Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan nyomjam el a szaporodás...

Hogyan nyomjam el a szaporodás iránti vágyamat?

Figyelt kérdés

Félő, hogy rossz kategóriát választottam. Igazából nincs is ennek jó kategóriája. Még a szexualítás témakörbe tehettem volna fel, de ott szerintem nem adtak volna "tippeket" erre.

Szóval egy 28 éves nő vagyok. Biztos párkapcsolattal, munkahellyel. Viszont nem szeretem a gyerekeket és nem tudnám magam elképzelni az anya szerepben. Kikészítene az állandó idegesség, hogy fél szememet a gyereken kell tartani. Meg egyszerűen nem bírnék meglenni egy kicsivel összezárva. Nem, nem és nem. Ha erre az életformára gondolok menekülnék. A nyugodt életet szeretem kettesben a párommal.

Viszont itt jön a gubanc...azok a fránya ösztönök, hormonok, nevezzük bárminek.

Mégis van bennem egy erős késztetés, hogy nekem aztán kell egy baba. Ez olyan 1 éve jött elő. De csak az a része kéne, hogy cuki, mosolygós, dédelgetni való, na meg az örömteli várandósság. És kikészít ez a kettősség. Ha épp ésszel végiggondolom és a realításban maradok, (gyerekbetegaségek, problémás gyerkőcök, hangoskodás, kevés nyugi, kötöttebb élet) akkor nyilván megszavaznám a nem akarok gyereket gombot. De ott ez a hü lye belső késztetés, hogy mennyire jó lenne várandósnak lenni, dédelgetni egy pici babaát..persze csak a szép része. És tudom, hogy nem ennyi a valóság.

Hogyan nyomjam el ezt, mit tegyek? Mert kezdek begolyózni. Nem akarok gyereket és nem különösen kedvelem őket. Gyerekes barátok élete sem vonz túlzottan, onnan kapom a löketeket a valóságból. Aztán mégis néha rámjön az a bugyuta érzés.


2021. szept. 6. 16:37
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

És azt lehagytam, hogy bennem van a para, hogy 40 felett meggondolom magam és esetleg már nem eshetek teherbe.

Még sacc/kb van 10-15 évem. Jelenleg magamat ismerve el nem tudnám magam képzelni anyaként.

2021. szept. 6. 16:39
 2/24 anonim ***** válasza:
36%
Neked kell tudni, hogy mit szeretnél, a külvilág nem mond mindent meg neked, mi legyen a szakmád, mit akarsz enni ebédre, akarsz-e gyereket, sokszor egyedül kell dönteni, gyerekvállalás esetén a pároddal együtt. Ha már 28 évesen ezen pörögsz, meglepne ha nem a lombikra várnál 40 évesen, mert úgy tűnik akarsz gyereket. De, hogy írjak neked valami lebeszélő szöveget is, nehogy azt hidd, hogy a terhesség olyan király dolog, én 7 hónapot hánytam végig, amikor nem hánytam akkor hányingerem volt és ki se tudtam mászni az ágyból.
2021. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

De pont ez az. Én nem akarok.

Csak néha belémvillan az a jajj de cuki egy kisbaba, jó lenne itthonra is. De csak amíg el nem kezd sírni xd


Tudom, hogy vannak kellemetlen tünetei, na például ez sem vonz túlzottan. Meg hízás...brrr...meg az, hogy ne legyen idő magamra gyerek mellett (Semmi sértés, nem általánosítok és nagyra becsülöm azokat is, akik odaadták a testüket a gyerek kihordására és látszanak a nyomai ennek)

2021. szept. 6. 16:53
 4/24 A kérdező kommentje:
Tudom, ez már túl sok infó. De a szoptatással is így lennák. Néha elábrándozok azon, hogy ha lenne babám ciciztetném stb. De valójában kikészítene ha emiatt csúnyább lenne a mellem, folyna belőlem a tej.
2021. szept. 6. 17:00
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

Én csak annyit mondanék neked hogy elég önző vagy!

Akarsz gyereket, mivel mint írod vágysz rá. De mivel tönkre teszi a tested meg nem lesz időd magadra így már nem is kell mert hát hogy fogsz kinézni stb.

Szerintem döntsd el te mi a fontosabb neked a tested és az énidő vagy egy pici gyerek aki idővel ad neked bőven énidőt a testedet meg dolgozhatsz.

2021. szept. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%
5 vagyok. És sok szeretetet és örömet is ad egy pici.
2021. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Igen, önző vagyok és hiú is. Sajnos, nem sajnos ez van. Nem tagadom. Pont ezért nem szeretnék, mert tudom, hogy nem nekem való.

De ott az a fura vágy? Érted...nem tudom megmagyarázni. Annak ellenére, hogy egyáltalán nem vonz a gyereknevelés.

A szülők is mindkét oldalról folyamatosan bombáznak a kérdésekkel, hogy mikor lesz baba.

Ha épp ésszel gondolkozom akkor nem vállalok, csak nehéz elnyomni ezt az ösztönt.

2021. szept. 6. 17:08
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Létezik átmenet. Például válthatsz szakmát, foglalkozhatsz babákkal, gyerekekkel, de akár csak önkéntes alapos is, heti pár órában.
2021. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg reálisan látod a dolgokat kérdező.

Mármint, én szerettem volna gyereket, terhes is vagyok. DE tudom becsülni, amikor valaki reálisan megítéli, mit bír el, mit nem.

Szerintem abból lesz jó anya, aki a hormonlöket mellett belátja, hogy valószínű igen-igen nehéz lesz ez az egész, de még úgy is akarja. Nagyon sokan valóban azért csalódnak a kisgyerekes időszakban, mert nem olyan vattacukor, mint elképzelték.


Még megvan az esély hogy az évekkel változik a véleményed, de ezt most ne bizonygatásnak vedd, csak egy lehetőség. :)

Gyakorlati tanács: amikor egyszer elönt a hormondömping, írj egy pro-kontra listát. Megvan ez már a fejedben, de nem árt leírni, "valósság tenni". Amikor megint jön a hormonlöket, elég ránézni.

2021. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet 9-es! A fejemben már megvan a "lista". Csak olyan kuszák a gondolataim néha...ijjaj :D Majd leírom.

Én sem tartom kizártnak, hogy később változom, csak az meg nehogy túl késő legyen. De most nem. Én is szenvednék mikor arconcsapna a valóság és a gyereknek sem jó ha egy idegbeteg anyja van.

Meg aztán ez a vattacukormáz. Na én is így képzelgek néha. Mintapéldaként alvó baba, nulla kiló hízás, mosolyog, jól eszik, nem fáj a hasa stb.

Ismerősöknél kb mindent látok csak ilyet nem. Van amelyik barátnőm tökre ki van készülve, mert nem bír sehogy sem a hiperaktív kisfiával.

Oké, lehet, hogy nem pont neked kéne ezt taglalnom mikor babát vársz, de az ilyen "nehézségektől" megfutamodok.

És boldog babavárást!

2021. szept. 6. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!