Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le kell szoktatni a gyereket...

Le kell szoktatni a gyereket a pelenkáról, vagy magától le fog szokni?

Figyelt kérdés
Kisfiam három hónap múlva lesz három éves és mindenki azzal nyúz (őt is), hogy le kellene már szokni a pelenkáról. Próbáltam bilire ültetni reggelente, de két nap után már nem akarta, volt hogy fürdés előtt párszor bele is pisilt, de aztán ezt is elhagyta. Tudja, hogy csak akkor mehet az oviba gyerekek közé (ami már nagyon hiányzik neki), ha nem hord pelust, de még mindig nem hajlandó ráülni a bilire, vagy wc-re. Erőltessem a dolgot, vegyem le róla a pelust és takarítsak utána éjjel nappal, vagy hagyjam rá???? Első gyerek, sok a tanács, de gőzöm sincs mit csináljak!
2013. febr. 21. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem zavarja, ha pisis lesz a nadrágja? Sajnos igen, van, akinél a leszoktatás sok takarítással jár, de 3 évesen már biztosan elég érett rá, hogy bilibe pisiljen.

Én gyakran ráültetném a helyedben, és nagyon örülnék, ha sikerülne valamit produkálnia, de ha nem, az sem baj, nem erőltetném.

2013. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 éves kezdtem a bilire szoktatást és szobatiszta most 2,5 évesen lett már a délutáni alváshoz sem kell neki ,kislányom van.
2013. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lányzóm van,bölcsis.Áprilisban lesz 3.(végén). Ott mindig ráültetik a pekluscserénél a bilire ill a kiswc-re. Nagyon sokáig itthon is próbálgattuk,de nem jött össze. Nemrég itthon volt ő is,apa is. (nagyon apás a lelkem.) S látta hogy apa a wc-n ülve pisil. S utána ugye du mentünk aludni s alvás alatt levette magáról a pelust. S féltünk hogy mi lesz ha bepisil,hisz most kapott új ágyat,új matraccal... De nem pisilt be,sőt felkelt s ült le rögtön a bilire és pisilt bele. Azóta mindig mondja hogy pisilnie kell. S vagy a wc-re ül,vagy a bilibe pisil. Teljesen magától elhagyta a pelust, nem kell neki csak éjszakára. 2 napig még a kaki nehezen sikerült,de ma már az is a wc-be megy.Szól hogy kakilnia kell(ehhez még fogni kell a kezét de ) a wc-be kakil. Egyszer nem kellett utána takaritani. Nagyon ügyesen csinálja, s már a bölcsiben is csak biztonságból adnak rá pelust. Hisz ugye ott lehet nem hallják meg ha szól vagy alvás után nem tudják mikor kerül ő sorra hogy mehet ki a wc-re. (ill peluscserére meg hogy mennyit alszik.) Most már azon is harcolni kell vele hogy éjjelre engedje a pelust felvenni...
2013. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mintha a kisfiamat írtad volna le.3 éves lesz májusban.Január-március környékén kezdhetett volna az oviba.Már aggódtunk,mert január és a kicsi még mindig nem szobatiszta.Ha kedve tartja akkor pisil a bilibe,ha nem akkor nem.Kakit meg csak kizárásosan pelusba.Elkönyveltük,hogy nem igen kezdi az ovit még márciusban sem.Családi napközibe jár(t),ott meg még mintha jobban szokatták volna rá a pelusra.

Tudni kell,hogy az én kisfiam is alig várta az ovit.Tudja,hogy csak kis gatyás/bugyis gyerekek mehetnek.Pelusba nem.Ahhoz el kell hagyni a pelust.Annyit meséltem neki,várta is az ovit.1x pont az ovi fele volt dolgunk és meglátta az ovit,azt mondta,hogy nem kell pelus.Hazamentünk még mindig mondta,hogy nem kell pelus.Levettem,4 pisilésből 2 bement a nadrágba.2-3 napig a pisi fele a nadrágba ment.Kakihoz kérte a pelust.Lassan a kaki is bement a nadrágba,de ez kb 2x volt.Nem akarta felvenni a pelust,inkább kitartó voltam.Az első 1-1,5hétben voltak balesetek.Kis gatyát nem akart felvenni,de ugye ehhez is hozzá kell szokatni.Ráadtam megint voltak balesetek.3 hét után már délutánra alváshoz sem kellett pelus,illetve akkor sem ha mentünk valahova.Ez január közepén kezdődött.1,5 hete már egyáltalán nem kell pelus éjszakára sem.2 napja keltett éjszaka,hogy anya pisilni kell.Pisilt is a bilibe.Néha van baleset,de az inkább a nagy játék hevében történik.Vedd le a pelust és eleinte lesz baleset,de szépen leszokik róla.A mai pelusokba meg sem érzi ha belepisil.Tapasztalat,az én kisfiam libero-t használt.Most rajtam is marad 1 jó nagy csomag:)

2013. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szoptatásról is egyik napról a másikra szoktattam le, én döntöttem, hogy most már elég! Lehet, hogy a pelussal is ez lesz. Nekem kell elhatároznom magam, a gyerek meg ha minden jól megy alkalmazkodik, elvégre már nem kisbaba. Még egyszer köszönöm!!!!!!

2013. febr. 22. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!