Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire baj,ha nem igazán...

Mennyire baj,ha nem igazán eszi a fiam az ebèdet?

Figyelt kérdés
9 hòs,6 foga van kint,elèggè megszenvedi, egymás után jöttek ki ès szerintem jön tovább,mert nyűgös s mindent rág. Szerencsère a tápszert mindig megissza,de az ebèdből 5-6-7 kanál az adagja. Főzök neki mindig,elkezdtem fűszerezni òvatosan,pürèhez pici vajat tenni,szerintem finomak,mègsem arat nála sikert. Jòìzűen enni kezdi,s aztán nem kèr többet. Termèszetesen ezután tápszert kap,olyan 150 ml lecsúszik. Ìgy minimális husit eszik meg,sajnos. Tegnap leves levèből is megevett kb 4 kanálall. Darabossal nincs baja,a kenyeret,kiflit,zabkását,joghurtot,tejpèpeket,gyümi pürèt eszi. Zöldsègfelfújt,sajt,sonka,ilyenek is mennek na meg mindig kunyerál a mi ètelünkből is. Változatosan főzöm,de nagyon bosszantò,hogy pepecselek vele ès alig eszik belőle :( Ráadásul a 2 szomszèd baba hasonlò korúak megesznek egy üvegnyi ebèdet,pedig kislányok. Aggòdom,mert remgeteget mászik ès áll,lèpeget a fiam,szerintem nagy szüksège lenne a szilárd ebèdre,vitaminokra. Mit tegyek? Türelmesen várjak,esetleg vasat adjak neki(dokival mèg erről nem beszèltem,szerinte semmi baj a súlyával)
2021. szept. 7. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Harapásra érzékeny foggal te mennyire szeretsz enni? Na ő is annyira! Ezt kell megérteni, hogy bizony fáj az ínye és nem minden esik jól.

Mi lenne, ha pl. le se püréznél semmit? Folyamatosan a pürét tök undorító enni, ő meg hónapok óta eszi. Nyomd a kezébe az a főtt krumplit, hátha úgy elfogy! Egy főtt répa, egy főtt krumpli, egy húskrémes kenyércsücsök, husipép kanállal, rizsgolyók.. hadd vegye ki magának, hadd ízlelje! Nem kötelező mindent kanállal enni és a szokásosan feltálalt formában adni! Ilyenkor még minden lehet étel. Ha ronda, de eszi, az is jó! Csirkecombot rántva már hamizta munkatársam kislánya ilyen idősen. Semmi baja nem lett a dobverővel a kis kezében, ott voltak mellette, de 1x félre se nyelte!

2021. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg gyerek jobban szereti, ha nem pépeket kap, hanem darabos ételeket. Ha a zöldségféléket meg egyebeket megfözöd, és engeded neki, hogy ö maga tegye a darabokat a szájába, sokkal szivesebben eszik, ki tudja válogatni, mire van étvágya. Amire érdemes ilyenkor odafigyelni, hogy direkt elötte ne legyen sok darab, mert akkor a legtöbb baba hajlamos mindent egyszerre betenni a szájába - mindig csak két-három falat különbözö zöldségekböl, körítésböl, esetleg húsból, akkor nincs semmi probléma
2021. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi...a baj ezzel az,hogy mindent csak megfog,megvizsgal,esetleg ledobal. Nezi a kezet,h osszekeni a kaja,de a szajaba mar nem rakja,pedig mutttam neki. Legalabbis par hete igy volt...azota nem probaltam falatkakat. A kenyeret is en adom a szajaba,ugy megeszi. Igy volt szokva,mert eleinte feltem,hogy valami majd a torkan akad,ha nagyot harap le. Felcsippenti,de a celba nem er a falat. Biztos en hibam is ez,ahogy en etettem...
2021. szept. 7. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen érthetö számomra, ekkora gyerek MINDENT a szájába vesz, amit csak talál valahol.

Ne add a szájába a falatokat (föleg ne a kenyeret, azt nem is kellene kapnia egyáltalán falatokban), hanem tegyél elé mindenfélét. NE kis falatokat, hanem pl. egy negyed fött krumplit, egy rózsa karfiolt, brokkolit, 5 cm-es sárgarépát meg hasonlókat. A lényeg, hogy elég nagy legyen ahhoz, hog fel tudja venni, rövidesen be fogja ezeket a szájába venni és szopogat belölük.

Kezdetben nem eszik látványosan, rengeteget ledob/leejt, de azért a gyomrába is jut belöle.

Ilyen idösen nem cétudatosan eszik, hanem az élet is, mint minden mást a szájába dug, ami fontos, hogy te ne etesd!

2021. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden játèkot megkòstol,de a kaját nem teszi a szájába,bármilyen hihetetlen...inkább mintha ismerkedne vele,markolássza...Sok anyuka kis katonákban adja a kenyeret,láttam nem egy helyen már,mi a baj ezzel? Meg fogom pròbalni a párolt zöldsègeket,ma is ette a tèsztát husival,de hiába mutatom játèkosan hogyan rakja a szájaba, csak nevet rajta ès magátòl nem akarja.
2021. szept. 7. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:

A kis katonákkal az a baj, hogy azt nem jut eszébe a szájába dugni, meg eleve könnyen szétesik.


Nem kell, hogy rendesen egyen, neki az így evés nem evésnek, hanem játéknak számít, ezért nem érdemes "tanítani"! Egyszerüen tedd elé a nagy darabokat, te meg edd a saját ebédedet!

Az tökéletes megfigyelés, hogy "ismerkedik az élelmiszerekkel", ugyanúgy, mint minden mással, markolássza, dobálja, szétnyomkodja, meg ha elég idöt hagysz neki, akkor a szájába is teszi megnyalogatni.

Meg adhatsz neki kenyércsücskét vagy nagy darab kiflit, azt is szivesen rágicsaálják, szopogatják.

Nem várhatod el, hogy azonnal megegyen nagyobb mennyiségeket, meg ne etesd, pár nap alatt rájön, hogy müködik a dolog, feltéve, hogy hagyod, hogy tapasztalatokat szerezzen!

2021. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyesmi, pedig mar 11 hónapos. Mennyiseget csakis édesből eszik: gyümölcs, tejtermék. Blw-t szerettem volna, de a fiam nem olvasta a szakirodalmat 😄 kezdetektől imadta, ha etetik, és nagyon frusztrálta, hogy nem elég ügyes a keze, kicsúszik belőle a cucc, pedig enné. Az ismerkedéssel így elég lassan haladunk. Nekem az vált be, ha rakok egy kis almat mindenbe, vagy edeskésre csinalom pl paradicsommal. De húst az en fiam se akar enni. Nem baj, adj neki helyette joghurtot, tojást. Kásába puffasztott amarántot, az tele van vassal.
2021. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a tippeket...a kiflit mar sikeresen a szajaba rakta 1x,majd jol bevasarolok es probalgatjuk a hasabra vagott dolgokat...Igen,egyelore olyan,mint aki csak jatszik vele,tolem elfogadja,de nyilvan en sem hagytam neki eddig,nemreg eszi a darabosat,probaltam fokozatosan szoktatni,szerencsere jol haladunk,siman eszi a kenyeret,barmit,amit harapnia,ragnia kell...szoktam hagyni mar felfedezni,nem banom,ha morzsal,ha osszeken,ledobal mindent...kezebe adom a kanalat is..probalkozunk tovabb :)
2021. szept. 8. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!