Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elképzelhető, hogy csak a...

Porcukormókus kérdése:

Elképzelhető, hogy csak a terhességem 12. hetében tudok eljutni először nőgyógyászhoz, mert egyenlőre külföldön vagyok. Ez nagyon nagy probléma szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Külföldön sem tudsz hamarabb eljutni? De szerintem nem gond egyébként.
2010. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben (nem vérzel, nem görcsölsz, és jól vagy) akkor sztem nem gond. Én 10 hetesen mentem dokihoz, mert nekem nagyon hosszúak a ciklusaim, és néha-néha kihagy a mensim is, így nem is gyanakodtam, h terhes lehetek. :)
2010. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. De sztem már most jelentkezz be külfödről itthon egy nőgyógyászhoz, mert nem biztos, hogy azonnal kapsz időpontot. És vannak vizsgálatok, amiket a 12. héten már el kell végezni!!!!
2010. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha nincs panaszod, nem gond. de 12. héten, és nem szabad később, meg kell csinálniuk az első genetikai uh-ot, esetleg kombinált tesztet (ha kéred). tehát csak akkor halaszd akkorra az elő látogatást ha biztos vagy a terhességed korában és ha biztosan akkor meg tudnak nézni.
2010. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én Angliában élek és itt nincs is ultrahang 12. hét előtt ha nincs panasz, és ezzel nincs is semmi gond. Hol vagy jelenleg? Ott is elmehetsz ultrahangra egyébként. Itt ingyenes volt, pedig nem vagyok angol.
2010. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amerikában élünk egy rövid ideje, itt is el tudnék menni orvoshoz, csak itt az első vizsgálat árából otthon szerintem 4-5öt is kifizetek.

És ha jól tudom, korai terhességnél csak azt nézik, hogy nem méhenkívüli-e (ami nálam szerintem nem áll fenn, mert szinte teljesen jól vagyok), illetve hogy hol tapadt meg (azon meg úgysem lehet változtatni).

Amíg eljutok otthon dokihoz szedek terhesvitamint, párommal próbálunk óvatosan szeretkezni, a munkához meg úgy állok, hogy más is bátran odaférjen:)

A jótanácsot köszönöm és megfogadtam, már van időpontom is otthon, alig várom!!

Azért kiváncsi lennék mások véleményére is, hátha rosszul gondolkozom, első baba lesz!

2010. okt. 28. 23:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk a te helyzeted speciális, de a 12. héten nézik a tarkóredő vastagságot, úgyhogy addig mindenképp jó lenne eljutnod- bár valójában akkora jelentősége nincs, mert nem automatikusan jelent Down-kórt. És gondolom neked juttatások sem fognak innen járni, bár a 4 vizsgálat is csak az egyszeri anyaságihoz kell. Védőnő szintén nem is kell, mert nem itthon fogsz lakni.

Úgyhogy igazából, szerintem majdnem mindegy. Én egyébként mindkétszer elmúltam 10 hetes mikor mentem.

2010. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a tarkóredő vizsgálat is csak 12-14 hét között lesz
2010. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!