Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön élő anyukák nálatok...

Külföldön élő anyukák nálatok is probléma ez?

Figyelt kérdés

Iszonyat magányos vagyok. Egyszerűen már nem bírom. Nincs senki, aki ránk nyitná az ajtót.

Terhesen költöztünk új helyre, nem ismerek senkit. A környék amúgy is tele van öreg emberekkel, kismamák nagyon nincsenek is. A játszótéren akik vannak sem igazán barátkoznak másokkal.

Itt voltak ugye a lezárások, ami miatt sem nagyon lehetett menni. Ráadásul sok barátunk hazaköltözött ezidő alatt. Én

Nem szeretnék hazaköltözni, de ez sem normális, be fogok lassan csavarodni.


2021. aug. 24. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez sajnos nem csak külföldön van. Városból költöztünk falura, éppen akkor lettem terhes. Senkit nem ismerek itt, mostmár fél éves a fiam, 1!! anyuka van akivel a védőnőnél találkoztam és hetente egymásra írunk hogy mizu. Aranyos meg minden de nem egy korcsoport vagyunk. Programokra nem tudtunk menni a lezárások miatt, most meg a babával nehéz elindulni. Játszótérre menni meg még felesleges
2021. aug. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudok segíteni, antiszociálisként ez a helyzet számomra áldás.
2021. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon átérzem a helyzeted, én is éreztem így. Konkrétan fizikai fájdalmat okozott a magány. A helyzet azért is volt rossz, mert a helyiekkel egyszerűen nem pendültünk egy húron, teljesen máshogy láttuk a világot és azon belül a gyereknevelést is, a magyarokkal pedig nehéz volt kijönni, mert mindenki csak méregette egymást, hogy kinek mennyire jött be a kintlét, utálta azt, akinek nála jobban megy, és lenézte azt, akinek rosszabbul. Végül én néhány lengyel anyukával lettem jóban, velük a kellő távolság is megvolt, tehát nem voltunk úgymond "vetélytársak", viszont a világszemléletünk nagyon hasonlított, ugyanazokon a poénokon nevettünk, ugyanazok volt a gondjaink, a gyereknevelésről is legalább nagy vonalakban hasonlóan gondolkodtunk.

Mi végül hazajöttünk. Itthon nekünk sokkal jobb minden, de elhiszem, hogy nem mindenkinek ez az útja.

2021. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eleinte nekem is nehezen indult be az ismerkedés, de mikor a fiam kb egy éves volt és elkezdtem vele járni baba-mama játszócsoportba és babatornára, akkor egyre több családot ismertem meg és jó pár esetben azóta is tart a barátság. Aztán jött az ovi és ott is nagyon jóba lettem két ovistárs anyukájával és sokat járunk össze. Persze a covid miatt tavaly óta minden bonyolultabb.

Mondjuk én simán leállok csevegni a nyugdíjasokkal/szomszédokkal is pedig alapvetően introvertált vagyok. Eleinte persze nehéz volt belejönnöm a németbe, hiába volt nyelvvizsgám is a férjemmel eleinte angolul beszéltünk és mikor végül kiköltöztem hozzá akkor vettem rá magam, hogy németül szólaljak meg, az első három hónap kimondottan frusztráló volt, de belejöttem. Kitartás!

2021. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem. 5 évig éltem teljesen egyedül, se barát, se család, se pár, se gyerek, dolgozni egyedül dolgoztam. Soha nem voltam magányos
2021. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

amugy amig nem szoktam meg ės nem fedeztem fel környėket adig ėn is magånyosnak ėreztem magam,most mår ismerek 2 magyar anyukåt az egyik lånyomal egyidős fia van måsiknak meg joval kisebb gyerekei,mindegyikel ha találkozom beszėlgetünk.

illetve kiråndulok gyerekel is erdőbe stb.

2021. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ezen szerintem csak az segít, ha az ember csinálja magának a programokat. Elmegy ide-oda, eseményekre, aztán összeismerkedik emberekkel.
2021. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálj a neten keresni magyar Facebook-csoportot, hátha vannak mások is a környéken.

(Én is külföldön élek, de nekem nincs a magánnyal gondom. Más problémáim vannak, az ország adottságainak és kultúrájának köszönhetően, és már alig várom, hogy hazaköltözzünk. Ha minden igaz, jövőre sikerül)

2021. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!