Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Másnak is jutott már eszébe...

Másnak is jutott már eszébe az a gondolat, akinek nem sikerült természetes úton a terhesség, hogy őt a természet kiszelektálta a szaporodásból? Hogy lehet ezzel a gondolattal megbirkózni?

Figyelt kérdés
8 hónapja próbálkozunk, hormonjaim rendben, párom eredményét még nem tudom. de hónapról hónapra amikor megjön, mindig ezek jutnak eszembe, hogy selejtes emberek vagyunk, a természet, a sors kiszelektált magából, hogy nem mi vagyunk azok, akiknek a génjeit a föld látni akarja a jövőben élők között. Nem is értem, hogy a természet mi alapján válogat, mert sok fogyatékos, sérült, beteg embernek sikerül a családalapitás, és ők mégis kapnak esélyt a továbbszaporodásra. Olyan kirekesztő érzés ez, hogy mi meg (és rajtunk kivül sokan mások is) kivülről teljesen egészséges, fejlett valamint szép emberi lények, mégis a szaporodó szerveik alapján nem képesek a szaporodásra. mitől lehet ez? :/

2014. okt. 29. 18:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

hogy kell ezt jól értelmezni?


mi annak az oka, hogy valakinek sikerül, valakinek meg nem? Hogy valakinek megadja ezt a "sors" valakinek meg nem?

kit tart szaporodásra alkalmasnak a természet? és mi alapján szelektál?


lehet hogy az ilyen emberek már úgymond túlszaporodott lények lennének, és a génekkel van valami? De akkor bocsánat a hasonlatért, a cigányok és más népcsoportok körében is jelentkezni kéne ennek a problémának, mert ők is zárt körön belül házasodnak és szaporodnak, ők is a maguk fajtájából választanak. szóval ez az elmélet nem áll meg.

2014. okt. 29. 18:07
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha ilyen végzetszerűen gondolkodsz , arra még nem gondoltál ,hogy nem most van itt az ideje a babànak? Lehet ,hogy csak 2 hónap múlva ,vagy 2 év múlva , esetleg 5? Vagy mástól lesz gyereked stb...?
2014. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
o,7-es amh-val nem nehéz végzetszerűen gondolkodni. pár évem van már csak, hogy gyerekem lehessen. és ahogy telnek az évek egyre kisebb eséllyel.
2014. okt. 29. 18:12
 4/20 A kérdező kommentje:

azt nem tudom elképzelni, hogy két hónap múlva sikerülhet. abban már nem tudok hinni, hogy két év mulva is esélyem lesz rá. szerintem 5 év múlva teljesen biztos hogy nekem már nem lehet, akkor lennék 41 éves. arra gondolni sem tudok hogy nem ettől a páromtól, mert ő számomra a tökéletes férfi. Nem is beszélve a mai férfiak felhozataláról, mennyi komolytalan és link férfi van, akivel nem lehet családot tervezni. Máskülönben elég sok minden összeköt minket, lelki, és anyagi dolgok is.


Persze nem állitom, hogy jó a gondolkodásom, tisztában vagyok vele, hogy eléggé lekorlátolom a gondolataim, ezért is kértem tanácsot, hátha kizökkent ebből valaki. köszönöm a válaszod. próbálok másképp és lazábban gondolkodni.

2014. okt. 29. 18:16
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezt felejtsd el! Az emberi szaporodást nem pusztán a természet és a természetes szelekció befolyásolja. Hiszen rengeteg az emberi technika és tudomány által kreált hatás ér minket, ami hatassal lehet pl. a fogamzóképességre. Csak egy példa, pl. évekig fogamzásgátlót szedünk.
2014. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Esetleg gondolhatnál arra is, hogy genetikailag nem vagytok összeillő pár. xy 5 év próbálkozás után eredménytelen, a második kapcsolatból az első próbahónap sikerrel zárult....Nem feltétlen kellene ilyen "borúsan" látni a helyzetet..
2014. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

5-ös, ez nagyon jó gondolat! köszi


6-os, nem hinném, tuti velem van valami, mert az ex férjemmel sem sikerült 7 évig. bár lehet hogy vele nem voltam összeillő, és a sors igy akarta (már ha van ilyen hogy sors, de most utólag örülök neki, hogy tőle nem lett) A mostani párommal komolyabban fél éve próbáljuk, azért reménykedem, hogy ez még belefér. csak már túl sok negativ teszten vagyok túl, igy egyre kevésbé tudok benne hinni.


azért sok minden kiderül, ha meglesz a párom spermaeredménye. A héten elmegy érte.


A gondolkodásomon meg változtatni kell az tudom, csak ahogy telnek az évek, egyre nehezebb.

2014. okt. 29. 18:52
 8/20 anonim ***** válasza:

én annyit tudnék hozzáfűzni, hogy amikor bete az ember a szervezet teljes erejével arra összpontosít és legelőször is a szaporodást állítja le, hogy arra nem fordít energiát, utána szép lassan hol ezt hol azt..

nekem pl amíg akkut felfázásom volt nem lettem terhes, csak miután kikezeltek..


de ez lehet akár lelki is, ami emésztheti a szervezeted

2014. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod, én már annyi lelki dolgon gondolkodtam, de nem tudok semmi olyan biztosat mondani, ami ezt megakadályozhatná. Amikre meg esetleg rájöttem, azokon változtattam is.
2014. okt. 29. 19:18
 10/20 anonim ***** válasza:
Sokszor eszembe jutott ez nekem is! Lassan 6 évvel ezelőtt volt megy elhalt terhességem! Majd egy év múlva még egy! 4 évig próbálkoztunk de semmi, majd jelentkeztünk egy meddőségi intézetbe. Juniusban voltunk az első konzultáción! Júliusban pozit teszteltem de nem lett belőle semmi! Októberben az első beültetésem nem sikerült!!! De soha a büdös életbe nem adom fel!!! Akkor is lesz gyermekem!! Egy szó mint 100, az ilyen negatív gondolatokat el kell felejteni! Én most a kineziológuson gondolkozom, csupa jókat hallottam róla!:) fel a fejjel!
2014. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!