Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A külföldön óvodába járó...

A külföldön óvodába járó gyerekeknek hogy sikerült a beilleszkedés, az adott nyelv elsajátítása? Járattátok a gyereketeket külön nyelvi fejlesztésre?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, itt született kisfiam, 1 éve jár óvodába. Vannak kis barátai ott, de érzem, hogy a nyelv miatt sokszor háttérben van, nem tudja azt elmondani, amit anyanyelvén mondana, és ez sokszor vezet frusztrációhoz. Az egyik óvodástársával csak bírkózva tudnak játszani, mivel a beszélgetés nem megy, néha rossz nézni, ahogy a nonverbális kommunikációjuk már-már agresszivitásba megy át, mivel mindegyiket zavarja, hogy nem érti őt a másik.

2017. okt. 23. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Igen jár heti 5x45percre. Másképp, hogy tanulná meg a nyelvet?


4.5 éves 11 hónapja élünk kint olaszországban.

Az oviban nem is maradhatna ha nem jár nyelvi órára. A barátaival nehezen értik meg egymást, de a táskájában van egy füzet képekkel mellé leírva olaszul mit szeretne. Fáj a hasa, szomjas, pisi kaki stb.. de ugyan ez az dadus és a nevelők részéről, kis utasításokkal

2017. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Furcsa ilyet olvasni, az én unokatesóim mind gond nélkül megtanulták kint a nyelvet pár hónap alatt. Persze ehhez az is kell, hogy otthon azon a nyelven nézzen meséket, olvass neki és taníts minden nap új szavakat. Hamar meg fogja tanulni.
2017. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Én is külföldön jártam oviba. Semmilyen nyelvi különórára nem jártam, mégis pár hónap alatt megtanultam a nyelvet. Ez minden tesómra igaz.
2017. okt. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyi időt tölt naponta az oviban? Mert én tényleg kizártnak tartom, hogy 1 év után ne tudja legalább azt mondani, hogy “ne csináld ezt, ne csináld azt, add ide a kiskocsit” vagy ilyesmi. Ilyenkor már folyékonyak szoktak lenni. Szerintem inkább nem akarja beszélni a nyelvet, de fix, hogy már nagyon sokat megért...van a rokonságban egy kisfiú, aki alapból is 2 anyanyelvű(magyar-német), és mikor elkezdett Németországban oviba járni, hónapok után szólalt csak meg németül. Pedig már azelőtt is értette a nyelvet, csak beszélni nem akarta.
2017. okt. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, rengeteget tanult az 1 év alatt, szavakat, kifejezéseket, ha valami baja van, vagy kell neki, akkor azt ki tudja fejezni és sokmindent megért. De maga a kommunikáció, amivel a fantáziáját, a gondolatait is ki tudja fejezni, az hiányzik. Sokat olvasunk, néhány témáról elég részletesen tud magyarul beszélgetni, "okoskodni", és ez a fajta információcsere nincs még meg német nyelven. Amúgy napi 4 órát van az óviban. Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 24. 08:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem idővel azt is el fogja sajátítani, ha rá lesz kényszerítve és nem akar kimaradni a közös játékokból a többiekkel, vagy mikor suliba kerül :) Ti szoktatok otthon vele németül beszélni?
2017. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!