Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 éves nő vagyok és 1. BABÁT...

21 éves nő vagyok és 1. BABÁT TERVEZEK! (részletek lenn) Hogy viseljem el az ismeretlen emberek ítélkezését?

Figyelt kérdés

21 éves végzős főiskolás nő vagyok, a párom 24 éves végzős egyetemista. Nem tartom magunkat túl fiatalnak az 1. gyerek vállalásához. A családunk jómódú, mindkettőnknek lesz pontosabban már van munkánk a családunkban amihez a diplománk kell. Gyedem is lenne a babához. Hosszú távra tervezünk egymással.

Én hiába vagyok 21 éves, egy szép 18 évesnek nézek ki, eddig ahányszor tesztet vettem az eladók mindig csúnyán, megvetően, ítélkezően néztek rám! Eddig csak pont idős nők voltak. Az arcukra volt írva mit gondolnak... Igazából így 3. ilyen után már eléggé bántott. :( Ha (ezt lekopogom) összejön a baba, tudom, hogy az utcán is a látszólagos korom miatt ugyanerre számíthatok. Mit tegyek, hogy ne zavarjon? Nem lehet nem észrevenni.



2015. ápr. 22. 16:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
96%
csak a céloddal törődj és majd a későbbi örömökkel szard le őket mi közük lenne hozzá még akkor is, ha tényleg csak 18 lennél ? Ha gyereket szeretnél az a te dolgod, aki pedig olyan beszűkült, hogy azt gondolja ilyen idősen csak azért lehet mert felcsináltak ők azért vannak ott ahol és ennyi
2015. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Akkor csak meg kell szokni.


Amúgy meg ki fenét érdekel mit gondolnak, családod lesz, boldog leszel/vagy. :)

2015. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de a sokadik ilyen után azért rosszul esik. Mennyivel könnyebb és jobb lenne, ha mosolyognának, "drukkolnának" vagy egyszerűen simán csak NEM VÁGNÁNAK POFÁKAT úgy hogy nem is ismernek!
2015. ápr. 22. 16:12
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Arra nem gondoltál, hogy egyszerűen csak unja a munkáját is ugyanilyen pofát vág aranyérkenőcsnél és C vitaminnál is?
2015. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Te nem látod az arcukat. :D

Megnéznek és utána pofát vágnak.

Van hogy mást vásárolok és akkor nem...

2015. ápr. 22. 16:35
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon ismerős az érzés. 28 éves vagyok és 16-17 évesnek nézek ki.Nem kell senkivel sem foglalkozni,ha csúnyán néznek vissza kell mosolyogni. :)
2015. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Ne torodj vele. Amig csak idegenek addig nem kell veluk foglalkozni, bar ha rokon akkor sem. Irigyek, megkeseredettek, boldogtalanok az ilyen emberek. Ha nem azert akkor amazert itelnek el. Ahogy mondod minden ok a babavallalashoz, akkor minden ok. CSak ne vedd eszre.


Sok boldogsagot!

2015. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

Én 20 évesen szültem. Egy idő után meg kellett, hogy tanuljam leszrni az idegen emberek fintorgását. Muszáj volt, mert beláttam, hogy teljesen feleslegesen idegesítem fel magam rajta, nem tartozom nekik sem elszámolással, sem magyarázattal, nem kell az egész világnak bebizonyítanom, hogy én jó szülő vagyok, meg hogy elég érett vagyok a gyerekvállaláshoz. Higgyenek amit csak akarnak. Végül is mit ártanak nekem azzal, hogy csúnyán néznek? Hiszen idegenek, nem? Akkor meg tök mindegy, mit gondolnak. Javaslom, hogy te is sajátítsd el ezt a leszrom-technikát, hasznát fogod még venni később :) Ha meg annyira zavar, hogy "úgy" néznek, vigyorogj a képükbe egészen nyugodtan, őket meg ez fogja zavarni, hiszen láthatóan még csak el sem szégyelled magad :D

Mellesleg, így 28 éves koromra azt is beláttam, hogy egész biztos volt olyan is, aki feltehetően semmit nem gondolt rólam, esetleg csak az jutott eszébe, hogy "a fenébe, elfogyott a vécépapír otthon, de már nincs kedvem boltba menni", és ezért vágott bosszús képet, de én bemagyaráztam magamnak, hogy éppen felettem ítélkezik. Tuti, hogy volt ilyen is. Meg olyan is, aki tényleg rám nézett rosszallóan, de mint már mondtam, ezzel meg nem kell foglalkozni, maximum elkönyveled magadban, hogy egy rosszindulatú segg. Ahogy ő nem árt neked azzal, hogy mit gondol rólad, te sem neki azzal, amit róla gondolsz, de magadban nyugodtan szidhatod, ha jól esik :D

2015. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Onnantól kezdve, hogy megfogan benned a baba vagy esetedben a terhességnek a gondolata, mindenki kötelességének érzi, hogy ítélkezzen: mindenről. Mindenki nyakig fog turkálni a méhedben, mindenről megmondja, hogy hogy lenne helyes, meg hogy nem, mit egyél és mit ne, hogy vedd a levegőt. Meg kell tanulni leszarni, ennél jobbat nem tehetsz magadnak meg a babádnak.
2015. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Irigylem a problémáid, véleményem szerint aki ennyire foglalkozik vad idegenek véleményével, önbizalomhiányos és valahol mélyen a saját döntéseiben sem biztos.
2015. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!