Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől/ és hány éves korukban...

Mitől/ és hány éves korukban híznak elég sokat a gyerekek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 12:09
1 2
 1/18 anonim válasza:
60%
Szénhidrát, cukor…
2021. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Bármilyen korban, azért, mert többet esznek, mint amire szükségük van.
2021. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Metionin ***** válasza:
72%
Szerintem inkább akkor híznak, amikor megállnak a növésben. Iskolatársaim közül aki nem volt gyerekként is kövér, felsőben azok is elhíztak szinte mind.
2021. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Genetika, pajzsmirigy zavar, túletető szülők. Pl ismerek olyan kisfiút, aki 3 éves, de súlyra, formára 6-7 évesnek is sok. Nem tudom mi a baja, de amikor láttam hol a chipset tömte, csokit, jégkrémet, cukrosüdítőt.

Vagy ott volt egykori óvodás társam, aki addig nem kelhetett fel az asztaltól, míg 2 téli tányér kaját meg nem evett. Szegénynek elég kemény volt lefogyni.

2021. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem főleg az üdítők, chipsek, édesség. Egyre több elhízott gyereket látok. 😟
2021. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Alapvetoen ha nincs fokozott kaloriabevitel, akkor a növekedési ugrásoknál -csecsemőkorban- illetve a hormonhaztartas beindulásakor, kamaszkorban.
2021. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Pont pár napja álltam sorba ebédért egy kifőzdében. Kb. 110 kiló, 165 centis anyuka szatyrokkal megpakolva állt előttem az 5-6 éves, nagyon elhízott fiával.


-Mit kérsz kisfiam?

-Rántott sajtot.

-Egy rántott sajtot kérek elvitelre.

-DE ÉN ITT AKAROM MEGENNI!

-Nem bírod ki hazáig?

-NEM!!


Következő jelenet: anyuka bosszankodva vágja fel falatokra a rántott sajtot a pici fiának a kifőzde étterem részén.

2021. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én először 18 évesen híztam kicsit. (Eleve baromi vékony vagyok, sosem kellett figyelnem hogy mit eszem és sportoltam is.)

Azért azt a hízást úgy képzeljétek el, hogy 175cm elől deszka hátul léc 53 kg-os lány voltam, és meghíztam úgy, hogy kb 63kg lettem. Persze annyira nem volt durva, továbbra se voltam elhízva vagy ilyesmi, de nehezebb volt a sportolás és a fiú barátaim beszéltek a mellemhez.

Karantén alatt megint felszedtem pár kilót, visszahíztam amit utána suli közben lefogytam. Aztán ősszel koliba költöztem és újra rendszeresen sportoltam.

Szóval igen, a növésben megállás, aztán a rendszeres sportolás hiánya és össze-vissza evés. Számomra ez a nyár. Meg természetesen a karantén.

Meg persze lányoknál az, amikor megállnak felfelé nőni, elkezdenék széltében


Egyébként utána a szülés. Aztán nemtől függetlenül kb 30 éves korban. Akkor kell már figyelniük azoknak is, akiknek addig nem kellett.

2021. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden gyereknél más.

Nekem pl. így visszanézve már gyerekkoromban is voltak pajzsmirigy-problémáim, anyukám orvosként ki is szúrta, hogy lehet, hogy az a probléma, csak az orvos, akihez elmentünk, azt mondta a vizsgálat után, hogy nem... aztán 20 év múlva kiderült, hogy ja, mégiscsak de. Nem éltem a kortársaimhoz képest annyival egészségtelenebb életet szerintem, mégis világéletemben túlsúlyos voltam, aztán ahogy hatalmasodott el a szervezetemen a betegség, úgy híztam még tovább rapszodikusan, aztán utána egészségtelenül is étkeztem, mert úgy voltam vele a frusztrációmban, hogy "akkor minek éhezzem / egyek nem fincsi kajákat, ha úgyis hízom, bammeg?"... azóta leadtam kb. 40 kilót, és még mindig van mit.


Nyilván van olyan is, aki betegség miatt nem tud úgy és annyit mozogni, mint a többi gyerek. Meg nyilván van az is, akit a szülei borzalmasan étkeztetnek... ahol a 2. évét el nem ért gyereknek is nyalókát adnak, hogy leszoktatssák a cumiról meg kólát itatnak vele, az egész család MekDöncit falatozik.

2021. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

7!


ÉS? Konkrétan ezzel mi a probléma? Az átlag gyerek nem szeret varni

2021. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!