Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen idiótán áll hozzá...

Miért ilyen idiótán áll hozzá sok védőnő, szülészorvos a szoptatáshoz, szüléshez?

Figyelt kérdés

Mindenáron hüvelyi szülés, mindenáron szoptatás.


Ha a nő alacsony, a baba meg nagy, vajúdik 25-30 órája, akkor se császározzák meg, hanem ha kell, kipréselik a gyereket. Aztán a nő meg szanaszét reped meg szakad, és egy életre megnyomorítják.

Ugyanez a szoptatással: bele kell dögleni, nem értik meg a védőnők a nemet, akkor is meg kell próbálni, ha beledöglesz. Ha valaki több hét sikertelenség után tápszert akar feliratni, akkor nem írja fel a védőnő, mert "ha valakinek van melle, tud szoptatni". Abba már bele se merek, hogy mi van azokkal, akik valamilyen oknál kifolyólag nem akarnak szoptatni.


Miért kell ezt ennyire erőltetni?


2021. aug. 18. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom, nálunk pl senki nem eröltette egyiket sem.

Igaz hüvelyi uton szültem, 7 óra vajudással. De megbeszeltük a dokival, hogy max 12óra és császár. Pedig nem volt fogadott dokim, nem kapott érte semmit, illetve akkor láttam először.


A védőnő, mivel gyarapodott a súlya, 1x nem kerdezte meg mit eszik a gyerek. Tápszert amúgy sem ő írja, hanem a gyerekorvos.

2021. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Én pont azt olvastam, hogy Magyarországon épphogy magas a császárok száma és mindenért már tolják is a műtőbe a kismamát.

Tápszert lehet kapni recept nélkül is. A védőnő nem az atyaúristen.

2021. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Bár így állnának hozzá…
2021. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Tápszert nem a védőnő ír.

Ha meg nem akarsz szoptatni akkor megmondod és kész.

2021. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

4#


Első védőnőm egy épületben dolgozott a gyerekorvossal. Ő minden szó nélkül felírta a tászert, sinlacot, sinemilt a gépen a doki pecsétjével. Akár más kismama nevére is. Még papaverint is.

2021. aug. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem mindenki ilyen. Az én dokim pl mondvacsinált okkal akart megcsászározni, csak a szülésznőm és egy másik dokinak hála szülhettem.


Az első gyerekem meg félig tápszeres volt, senki az égvilágon nem kérdőjelezte meg, hogy tényleg kevés a tejem, és miért nem megy. Első szóra írta a doki a tápszert. Sőt, írta volna szó nélkül a második gyereknél is. (de nála már nem kellett)

2021. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Én meg pont azt látom hogy császároznak ha kell ha nem.Nem bajlódnak a vajúdó nővel.Mikor szültem,10-8 császáros volt,velem együtt.
2021. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Pont az ellenkezőjét tapsztalom.


Folyamat tápszerrel csesztetik az anyukákat megfelelő bár nem eltulzottt gyarapodásnál ( nem hízik 1 kg felett az újszülött)

A kórházban 8-an feküdtünk gyermekàgyon.

2-en azültünk hüvelyi úton.

Nekem rájuk kellett ripakodnom, hogy 5 perc után, amikor tolófàjással jöttem, miért akar oxyt adni.

Miért akar burkot repeszteni ( következő fájással elfolyt magától)

15 perc alatt született meg a felvétel után.

A sorompó átlépése után 23 p volt.. és oxyzni akartak.( így is el kellettvlélegez 2-3 fájást)


A másik kismamábak meg hiába rimánkodtak, hogy ne nyomjon, csak szanaszéjel szakította volna magát..3 szor metszettek gátat, nem ám mert kellett volna..


De a többi mind császár volt..

2021. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg pont, hogy a császár lett a "divat". Mindenféle mondvacsinált indokkal kiírják a kismamákat időpontra. Az kiszámítható, nem az éjszaka közepén megy be váratlanul. Siettetik az embert zselével,oxyval,burokrepesztéssel meg kézzel tágítással. Nehogy már a kismama a saját tempójában tapasztalja meg, az ösztöneire hallgatva.
2021. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3 sima szülésem volt, de nem volt ok császárra.

A tápszert meg már a korházban felírattam senki nem mondott semmit, meg a dokinkal is írattam potlásnak, szerencsére nem nagyon kellett.

2021. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!