Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kettő keresztnév ötletek...

Kettő keresztnév ötletek Petrához?

Figyelt kérdés

Kettő keresztnevet szeretnénk adni a lányunknak.

Vezetéknév Horváth

Második keresztnév: Petra

Első keresztnév kérdéses.


Horváth ...... Petra


2021. aug. 15. 16:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Miért nem lehet a Petra az egyetlen keresztnév?

6os, ha valami különleges vezetéknév lenne, lenne a hozzászólásodnak jogosultsága.

De egy Horváth X Petra név, aki ráadásul még meg se született?

2021. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ehhez a névhez én is adnék másik keresztnevet, mert kismillió Horváth Petra lehet az országban, nem árt, ha egyedibbé teszik. Mivel a Horváth és a Petra is elég kemény, határozott hangzású szerintem egy lágyabb név illene közé, és lehetőleg három szótagú (négy már túl hosszúvá tenné, kettővel meg mivel a vezeték- és a másik keresztnév is kétszótagú, lenne egy ilyen taram-taram ritmusa).

További szempont, hogy a vezetéknév végződése miatt ne t vagy d kezdetű név legyen, mert nehezebb kimondani.

Pl. Melinda vagy Júlia illene hozzá, de biztos egy rakás másik is, szűkítsétek le az előbbi szempontok alapján az utónévkönyv listáját.

2021. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!