Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az előnye, hátránya 2...

Mi az előnye, hátránya 2 gyerek vállalásánál?

Figyelt kérdés
Egy gyerekem van aki lassan 15 hónapos lesz. Már beszélgettünk a férjemmel erről a témáról de még nem tudjuk vállalunk e még egyet. Lassan érzem hogy egyre könnyebb a gyerekem mellett úgy hogy nemsokára tényleg önállóan is menni fog. A fogzáson is hamarosan túl leszünk de sokszor még mindig kimerültnek érzem magam pedig még kétszer alszik napközben. Kinek mi a véleménye a 2.gyerek vállalásáról? Mennyit vártatok? Mennyire nehéz 2vel?
2021. szept. 9. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem 2x annyi, hanem min. 3x annyi stressz és tennivaló, én ezen lepődtem meg a legjobban, hogy 1 gyerek egyszeres, 2 gyerek legalább háromszoros logisztikát és energiafelhasználást igényel. Nekem 2 év van közöttük, az első 2-3 év kőkemény volt, nem kezdeném újra. Most, hogy ovi végén vagyunk tökéletes, de másodszorra nem vállalnám be. Egy után azt hittem, óóó, ez gyerekjáték, simán! Hát... nem.
2021. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
3-5 év között a fiammal nem lehetett bírni, amikor bevállaltuk a hugit, akkor még egy angyalka volt, és nem tudtam, milyen "korszakok" állnak még előttünk. Biztos nem mindenkinek ilyen nehéz, nekünk pechünk volt.
2021. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi mikor 1 éves volt a fiunk, akkor döntöttúnk a tesó mellett.

Amúgy is kis különbséggel akartunk kettőt.

2 és fél év lett végül köztük, mert egy babát elvesztettünk.


Senkivel nem cserélnék :) nekünk így lett tökéletes. Fiunk az elejétől együttműködő, alkalmazkodó volt, hugi meg egy álfott jó baba.

Most 3/fél évesek, egyre többet játszanak együtt, egyre felszabadultabb vagyok.

2021. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk 8 év van a két gyerek között, így nem nehéz. Kis korkülönbséggel biztosan kemény.
2021. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Előnye talán az, hogy nem lesz egyke, én például nem tudtam volna elképzelni, hogy ne legyen testvére a lányomnak. Lehet csak azért, mert nekem három testvérem is van. Pedig eleinte úgy voltam vele, hogy nem akarok másikat, mert vele is nagyon nehéz volt. De aztán úgy döntöttünk, megpróbáljuk, hátha nem is jön össze (első is nehezen jött). Két év van a lányom és a fiam közt, mit ne mondjak, nagyon nehéz, főleg hogy a nagyobb több emberes, nehéz eset, hisztis. Legszívesebben vártam volna legalább 3-4 évet, de a korom miatt nem akartunk. Így jött ki.
2021. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk másfél év van a fiam és a lányom között, két gyereket szerettünk volna kis korkülönbséggel. A fiunk csak az első 4 hónapban volt kétemberes, nagyon hasfájós volt, de aztán jobb lett és alapjában véve nyugodtabb, megfontoltabb típus bár most 5 és fél éves korára már felpörgött és szelektív a hallása is. Kishuga pedig az első időkben csak aludt és evett, aztán kb fél évesen rájött, hogy utál autózni és ahogy nőtt és felfedezett és rombolt, na az a fiamnak volt nehéz időszak. Amúgy jól összenőttek és nagyon jól elvannak együtt, 1-2 órát is eljátszanak együtt, aztán néha persze külön-külön... Vannak persze konfliktusok de szerencsére hamar megoldódnak. Nekünk bejött a 2 gyerek kis korkülönbséggel, de látok a környezetemben ellenpéldákat is. Szóval előre nem lehet tudni milyen lesz, nagyon függ a gyerekek habitusától is,lesz-e féltékenykedés, tudnak-e együtt játszani stb... Amúgy én azt mondanám, hogy a lányunk a nehezebb eset de nem vészes (eddig), de harmadikat nem szeretnénk.
2021. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Ja, nemsokára járni fog és szerinted most már könnyebb lesz.😄 Nálunk 4 év van, így könnyebb volt, kis korkülönbséggel sokkal nehezebb szerintem.
2021. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1 év van a nagyok közt, soha nem éreztem nehéznek itthon. Ahogy közösségbe kerültek, bonyolultabb volt a logisztika, de ennyi. Mikor a második beszokott az oviba, akkor született 3-4. baba ugyanígy gyorsan, nekünk ez így tökéletes.
2021. szept. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

'Nem 2x annyi, hanem min. 3x annyi stressz és tennivaló'


Ez szerintem abszolút nincs így, pont hogy 2x-nek gondoltuk előtte de csak 1,5x olyan nehéz. A 2 gyerekkel hogy is lehetne 3x annyi munka?

Kb (időben számolva) ugyanannyit kell főzni, mosni, takarítani, stb stb.

Amikor egy intézménybe járnak akkor két gyereket ugyanabba az oviba vinni nem hogy 3x de még 2x feladat sincs egy gyerekhez képest.

Ráadásul tök sokat játszanak egymással nálunk, de ha mi játszunk velük akkor is sokszor tudunk együtt játszani vagy ugyanazt a mesét olvassuk egyszerre két gyereknek. Időben tehát még a 2x szorzó is túlzás.


Tényleg nem értem mitől is lenne 3x akkora feladat két gyerek.


Nyilván picivel több munka két gyerek, mint egy és még egy kicsivel több három mint kettő de az igazán hatalmas, mindent felforgato változást azt az első gyermek hozta.

(három gyerekünk van viszonylag kisebb korkülönbséggel:kevesebb mint 4 év van az első és harmadik között)

2021. szept. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaj, de cuki vagy. Ha járni fog könnyebb lesz. Ja, nem, ne úgy készülj. Embert próbáló két gyerek kis korkülönbséggel. Az első 2-3 év durva.
2021. szept. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!