Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ember jut eszetekbe az...

Milyen ember jut eszetekbe az Alfonzin névről?

Figyelt kérdés

2021. szept. 4. 16:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ez lánynév?
2021. szept. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11:


igen

2021. szept. 8. 06:46
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Egy vékony, magas, vállig erő barna hajú, inkább introvertált lány, aki jó a művészetekben (pl. zongorázik), tudását tekintve megfelelő, nem lóg ki egyik irányban sem a kortársai közül.
2021. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%
Alfonz a tücsök a Bogyó és Babócából, illetve az, hogy ennek a szerencsétlen kölyöknek mit éreztek a szülei amikor egy ilyen férfias nevet adtak ennek a kislánynak, borzasztóan gáz név, borzasztóan gáznak tartanám azt aki ezt választotta.
2021. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
38%
Egy olyan ember jutna eszembe, akinek nem komplettek a szülei.
2021. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem mivel idegen hangzású név, gondolni kell arra is h hogyan becézik majd mások, mivel tuti fogják. Ez esetben pl valószinűleg Alfi v Fonzi lenne, Zini? Az első kettő fiúsan cseng, bár ismerek testvárpárt Adrián es Líviusz es lazán elélnek az Adri és a Livi becenevekkel.
2021. szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
4%

Hát akkor én nem vagyok komplett mert én simán adnám a gyerekemnek, nekem nagyon tetszik :)


Ha már valaki nem Viktóriának vagy Szilviának nevezi el a gyerekét az már nem komplett :) Csak a hagyományos nevek léteznek biztos.

2021. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként megfigyelhető, hogy ezen az oldalon csak azokat a neveket istenítik általában amik száz éve voltak divatban.

Itt csak az szokott jó lenni akinek olyan neve van mint minden második öregasszonynak, mondván nem lesz majd másik az oviban meg a suliban.

Pedig simán lehet, hogy lesz mivel sok mindenki él abban a hitben, hogy ritka nevekről van szó, holott maximum akkor lesznek ritkák, ha már nem lesz velük tele az idősebb korosztály.


Az az érdekes, hogy a való életben meg 100 emberből 98-nak az öregek jutnak eszébe ezekről a nevekről, ezért is nem tetszik nekik.

Na mindegy, végül is nem ez volt a kérdés.

2021. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

En speciel azt nem ertem h lehet egy edes kisbaba neverol huzamosabb ideig a szomszed oreg nenire asszocialni, ertem h eszedbe jut egyszer, eszedbe jut masodszor de annak a gyereknek lesz arca, egyenisege, sztorijai, azzal van baj ha valaki keptelen elvonatkoztatni egy nev masik tulajdonosatol. Akar a multban elt, akar kortars azonos nevvel.


#18 az is megfigyelheto pl h a konzervativ es vagy katolikus kozeposztaly szeret hagyomanyos, szerintetek uncsi regies es oregasszonyos/oregemberes nevet adni


1. Elodok tisztelete miatt

2. Mert ugy gondoljak h attol h valakinek ujito, modern, sosem hallott, frissen bejegyeztetett, kulfoldirol magyarositott keresztneve van, nem lesz kulonleges ember. Illetve nem attol lesz az.


Szamomra az lenne a ciki ha a gyerekemet a 2es pontban kategorizalt nevvel illetnem, DE nem vagyunk egyformak, nem egyformak a preferenciak, lehet jo par nevbol valasztani, jo lenne ha a kulonfele izlesu csoportok tiszteletben tartanak a masik nevvalasztasat es egy hummoges utan tovabballna.

2021. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"az is megfigyelheto pl h a konzervativ es vagy katolikus kozeposztaly szeret hagyomanyos, szerintetek uncsi regies es oregasszonyos/oregemberes nevet adni"


Akkor adjon, hajrá! Nekem aztán édes mindegy mit csinál a sok szentfazék. Meg azoknak is akik nem adnak olyan neveket.


Az elfogadás oda-vissza működik.

A kérdésben említett név sem rosszabb mint a többi csak azért mert szokatlan.

2021. szept. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!