Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a gyerekem...

Mit tegyek, hogyha a gyerekem nem tud leszokni a pelenkáról, de így nem veszik be az oviba?

Figyelt kérdés

Egész nyáron próbálkoztunk, de semmi eredménye. Nekem már mennem kellene vissza dolgozni szeptember 13-án.

Három éves múlt.


2021. aug. 21. 15:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
78%
Igen, egyébként ha nagyon erőszakoskodsz kötelesek bevenni, ezért mondták nekem, hogy mennyire ciki lesz neki majd pelusban a többi gyerek között, nekem nem volt fontos beadni, így maradt itthon. Az óvónő nem pelenkázhat, az óvoda viszont nem utasíthat el 3 év feletti gyereket, érdekesen van ez szabályozva.
2021. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
26%
Elmaradott a gyerek? Értelmi fogyatékos? Ha igen, akkor speciális oviba írasd át. Ha nem, holnap reggel ráülteted a bilire/WC-re és addig nem kel fel, amíg bele nem csinál pisit vagy kakit. Megmondod neki, hogy muszáj, nincs többé pelus. Ez van. Ha belecsinál a WC-be, nagyon megdicséred. Kicsit felkelhet a wc-ről, aztán amikor látod a jeleket, hogy pisilne, kakilna, gyorsan ráülteted. Pár nap otthon, max 1,5 m-re a wc-től. Következő alkalommal akkor dicsérd, jutalmazd, ha szól hogy kell, rá akár ülni.
2021. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
36%
#22: Ezt hívják idomításnak.
2021. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
45%
23, így van, idomítás, de muszáj, mert mégis mit csináljon? 3 éves kor után már gond, ha nem szobatiszta nappalra. Korábban kellett volna határozottabban fellépni, mert ha amúgy szellemileg rendben van a gyerek, akkor rá lehet szoktatni a WC-re. Most már időszűke van, kB két hét alatt kell eredményt produkálni. Ha tovább lebeg meg gügyörészik vele a kérdező, akkor éhen fognak halni. Ez az a pillanat, amikor fel kell ismerni, hogy nem a gyerek diktál, és amit az életkora és az értelmi képességei szerint még tud tenni, azt meg is kell követelni tőle. Ha értelmi fogyatékos, akkor nem szóltam, de akkor speciális ovi kell.
2021. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
48%
Jezusom 22 normalis vagy??? Igy lesz neki ez egy eletre trauma es majd szorulasos csak otthon tudok pisilni ember. Kerdezo ezt tuti ne csinald! Szegeny gyereked
2021. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
31%
#24: Nem értek veled egyet. Amit te írsz, az egy nagyon régi, elavult szemlélet.
2021. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk mivel nyár volt anyám kiengedte öcsémet játszani a kertbe csupasz fenékkel és ha becsinált hideg slaggal lemosta. Ugye ez nem olyan kellemes mint a pelus szóval gyorsan atszokott.
2021. aug. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy nem veszik be. Nyilván az oviban nem pelusozunk, de van olyan gyerek, aki 2 szatyor ruhával jön és zacskózzuk a pisis ruhát, ágyneműt, de olyan nincs, hogy elutasítjuk a felvételt.
2021. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
35%

"Igy lesz neki ez egy eletre trauma es majd szorulasos csak otthon tudok pisilni ember."

Felnőtt fejjel is "csak otthon tudok" (nem a pisit, de a másikat igen), pedig sosem erőltették a bilit, sőt azt mondják egész könnyen ment nekem az átszokás. Nem ettől függ, hogy milyen lesz nagyobb korában.

Ha az értelmi képessége amúgy megfelelő a korának és nincs más betegsége, akkor ignorálni kell a hisztit, mert ennek a nagy része az, és persze pozitív megerősítéssel ("ügyes nagyfiú vagy már a pelushoz") határozottabban rá kell bírni.

2021. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
61%
Lathatoan remek hatassal volt rad 29es ha meg leirni sem mered h kaki. Nah szerintem pont iskolapelda eset vagy arra mi ertelme van par honappal elobb szobatisztanak lenni mint ahogyan megerett ra a gyerek
2021. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!