyan is, aki 22 évesen szült,ők mindig azt mondják, az anyaság olyan szentség, amit nem szabadna életkorra ráhúzni. Én most mégis félelemmel vágok ebbe az egész társkeresésbe újra, ahelyett, hogy inkább izgatott lennék és örülnék, hogy még "csak" 35 leszek, nem 75.


Tényleg így lenne? Olyan nagy baj, ha valaki "később" találja meg élete párját és később szüli meg az első kisbabáját?



2021. aug. 10. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyáltalán nem baj, az én anyukám 41 éves volt amikor születtem. Persze mindenki csodálkozott amikor megtudták
2021. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sok anyukat ismerek, aki 40 evesen vagy afölött par evvel szult. Nyilvan noknel hamarabb ketyeg le a biológiai ora, ezert intenek ova sokan. 40 felett a teherbe eses varhato ideje, es a betegsegek megjelenese a magzatnal elkezd novekedni. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne szulhetnel 38-40 evesen. Ha kesznek erzed magad ra, toppon leszel testileg lelkileg, akkor johet.
2021. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
6%

Mennyire vagy szép?

Úgy értem külsőre

2021. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
88%
F.szság. Anyám engem is 38 évesen szült (igaz, a harmadik gyereke vagyok), és mindenki jóval fiatalabbnak nézi a koránál. Méghogy nénike...
2021. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
86%

Ma már kitolódik a gyerekvállalás ideje, mert nem az az egyetlen "dolga" egy nőnek az életben hogy legyen családanya és háztartásbeli. A nőknek is ugyanúgy egzisztenciát kell teremteniük mint a férfiaknak, a jelenlegi helyzetben egy család nem is tud megélni egy darab átlagfizetésből, szóval teljesen természetes 40 felé szülni.

Egyébként az unokatesóm 40 évesen szülte az elsőt és 44 évesen a másodikat.

2021. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
88%
Sz*rd már le, hogy más mit mond! 34 éves felnőtt nő vagy. Ne a társadalmi nyomásnak akarj megfelelni! Ha Neked így sikerült, szülhetsz, akár 40 felett is. Akinek nem tetszik, az meg így járt.
2021. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy késő, mindenki maga érzi mikor áll rá készen. Ezen ne aggódj.
2021. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Ki nem szarja le, hogy más mit gondol, főleg a te korodban?

Nyilván nehezebb lesz teherbe esni, de ha nincs partnered, akkor felesleges gondolkozni is ezen. Ha lesz lesz, ha nem az is belefér.

2021. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
12%
Hát szerintem már előbb kellett volna! Azt mondod hogy 34 éves vagy. Akkor miért 38 évesen szülnél? Miért nem 35-36? Ez az amit nagyon nem értek
2021. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim válasza:
94%
Kedves 9. idézném amit a kérdező írt: "Reális esetben, hacsak nem valami hatalmas csoda jön és felpörögnek a dolgok, szerintem nem fogok 37 - 38 éves korom előtt szülni. Vagyis, nem AKAROK ennél korábban, mert biztos hátteret akarok a gyerekemnek, normális apát, szeretetet. Alaposan meg akarom ismerni azt, akivel családot alapítok."
2021. aug. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!