Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt tartani?...

Milyen papagájt tartani? Régóta szeretnék,de sosem mertem bele fogni,mert nem igazán tudtam mit vállalnék be.Nehéz?

Figyelt kérdés

Mielőtt végleges döntést hoznék,hogy szeretnék ilyen kisállatot szeretnék néhány kérdést tisztázni és feltenni nektek madártartóknak.


Legelső kérdésem az lenne,hogy honnan érdemes beszerezni? Vannak erre tenyésztők,vagy kéztől érdemes venni,esetleg kisállat kereskedésből szabad-e?

Azt tudom,hogy kisemlőst kereskedésből nem ajánlott,de ez érvényes madarakra is,ott is problémásak a madarak?


Utána jönne a milyen kérdés..hogyan válasszak madarat magamnak? Tetszés alapján választottatok magatoknak?

Nincsenek igazából nagy elvárásaim,de jó lenne a ha madárkának se lenne valami nagy.Szimplán egy (vagy több) csicsergős/dumálós kis barátot szeretnék.

Hullámospapagájjal szemeztem eddig az viszonylag népszerű,szép színes és csicsereg is,de a nimfa is tetszett.(és megállt a tudomány mert ennyit ismerek,zebra pintyeket pedig nem szeretnék.. :D)


Milyen igényei vannak egy madárnak? Nagy röpdét biztos,hogy nem tudok neki biztosítani,mert emeletes házban lakom.Nagy a lakás,így nagy ketrecet (vagy mi az..kalitka?) tudok neki venni akár a kis szobát is megkaphatja mert nagy a lakás,de ..ennyi amit így élettérnek biztosítani tudok.

+ Ha hozzám szokik nyílván ki tudom engedni a lakásba.


Mennyit érdemes tartani,tényleg minél több van annál jobb,és legalább párban legyenek?


Egyéb tippetek lenne egy kezdő madár tartónak?(ha az is leszek)



#papagáj #Első madár
2021. jún. 26. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű és könnyű a tartásuk, ha jól csinálja az ember. Tenyésztőtől. Kereskedésből nemhogy állatot, de még kalitkát se szabad venni. Kezdő papagáj tartóként nimfát vagy hullámost tarthatsz, esetleg még Katalint (ők csendesek), mást nem ajánlott. A nimfák dallamosan fütyülnek, ha valami nem oké (éhes, szomjas, front stb), akkor meg visítanak. A huliknak egész nap be nem áll a csőre, hangutánzásuk viszonylag jó. Emeletes ház esetén a szomszédokra is gondolni kell a hangosságot illetően.

A kalitka kb 1 méter hosszúságú kell, hogy legyen, mindennapos, több órás reptetés mellett. Rozsdamentes acél legyen, ne festett és ne torony kalitka. A szoba, ahova kiengeded, madár biztos legyen. Ne legyen tükör, éles, veszélyes tárgy, szobanövény, ajtó, ablak reptetés nélkül zárva legyen stb.

Mielőtt madarat veszel, jól gondold át, mert nem 1-2 évig élnek, hanem akár 15-20 évig is. Mindent megrágnak (fal, vezeték, bútor..), nem szobatiszták, koszolnak, szét szórják a magokat, hullik a tolluk stb. Rendszeres takarítást, időt és sok türelmet igényelnek. Szelidíteni kell őket. Minimum párban tartandók, kalitkában maximum 1 pár lehet, több madár esetén már röpde kell.

Jó minőségű magkeverékkel kell etetni, mellette szépiát (folyamatosan legyen) , főtt tojást, zöldséget, gyümölcsöt, lombos ágakat stb. Madárhomok kis tájban, vagy a kalitka aljában legyen. Újság papír tilos a kalitka aljába. Üldőrúdnak ne műanyagot, hanem természetes ágakat rakj be, akkora átmérőjűt, amekkorát nem ér át a lábuk. Etetőből 2, + lágyeleséges, itatóból 1 kell. Bármi kérdésed van, szívesen válaszolok, akár privátban is.

2021. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért a papagájfajtól is függ, mert pl. a nagypapagájok/nagykakaduk sokkal igényesebbek, mint mondjuk a hullámos vagy a nimfa.
2021. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván igen, de aki nagypapagájt tart, annak már van rutinja, így könnyebb. Pont azért a hulik és a nimfák a kezdőknek ajánlottak, mert egyszerű a tartásuk.
2021. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Írtam is,hogy nem szeretnék nagyot,igényeset.Nem volt madaram semmi tapasztalatom így hiába szépek nem nekem való.

Csak egy sima kis egyszerű,de nagyszerű csicsergőt szeretnék.De szerintem a hullámos marad,nagyon kis aranyosak.Köszi.:)

Várat egy kicsit magára,mert emésztem az eddigi összes össze szedett infót.Ha nálam jó helyük lesz beszerzek egy párt. :)


Egy neműek is lehetnek vagy csak szó szerint párban jók?

2021. jún. 28. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
A legjobb mindig a tojó-hím páros, kevesebb eséllyel balhéznak majd. A fiókák megelőzhetők.
2021. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!