Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok, segítséget...

Tanácstalan vagyok, segítséget kérnék. Gyermekvállalás vagy felmondás, esetleg táppénz?

Figyelt kérdés

2. gyermeket szeretnénk a férjemmel, lányunk 7 éves, iskolás. Jelelegi munkahelyemen egyre rosszabb a helyzet, de 3 hónapja sikertelenül próbálkozunk a gyermekvállalással. Szeptember hónaptól csak rosszabb lesz a helyzet, majdhogynem állandó délutános műszakra írtak be, holott heti maximum 2 délutánra szerződtem (szóbeli megegyezés). Egész hónapban 5x tudnék elmenni a lányunkért az iskolába, a hónap 80%-ában csak reggel látnám mikor iskolába viszem. Közvetlen felettesem nem túl megértő, de megpróbálok majd beszélni vele, csak sajnos ha az ember olyat mond neki ami nem tetszik, akkor úgy csinál, mint aki nem hallja!!!

Szeptember eleje is már elég rosszul indul, de a közepétől lesz igazán szörnyű a beosztásom. Pedagógus munkakörben vagyok így nagyon sok szabadságom van még bent időarányosan, kb 5 hét. Ha felmondok, akkor sem szabadulok könnyen, mert kifizetni nem fognak. Ebben a hónapban is már próbálkoztunk, így ha most áll fenn a várandósság lehetősége, emiatt nem mondanék fel azonnal, mert ha felmondásig lévő szabadságom alatt tudom meg, hogy baba van, akkor nagy gondban leszek. Szeptember elején így arra gondoltam esetleg táppénzre mennék, de ha szólok előre, hogy nem jó a beosztás, akkor nyilván "tudni" fogják, hogy azért mentem el. Vagy ne foglalkozzak vele? A munkatársaimmal nem szeretnék kiszúrni, mert valakit be fognak hívni helyettem. De szabit meg nem adnak ki csak úgy :(

Amennyiben most nem vagyok terhes, természetesen felmondok és már nem is próbálkozunk, amíg nem lesz biztos munkahelyem.


2021. aug. 17. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Én megnézném terhes vagyok-e

Mérlegelnék hogy a xar szeptember belefèr-e, ha nem akkor felmondanék, ha nem vagyok terhes ha az vagyok azonnal tp ha megtehetem.


Magam részéről maradnék amig összejön a tesó, mert 7 éves így is a nagy..

Elmész máshova, akkor lesz vagy 10 év köztük

2021. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen én sem szeretném már húzni a dolgot, abban bíztam hogy ő is egyből összejön.

Sajnos valószínűleg minden hónapban ez lenne most már, kevesen vagyunk. A hónap legnagyobb részében este 8-ig akarják hogy dolgozzak. De a férjem minden 2.héten este 10-ig dolgozik. Sajnos nagyon nem érdekli őket ez sem. A többi kolléganőm akiknek külföldön dolgozik a férje a szomszéddal!! oldja meg. Hát én nem tudom meg nem is akarom ezt így. Igazából nem is tudom megoldani a gyerek felügyeletét esténként ennyiszer ha szeretném sem ☹️

2021. aug. 17. 18:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen pedagógusának kell este 8ig dolgoznia????
2021. aug. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az is érdekelne, hogy van még bent 5 hét szabadságod?
2021. aug. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy nem a kérdésre válaszoltok 😁😁

Pedagógus munkakör de nem oktatási intézmény... Így kell este 8-ig dolgozni. És mivel nyáron is 1,5 hét szabadságot adtak ki nem a fél vagy egész nyarat mint amúgy szokás lenne így van bent ennyi időarányos szabadságom.

2021. aug. 18. 09:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Én egyelőre nem mondanék fel, ha meg tudjátok oldani a dolgokat így, hogy délutános vagy, inkább probalkoznek még 1-2 hónapig, hátha, de a beosztást jelezném, hogy nem jó így, és nem is az, amiben megegyeztünk. Ha nincs változás, akkor keresnék másik munkát, és utána mondanék fel.

De milyen helyen dolgozol? Csak mert én is ped. munkakörben dolgozom, de nem oktatási intézményben, de ilyen, hogy este 8-ig bent lenni, az nálunk sincs, legkésőbb fél ötkor már bezár a bazár, de hivatalosan négyig vagyunk nyitva.

2021. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, a vége csak lemaradt, szóval azért kivancsiskodtam csak, mert ha olyan a hely, akkor esetleg egy áthelyezéssel is meg lehetne oldani, és akkor folyamatos maradna a munkaviszonyod, de talán jobbak lennének a körülmények. De ez csak egy tipp, így, hogy nem tudom, milyen helyen dolgozol.
2021. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Gyerekotthonban dolgozom. Mi 0-24-ben vagyunk. Vannak még dolgozók ők 8 általános+4hónapos képzéssel (vagy azzal se) vannak ott. Ők szoktak 8-20-ig és 20-8-ig dolgozni, én meg 8-14 vagy 15, és ha délutános voltam, akkor is 12-18ig esetleg, heti max 2x. Most helyeztek át, mert ebbe az intézményünkbe nem találtak diplomás kollégát. De kevesen vagyunk és sok a kezdő, akiket most vettek fel, szinte nulla tapasztalattal és végzettséggel. Az is csodás, hogy én két diplomával kevesebbet keresek náluk, mivel az éjszakai pótlék megdobja a fizetésüket (de ezen már fenn sem akadok annyira, hiszen én választottam a ped.pályát).

És nem nagyon bírnak a gyerekekkel és állandóan panaszkodnak, hogy kell nekik segítség... Ezért lett ez kitalálva, hogy én majdnem minden délután ott legyek, mert egyedül nem bírják. Én is sokszor egyedül voltam velük 12 órában és semmi probléma soha nem történt. Most meg ugye kezdődik az ovi, suli, amúgyis részben többet kellene délután mennem, de hogy csak azért mert más nem bírja a munkát... Valószínűleg először megpróbálom az áthelyezésemet kérni, ez feljebbi szinten lehetséges, mint az én cseppet sem segítőkész felettesem. Azt nagyon nem szeretnék, hogy elmenjek, mert volt már róla szó és igyekeznek megtartani, de sajnos a körülmények meg egyre rosszabbak. Nyilván a baba dologról nem tudnak, bár most mentem férjhez, sejthetik, hogy előbb utóbb elmegyek...

2021. aug. 18. 12:02
 9/12 anonim ***** válasza:

"2. gyermeket szeretnénk a férjemmel, lányunk 7 éves..."

"Nyilván a baba dologról nem tudnak, bár most mentem férjhez, sejthetik, hogy előbb utóbb elmegyek..."

2021. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es mi a probléma? 😁 Nyilván tudják hogy van már egy gyermekem de azt, hogy éppen el szeretnék menni szülni azt nem tudják.

Akkor valószínűleg nem érdekük ott tartani úgy, hogy amúgy is kevesen vagyunk. Akár áthelyezni másik telephelyre ahol megoldható egy normális beosztás. Jobban járnak ha elmegyek most magamtól és nem onnan megyek szülni...

2021. aug. 18. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!