Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még olyan, aki nem vállal...

Van még olyan, aki nem vállal gyereket, mert önmagát sem tudja eltartani a minimálbérből?

Figyelt kérdés

nálunk az utóbbi években un. 'szaporodási zárlat' lépett érvénybe

úgy döntöttünk, hogy mivel önmagát sem tudja az ember eltartani tisztességesen a munkájából, pláne a minimálbérből, jobb munka meg nincsen, ezért úgy döntöttünk, hogy nem adunk utánpótlást a világnak és a társadalomnak és nem vagyunk hajlandóak jobban vegetálni


emellett, nem vagyunk hajlandóak egy gyereket rossz anyagi körülmények között tisztességtelen módon vegetálva felnevelni - itt a gyerek érdekeit néztük, ez volt az elsődleges (az, hogy az űrt kitöltse nálunk vagy minket tegyen boldoggá önző módon, ezt nem vettük figyelembe)

megálljt mondunk a szegénységnek, a vegetálásnak és a rossz életkörülményeknek


nálatok hogyan van? főleg akik minimálbért kapnak vagy 120 ezer alattit (nem mintha 130 ból jól ki lehetne jönni)



2015. szept. 7. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Mi most vágtunk bele a családalapításba, mégsem keresünk vagyonokat. Féjem 110et kap, én 100-145 között kapok (jutaléktól függően). Van autónk (nászajándékba kaptuk). Anyós elköltözött, itthagyta nekünk a felújított házát. Nem költünk luxusra, havi egy mozi vagy színház vagy kirándulás, évi egy belföldi céges nyaralás belefér. És még havi 50et cmfélre is tudunk rakni. Nekünk hiányzott a baba az életünkből, örülök, hogy vállaltuk, még ha szűkebben élünk is majd meg.
2015. szept. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és nem rossz az, hogy talán nem tudod olyan körülmények között felnevelni, mint azt ő megérdemelné?


és ha 18 éves lesz akkor kidobod az utcára? (csak mert ahogy idősődik, egyre többet "fogyaszt")

2015. szept. 8. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:

"nem tudod olyan körülmények között felnevelni, mint azt ő megérdemelné? "


Ezt kifejtenéd példákkal? Mire gondolsz megérdemelt körülmény alatt konkrétan?

2015. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

pl megadni neki azokat a dolgokat amelyek szükségesek miközben felnő:

- rendes ruházat

- iskolaszerek

- kirándulások, ebéd befizetése az iskolában

- autóval iskolába vinni ha messze lakik és nincsen tömegközlekedés

- szülinapi zsúrok

- mindennapi ellátás: kaja stb....

- és később hozzájárulni az egyetemi oktatásához (nem eltartani, csak hozzájárulni, hiszen részmunkákból nem lehet megélni)

- stb.


úgyis tudom, hogy belekötsz mindenbe, de hajrá

nem érdekel

2015. szept. 8. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:

"úgyis tudom, hogy belekötsz mindenbe, de hajrá

nem érdekel"


Nem ez volt a szándékom, de köszönöm a feltételezést. Segítő szándékkal tettem fel a kérdést. Most épp te kötöttél belém úgy, hogy erre semmi okot nem szolgáltattam.

Elnézést, hogy időt szerettem volna szánni erre, nem teszem a jövőben.

Ha egy tanácsot elfogadsz: ok nélkül ne legyél ellenséges másokkal, mert sok jó lehetőségtől vághatod el magad így.

2015. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát itt az oldalon nem sok jóra számíthat az ember

amúgy is, nem lehet ezen segíteni

2015. szept. 8. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor mi a jó életért írtál ki kérdést? Komolyan.

Ez úgy hangzott, mintha én lemondó sóhajjal bemennék egy késdobáló kocsmába, belerúgnék a két legnagyobb szakállasba, hogy itt semmi jóra nem számíthatok, aztán a hátamban egy késsel kijövök, hogy "na ugye, én megmondtam".

2015. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!